Імбир – трав’яниста Далекосхідна рослина – продається в будь-якому супермаркеті. З кореня рослини можна готувати різні чаї, додавати до салатів і м’ясних страв для отримання впізнаваного смаку. Ця рослина позитивно позначається на організмі людини. Вона сприяє зміцненню імунітету, регуляції холестерину і цукру в крові, зменшення больового синдрому в разі, якщо ваші м’язи запалені. Розповімо детальніше чим корисний імбир та які він має протипоказання.
Чим корисний імбир
Сьогодні імбир перестав бути екзотичною приправавоюй ліками тільки для обраних. «Золотий корінь» сьогодні використовується не тільки в народній медицині Індії – аюрведою.
Читайте також: КОРИСТЬ ОЛИВКОВОЇ ОЛІЇ, ЇЇ ВИДИ ТА ОСОБЛИВОСТІ

Всього декілька фактів про корисні властивості імбиру переконають ввести в раціон цю пряність.Отже, чим корисний імбир?
- Кальцій, залізо, кислота нікотинова, вітамін С, фосфор – ось неповний список вітамінів і мікроелементів, які містить в своєму складі імбир.
- «Золотий корінь» допомагає зберегти гостроту розуму, молодість духу й життєві сили.
- Ця індійська пряність – сильний знеболюючий, антибактеріальний і ранозагоювальний засіб.
- Регулярне вживання кореня імбиру добре зміцнює імунітет, допомагає розслабитися при нервових зривах і покращує настрій. Безсумнівна користь імбиру при поганому настрої і втомі.
- Незамінний імбир і при застудах. Чай з цією індійською пряністю лікує кашель, допомагає легше боротися з вірусами і запобігає розвитку інфекції. Він відмінно розігріває організм і стимулює його захисні функції.
- Потрібно згадати і про «любовні» функції кореня імбиру. Відомо, що він збільшує жагучий потяг, звільняє від комплексів. Саме тому імбирний корінь часто згадується як важливий інгредієнт при створенні «напоїв любові».
Читайте також: КУРЯЧІ ЯЙЦЯ: КОРИСТЬ І ШКОДА ЯЄЦЬ, ЯК ЇХ ПРАВИЛЬНО ВЖИВАТИ

Напої ж з кореня імбиру мають ряд лікувальних властивостей:
- виводять мокроту з легенів і бронхів;
- активізують роботу імунної системи;
- усувають ознаки токсикозу у вагітних;
- заспокоюють нервову систему;
- нормалізують функції сердечно-судинної системи;
- знімають біль і запалення;
- допомагають при закачуванні;
- стабілізують гормональний фон у жінок;
- стимулюють роботу органів шлунково-кишкового тракту;
- борються з онкологічними захворюваннями.
Імбир активізує вироблення шлункового соку, допомагає перетравлювати їжу, сприяє нормалізації роботи травних органів в цілому.
Читайте також: КОРИСТЬ І ШКОДА ЖЕЛАТИНУ: ЧИМ КОРИСНИЙ ЖЕЛАТИН?

Показано вживання імбиру пацієнтам з хворобами серця і судин, це потужний природний антисклеротичний засіб. Цілющі речовини рослини сприяють виведенню з організму холестерину, роблять судини еластичними й міцними. Імбир в будь-якому вигляді застосовується для поліпшення пам’яті й концентрації уваги, нормалізації кров’яного тиску.
Імбир протипоказання
Незважаючи на широко розрекламовані властивості імбиру як панацеї майже від усіх хвороб, їсти його можна далеко не всім людям. Кому ж медики забороняють лікуватися і приймати в профілактичних цілях імбир?
При зменшенні маси тіла
Згідно з даними медичних досліджень, корінь імбиру ефективний в терапії при ожирінні і діабеті, оскільки дозволяє знизити вагу. За рахунок значного вмісту волокна імбир надає стимулюючу дію на травлення. Але якщо ви маєте невелику вагу, корінь імбиру може завдати шкоди і привести до погіршення стану здоров’я. Більш того, він може викликати ускладнення: від нього можуть випадати волосся, знижуватися тонус м’язів, порушуватися жіночий цикл і розвиватися гіповітаміноз.
При хворобах крові
Патологічна консистенція крові, наприклад, гемофілія, може призводити до проблем з кровообігом. Якщо кров згортається погано, людина може страждати від внутрішніх і зовнішніх крововиливів. Якщо ви страждаєте на гемофілію, вам категорично не можна їсти імбир, оскільки він прискорює кровообіг (і це – великий плюс для людей, які страждають на діабет і хворобу Рейно). Якщо людина з гемофілією приймає імбир паралельно з препаратами, які впливають на згортання крові, їх дія послаблюється. Вживання імбиру може викликати у таких людей серйозну кровотечу.

