Ви зараз переглядаєте ЯК ВАРИТИ ГОРОХ ПРАВИЛЬНО – РЕКОМЕНДАЦІЇ ТА РЕЦЕПТИ

Горох – незамінний продукт для тих, у кого спостерігається дефіцит білка в раціоні. Його якомога частіше потрібно вживати вегетаріанцям і веганам та людям, у яких м’ясо важко перетравлюється в шлунку. Багато господинь відмовляються часто готувати горох, тому що це вимагає певних зусиль. Однак не варто шкодувати часу, щоб зварити горох, адже страви з гороху завжди виходять смачними й поживними.

Розповімо як варити горох, як приготувати смачний та простий гороовий суп та як варити горох в мультиварці.

Як варити горох

У магазинах можна зустріти горох трьох видів – сушений, свіжий заморожений і консервований. Останній вид уже готовий до вживання. Він ідеально підходить для салатів або як гарнір. Сушений вид гороху – самий звичний для наших господинь, саме від його правильного приготування буде залежати якість страви. Отже, розповідаємо як варити горох.

Читайте також: ЯК ВАРИТИ КУСКУС – СЕКРЕТИ ПРИГОТУВАННЯ, КОРИСТЬ ТА ШКОДА

Як варити горох
Як варити горох

Сушений горох потрібно варити. Зазвичай він продається в кілограмових пакетах в цілому або подрібненому вигляді. Від виду гороху буде залежати час варіння. Подрібнений вариться від 30 хвилин до години, а на приготування цілих горошин може знадобитися більше двох годин. На час варіння буде впливати і розмір горошин. Чим більше вони будуть, тим довше доведеться їх варити. Зазвичай в пакетах горох продається приблизно одного розміру, що допоможе уникнути переварювання одних і недоварювання інших горошин.

Будь-який сушений горох перед варінням необхідно промити під проточною водою, адже, як і в будь-який бакалії, в пакет з горохом можуть потрапляти зіпсовані горошини або сміття.

Читайте також:ЯК ВАРИТИ ПЕЛЬМЕНІ: В КАСТРУЛІ, МУЛЬТИВАРЦІ ТА МІКРОХВИЛЬОВЦІ

Як варити горох
Як варити горох

Щоб скоротити час варіння гороху, його потрібно замочити на ніч у холодній воді. Вода повинна повністю покривати його. Головне, щоб за ніч горох НЕ закис. Щоб цього не сталося, краще залишити його в прохолодному місці або в холодильнику, не більше ніж на 9 годин.

За ніч горох розбухне і стане м’яким. Можна приступати до його варінні. Воду, в якій горох знаходився всю ніч, потрібно злити, а в каструлю налити чисту холодну воду. Пропорції будуть наступні: на 1 склянку сушеного гороху 3 склянки води. Заздалегідь замочений горох буде варитися не більше ніж 40 хвилин. Піну, яка буде утворюватися на поверхні води, необхідно прибирати.

Коли буде підходити до кінця час варіння гороху, важливо перевірити його готовність і не переварити. Готовий горох продовжують далі тримати на плиті тільки в тому випадку, якщо в результаті необхідно отримати не цілі горошини, а горохове пюре.

Як варити горох
Як варити горох

Деякі господині, щоб не витрачати час на замочування гороху, користуються одним секретом. Під час варіння вони додають в каструлю трохи харчової соди. Це значно скорочує час приготування гороху і робить його дуже м’яким. Додавання соди ніяк не відбивається на смаку і кольорі вареного гороху. Заздалегідь вимочений варений горох не є важкою їжею для організму. Він не викликає газоутворення. Тому краще не полінуватися і замочити горох заздалегідь. Тоді страва вийде смачною, легкою і корисною.

У каструлю з горохом можна покласти спеції, шматочки цибулі і моркви. Все це урізноманітнює смак гороху і поліпшить аромат готового блюда. Солять горох в кінці варіння, адже сіль затримує розварювання.

Як варити горох в мультиварці

Горохове пюре в мультиварці – це 2 години приготування, але не ваших 2 години, а часу, який витрачає розумний прилад – мультиварка.

Як варити горох
Як варити горох

Вибравши хороший горох, ви зможете не переживати за якість готової каші. Зерна повинні бути останнього врожаю, рівної форми, жовтого кольору, без ознак шкідників і сміття. Колоті зерна краще розварюються, ніж цілі, враховуйте цю обставину при виборі.

