Ви зараз переглядаєте ПОРАДИ ДАЧНИКАМ І ОГОРОДНИКАМ: ДЛЯ ТИХ, У КОГО МАЛО ЧАСУ

Дача – це не тільки про задоволення й відпочинок, але також про працю. Щоб трохи полегшити життя садоводів і городників, ми підготували деякі корисні дачні поради. Переконайтеся самі, як прості винаходи можуть полегшити повсякденні завдання!

Поради дачникам і огородникам

Швидко – не завжди означає неякісно. Якщо знайти правильний підхід, будь-яку справу можна виконати без клопоту в короткі терміни та з високою ефективністю. Продемонструємо дачні поради для тих, у кого завжди бракує часу.

Пісок і масло для інструментів

Поради дачникам і огородникам
Поради дачникам і огородникам

Читайте також: КОМПОСТНА ЯМА ДЛЯ ЛИСТЯ СВОЇМИ РУКАМИ

Будь-який ріжучий інструмент вимагає гарного догляду. В іншому випадку лезо буде затуплюватися, а це може призвести до травм при роботі. Час від часу потрібно розбирати інструменти й заточувати їх, але щоб робити це якомога рідше, рекомендується зберігати інвентар в суміші піску та машинної олії. Можна використовувати й рослинну олію, якщо воно добре вбирається в пісок.

Візьміть 20-літрове відро і на 3/4 заповніть його піском. Потім вилийте в відро 1 л олії, рівномірно розподіляючи її по поверхні. Олія має відразу ж вбратися. Після цього занурте в суміш інструменти (секатори, лопатки, сучкорізи, ножі). Пісок видалить бруд і захистить від появи іржі.

У таку суміш можна поміщати інструменти після кожного використання, а також зберігати в зимовий час, коли вони не використовуються. Навесні потрібно дістати їх з піску та протерти ганчіркою, щоб видалити пісок й олію. Інструменти збережуть первинний вигляд, і вам не доведеться витрачати час на їх оновлення.

Винні пляшки для поливу

Поради дачникам і огородникам
Поради дачникам і огородникам

Читайте також: ТЕПЛІ ГРЯДКИ ВОСЕНИ: ЯК ЗРОБИТИ

Якщо на ганку, в літній кухні у вас розміщено багато контейнерних рослин, які потребують частих поливів, то цей лайфхак точно для вас. Адже не завжди є можливість бувати на дачі часто, а це значить, що рослини не зможуть регулярно отримувати таку необхідну їм вологу.

Щоб не бігати від вазона до вазону з лійкою, скористайтеся кількома винними пляшками. Заповніть їх на 3⁄4 водою й, обережно перевернувши, занурте по одній в кожний горщик горлечком в грунт. Вода буде поступово вбиратися в субстрат, і рослини будуть поливатися без вашої участі. При такому поливі в воду можна додати якісь розчинні добрива.

Пляшки можна прикрасити за вашим смаком і користуватися таким поливом постійно.

Таким способом рекомендується поливати вологолюбні культури: папороті, тропічні рослини та квітучі культури. Інші рослини від надмірного перезволоження цілком можуть загнити.

Квіти в контейнерах

Поради дачникам і огородникам
Поради дачникам і огородникам

Читайте також: КОЛОНОВИДНІ ПЛОДОВІ ДЕРЕВА: ДОГЛЯД ЗА КОЛОНОВИДНИМИ ДЕРЕВАМИ

Кожному дачникові хочеться, щоб його ділянка весь сезон була ошатною та доглянутою. Допоможуть в цьому квіти: сальвії, петунії, братки, левиний зів. Ось тільки на їх посадку йде дуже багато часу. Вирішити проблему допоможе посадка цих рослин прямо в горщиках. Досить один раз викопати в саду кілька ям, в які ви хочете посадити квіти, – і проблема буде вирішена на цілий рік. Коли рослини відцвітуть, на їх місце можна просто поставити нові горщики.

Щоб у вас було якомога менше проблем при заміні рослин, підбирайте контейнери з квітами однакового розміру. А щоб замаскувати пластикові краї горщиків, грунт навколо посадок варто замульчувати.

“Дружелюбне сусідство” на грядках

Поради дачникам і огородникам
Поради дачникам і огородникам

Справжняя трагедія для городника – виявити на своїх посадках “непроханих гостей”, яккі чавкають листям капусти або обгризають боби. Позбавлення від шкідників – процес довгий і виснажливий. Набагато простіше не допускати їх появи. А допомогти в цьому може грамотне розміщення рослин на грядці.

Так, якщо посадити по периметру всього городу нігтики (Насіння Календули ), то можна захистити його від багатьох шкідливих комах. Спільна посадка показана також бобовим культурам і кукурудзі. Остання в даному випадку буде грати роль природної шпалери. Поруч з помідорами й салатом варто висадити базилік – це допоможе поліпшити їхній смак і відігнати мошкару та комарів.

Овочі в пакетах із землею

Поради дачникам і огородникам
Поради дачникам і огородникам

Якщо грунт на ділянці бідний живильними елементами, доведеться провести роботу по його підгодівлі. Але можна поступити й іншим способом: висадити рослини в мішки з землею належної якості. Така ідея повинна обов’язково сподобатися власникам невеликих ділянок.

Купіть велику упаковку універсального грунту для овочевих культур. Знайдіть для пакета постійне місце на ділянці й за допомогою великого ножа, відступивши від краю близько 5 см, по периметру виріжте в мішку великий прямокутник. Висадіть в землю розсаду і вирощуйте, як на звичайній грядці. У таких міні-грядках цілком можуть дозріти: картопля, цибуля, буряк, салат, горох і будь-які трави.

Майте на увазі, що після посадки рослин рухати упаковку з грунтом не можна, тому визначтеся з місцем її розміщення заздалегідь.

Чи були корисними для вас такі прості дачні поради?

Залишити відповідь