При прийомі деяких ліків.
Якщо у вас діагностовано підвищений кров’яний тиск і цукровий діабет, то імбир може конфліктувати з препаратами для їх лікування. Якщо ви приймаєте аспірин або інші антикоагулянти, ліки для зниження тиску або інсулін, ви ризикуєте отримати масу побічних ефектів при паралельному вживанні імбиру. Корінь рослини сприяє розрідженню крові і може посилювати чи послаблювати дію деяких препаратів, тому перш, ніж вживати його в їжу, проконсультуйтеся з фахівцем.
При захворюваннях шлунково-кишкового тракту
Людям, які мають захворювання органів шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразкова хвороба та ін.). Корінь імбиру хоч в свіжому, хоч в маринованому вигляді може їх серйозно погіршити.
При низькобілковій дієті
Людям, які в даний момент часу дотримуються низкобілкової дієти. Без достатнього рівня білка в організмі, імбир абсолютно даремний як джерело міцного імунітету.
А також імбир не можна вживати дітям молодше шести років та людям, що страждають від атопічного дерматиту. Не виключена алергічна реакція на пряність. З обережністю потрібно відноситися до імбиру під час вагітності та годуванні грудьми.
Доброго вечора. Дякую за статтю. У вас і на save24.me читала, що імбир усуває токсикоз у вагітних і в той же час його не радять вживати вагітним. Наскільки шкідливо вживати імбир при вагітності, чого від нього більше в такому випадку, користі чи шкоди?
На це питання складно дати відповідь. У першому триместрі вагітності багато жінок страждають від ранкової нудоти, запаморочення. У такому стані майбутні мами не можуть себе пересилити, щоб випити хоч трохи рідини. При таких проявах, а також легкому токсикозі рекомендується кілька хвилин потримати в роті або пожувати шматочок імбиру. Він швидко знімає неприємні симптоми і збуджує апетит.Напевно, безглуздо нагадувати, що корінь імбиру є надійним іммуностимулюючим засобом, адже багато жінок відчули на собі його користь. Майбутнім мамам краще пити імбирний чай, ніж вживати цей продукт в якому-небудь іншому вигляді.Незважаючи на свою користь цей продукт має і протівопоказанія. Прі тонусі матки і на третьому триместрі вагітності імбир краще не вживати. Однозначний негативний вплив імбиру на перебіг вагітності і плід не доведено, але медики ризикувати не радять. Більш того, для нас цей продукт чужий, тобто наш організм не звик отримувати його з дитинства, тому зловживати однозначно не варто інакше алергічна реакція не змусить себе довго чекати. Загальні протипоказання – це гастрит, виразка, жовчнокам’яна хвороба, гіпертонія, висока температура, загострення хронічних захворювань. Майбутнім мамам не варто вживати маринований імбир, а також порошок імбиру. Ці продукти можуть викликати сильну алергію. Віддайте перевагу неміцний чаю з тонкою скибочкою кореня імбиру. Якщо ви раніше не вживали цей продукт, то вагітність – це не найкращий час для нововведень в свій раціон.