Замочувати потрібно будь-який горох, перед тим як приготувати. Без замочування збільшиться час варіння. Вода для замочування повинна бути чистою, відфільтрованою, холодною. Беріть її в чотири рази більше, ніж зерен.

Варити горохову кашу можна в програмах: «Тушкування», «Крупа» або «Плов». Якщо є функція приготування під високим тиском, необхідно її використовувати, тоді страва буде готова через 20 хвилин після початку варіння.

як варити горох в мультиварці
Як варити горох

Якщо горох ще недостатньо м’який додають гарячу воду і продовжують приготування. Важливим моментом є те, що горохові зерна погано розварюються в солоному і кислому середовищі. Тому солять кашу тільки в кінці приготування. Для поліпшення смаку при варінні дехто додають лавровий лист, моркву, селеру або інші приправи. З готової каші їх потім виймають.

Найпростіший рецепт горохової каші в мультиварці, який містить тільки крупу, воду і спеції. Навчившись готувати, ви зможете урізноманітнити рецепт, додаючи перед закладкою крупи обсмажені овочі або м’ясопродукти. Деяким подобається рецепт солодкої горохової каші з сухофруктами і медом.

як варити горох в мультиварці

Інгредієнти:

  • Горох – 300 гр.
  • Вода – 750 гр.
  • Масло вершкове – 40 гр.
  • Сіль – за смаком .
  • Спеції – за смаком.

Спосіб приготування:

  • Перед тим як замочувати горохову крупу промивають. Заливають чистою холодною водою і витримують від 5 до 9 годин. Після вимочування, набряклі зерна знову промивають.
  • Чашу мультиварки змастити олією. Викладають в неї підготовлений горох і заливають водою, кількість якої зазначено в рецепті. Кладуть спеції за смаком все, крім солі (її додають в самому кінці).
  • Закривають мультиварку і включають режим «Тушкування», «Варка» або «Плов». Горох повинен приготуватися за годину-півтори. Якщо ви готуєте під високим тиском, то час приготування займе 20 або 30 хвилин.
  • Коли горохова каша буде готова, покладіть в неї вершкове масло й сіль за смаком. Закрийте кришку мультиварки і дайте страві настоятися п’ять хвилин. Подавайте з овочами, м’ясом або рибою в гарячому вигляді.

Як варити гороховий суп

Способів, як варити гороховий суп, існує досить багато. В першу чергу, рецепти відрізняються видом м’яса, на якому варитися суп: курка, свинина, яловичина, баранина, роблять навіть гороховий суп на копченині. Ми будемо варити суп, практично, за класичним рецептом – гороховий суп з яловичиною.

Суп за цим рецептом виходить наваристим, ситним і поживним. Для приготування бульйону в основному беруть м’ясо на кісточці, це можуть бути реберця, лопатки або антрекоти. Будемо використовувати яловичу лопатку.

Як варити гороховий суп
Як варити горох
  • Якщо у Вас є можливість, замочіть горох мінімум за дві години, а ще краще на ніч, якщо немає, то він може постояти під час приготування бульйону.
  • Яловичу лопатку помістити в каструлю, наповнену 3 літрами води. Поставити варитися на великий вогонь. Після закипання зняти піну, що утворилася (і в подальшому регулярно прибирати її в процесі приготування), кинути лавровий лист, додати перець і сіль за смаком. Зменшити вогонь і варити 2 години.
  • Цибулину подрібнити, а моркву натерти за допомогою великої терки.
  • Овочі обсмажити на олії до золотисті.
  • Після того, як м’ясо приготувалося, яловичу лопатку вийняти з отриманого бульйону (рекомендується скористатися ситом і процідити бульйон від можливих дрібних кісточок). Всипати в м’ясний бульйон вимочений горох. Варити 30-40 хвилин.
  • Тим часом, картоплю порізати на невеликі шматочки.
  • Через 30 хвилин до майже готового гороху, додати картоплю і обсмажені раніше овочі. Варити ще 10 хвилин до готовності картоплі.
  • Через деякий час з кістки зрізати м’ясо і додати в готовий гороховий суп. Подати гороховий суп з яловичиною до столу.

Страви з гороху популярні в багатьох країнах, їх готували в Стародавній Греції і в Стародавньому Римі. Цей продукт містить велику кількість білка, що робить його затребуваним серед тих, хто не вживає м’яса. На Русі за старих часів варили переважно пісний гороховий суп, сьогодні не менш популярні рецепти цього першого блюда з копченостями, свинячими реберцями.

Залишити відповідь