Ви зараз переглядаєте ЯК ВИБРАТИ САДЖАНЦІ ТРОЯНД? ВИДИ САДОВИХ ТРОЯНД

Троянда по праву заслужила свій титул “Королеви квітів”. Початківці-садівники з побоюванням ставляться до вибору цієї рослини для прикраси своєї ділянки, оскільки не знають як вибрати саджанці троянди правильно та вважають, що ця примхлива красуня пред’являє високі вимоги до догляду. Однак, в більшості випадків, ця думка помилкова. Нумо розберімося, які існують види садових троянд та як обрати матеріал для посадки Королеви.

Працями селекціонерів на сьогоднішній день виведено безліч сортів і гібридів троянд, які не тільки відрізняються своїми високо-декоративними якостями, але й відносною невибагливістю. Окремі види садових троянд навіть здатні витримувати сильні зимові морози без укриття, успішно цвісти й рости в будь-якому кліматі. Але не варто думати, що троянда – це рослина, яку можна просто посадити та забути про неї на довгий час.

Читайте також: ВЕСНЯНА ОБРІЗКА ДЕРЕВ: ТЕХНІКА, ВИДИ Й ТЕРМІНИ

Як вибрати саджанці троянд
Як вибрати саджанці троянд

Королева квітів в будь-якому випадку буде вимагати до себе уваги й особливого ставлення, інакше вона почне “демонструвати” свій примхливий характер.

Основні види садових троянд

Якщо ви плануєте створити мальовничий розарій на своїй фазенді або ж просто прикрасити клумбу квіткою-царівною, зверніть увагу на описані нижче. Знаючи про їх особливості, ви легко визначитеся, які саме види садових троянд найкраще підійдуть для вашої ділянки.

Чайно-гібридні

Види садових троянд

Кущі стрункі й розлогі, висотою близько півметра. Зібрані в суцвіття махрові квіти мають діаметр приблизно 10 см. Троянди вирощують переважно для формування букетів.

Флорібунда

Види садових троянд

Рослини цієї групи рясно цвітуть до пізньої осені. Добре переносять зимівлю, стійкі до хвороб. У ландшафтному дизайні троянди сорту флорібунда активно використовуються для озеленення.

Поліантові

Види садових троянд

Головні переваги даної групи – компактність кущиків, практично безперервне цвітіння, простота в догляді.

Плетисті

Види садових троянд

Ці троянди плетуться, ніби ліани. Дугоподібні пагони прекрасно підходять для формування квітучих арок на дачі. Плетиста троянда росте дуже активно й здатна цвісти кілька разів за сезон.

Грунтопокривні

Види садових троянд

Ці види краще за інших переносять холод. Дугоподібні пагони стеляться по землі, вкриваючи її пишним килимом. В дизайні саду їх використовують при оформленні бордюрів, квітників у формі схилу.

Як вибрати саджанці троянд

  • Фахівці рекомендують купувати рослини приблизно 2-3 річного віку: вони вже набрали достатньо сили і зможуть протистояти зимовим холодам, а також добре переносять пересадку.
  • Імпортні саджанці продаються прямо в горщиках, коробках або пакетах, починаючи мало не з січня. Коренева система таких рослин буває присипана шаром живильного торфу. Як правило, такі троянди дуже слабкі, так як вони тривалий час зберігалися й транспортувалися в дуже несприятливих умовах. Особливо вразливе у них коріння.
  • Перед покупкою уважно огляньте рослину. Показником зрілості куща є наявність декількох задерев’янілих стебел. Решта повинні радувати око приємною свіжою зеленню.
  • Вкрай небажаним явищем буде нерівна структура стебла, що може свідчити про всиханні рослини або його хвороби.
Як вибрати саджанці троянд
Як вибрати саджанці троянд
  • На саджанцях троянд не повинно бути темних або світлих плям, слідів грибка або цвілі. Коріння квітки повинні бути добре розвинені й сформовані, а бруньки не підсушені, інакше великий ризик, що рослина буде розвиватися погано.
  • Одним з головних ознак якісного посадкового матеріалу є біле коріння. Чим більше їх кількість, тим краще. Якщо таких коренів мало або вони просто відсутні, це означає, що рослина не приживеться.
  • Коріння саджанців троянд повинні бути упаковані у вологий субстрат (земля, торф, перліт, тирса, папір) і загорнуті в поліетилен. Все повинно знаходитися у вологому стані, не підсушене.
  • Найбільш сприятливим часом для покупки троянд вважається березень-квітень, тому що в цьому випадку вам не доведеться переживати про те, чи переживе рослина зиму.

Що робити з купленим саджанцем

  • Якщо кущик злегка підсох, його цілком можна реанімувати, опустивши корені в воду на добу.
  • Для забезпечення збереження при транспортуванні стебла імпортні рослини бувають покриті спеціальним воском, який після покупки необхідно дбайливо видалити, не пошкоджуючи бруньки.
Як вибрати саджанці троянд
Як вибрати саджанці троянд
  • У теплі така рослина швидко починає зростати й витягується, вимагаючи подальшої обрізки, що може привести до небажаного стресу й ще більшого ослаблення. Тому після покупки саджанець троянди бажано помістити в сухе, але прохолодне місце. Для цієї мети згодиться навіть нижній ящик холодильника. Тільки не забудьте звернути саджанці в газету й ретельно обприскати її водою.
  • Якщо ви купили троянди з оголеними коренями, їх слід продезінфікувати в слабкому розчині мідного купоросу з розрахунку 30 г на 10 л води.

Загальні правила посадки троянд

Місце для посадки троянд повинно бути сонячним і добре провітрюваним, тоді троянди будуть менше хворіти. Грунт повинен бути родючим, дренованим і не слід садити троянди, де вони тільки-що росли, так як під час тривалого вирощування будь-якої монокультури в грунті накопичуються її хвороби, шкідники та відбувається характерний для цієї культури винос поживних речовин із грунту, що призводить до так званої втоми грунту. При підготовці ділянки її слід перекопати на глибину не менше 50 см і повністю видалити бур’яни.

Читайте також: ДАЧНІ ПОРАДИ ДЛЯ ТИХ, У КОГО МАЛО ЧАСУ

Як вибрати саджанці троянд
Як вибрати саджанці троянд

Посадочні ямки треба треба викопати шириною і глибиною не менше 40 см, так щоб корінню в ній було просторо, а щеплений саджанець троянди повинен бути опущений на таку глибину, щоб місце щеплення було на 5 см нижче рівня грунту.

Вийняту з посадкової ямки землю бажано перемішати з додатковою кількістю перегною і таким складом закрити кореневу систему троянди. При посадці паркових і плетистих троянд частину пагонів обрізають коротко, частину на одну третину їхньої довжини. Добре примніть руками землю, окутайте саджанець і зробіть навколо нього земляний валик, грунтовно пролийте. У найближчі тижні не можна допускати пересихання грунту і в перший рік посадки троянди не підгодовують мінеральними добривами.


Вибирайте саджанці троянд з особливою увагою, не поспішаючи, щоб не було прикро потім від того, що ви посадили непотрібні види садових троянд або від того, що саджанець виявився не найкращої якості. Всім гарних квітів!


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь