Ви зараз переглядаєте ТЕПЛІ ГРЯДКИ ВОСЕНИ: ЯК ЗРОБИТИ

Теплі грядки у городників досить популярні. Зробити їх, зазвичай, не так просто, як звичайні. Але, в той же час нічого надскладного в їх спорудженні немає. Так, повозитися трохи доведеться, але зате результат вони дають просто відмінний. Врожайність на таких грядках, якщо порівнювати їх знову ж таки зі звичайними, набагато більша. Крім цього, прогріваються вони швидше, а значить, і врожай ви теж отримаєте швидше.

Як зробити теплі грядки?

Садівники й городники люди дуже спостережливі та творчі. Часто вони займаються удосконаленням класичних технологій. І ці удосконалення не рідко дають хороший результат. Дуже часто городники роблять теплі грядки ще «теплішими» і називають їх навіть «гарячими грядками». Таку назву вони отримали через швидке прогрівання навесні та гарну врожайність.

Читайте також: КОМПОСТНА ЯМА ДЛЯ ЛИСТЯ СВОЇМИ РУКАМИ

утеплюємо майбутній урожай

Що знадобиться для приготування таких грядок?

Вам потрібно буде запастися тирсою, житньою соломою і гноєм або перегноєм. Саме з цих компонентів і складається тепла грядка за рецептом досвідчених садоводів.

Приготувати таку грядку під майбутній урожай можна вже в жовтні. Для цього беремо лопату, викопуємо контур майбутньої родючої ділянки. Розмір такої ділянки довільний, в залежності від кількості матеріалу, який є в наявності. В ідеалі, зробити грядку півтора метри завширшки. Так легше її буде «обслуговувати» в майбутньому. У глибину копаємо її всього на багнет лопати.

Теплі грядки восени своїми руками

Заповнюємо теплі грядки

Отже, контур грядки ви позначили. Тепер цю неглибоку траншею потрібно буде наповнити тими складовими, про які ми говорили.

Спочатку закладаємо тирсу. На неї викладаємо рубану житню солому, і зверху прикриваємо все це гноєм або перегноєм. Далі, цей «листковий пиріг» слід добряче пролити водою. Після поливу, на грядку насипаємо останній шар – родючого чорнозему.

теплі грядки своїми руками

Що можна посадити на такі грядки?

Якщо холодів не очікується і погода стоїть тепла, то садівники, як майбутнє добриво, висівають на грядку олійну редьку. Навесні така грядка прогрівається дуже швидко. Швидкий прогрів забезпечує не тільки сонце, а й той «листковий пиріг», який захований під шаром родючого грунту. Розсада помідорів і огірків на таких «гарячих» грядках росте дуже добре, буквально, як на дріжджах. Без врожаю ви точно не залишитеся.

Залишити відповідь