Ви зараз переглядаєте ПЕКІНСЬКА КАПУСТА: ЯК ВИРОСТИТИ ПЕКІНСЬКУ КАПУСТУ

Пекінська капуста прийшла до нас з Китаю і Японії, де вона була здавна широко поширена. У європейські країни її завезли перші мандрівники у XVIII в. У нас вона культивується головним чином як культура салатна. Існує думка, що пекінська капуста дуже вибаглива, але це не так. Розповімо як виростити пекінську капусту вдома на грядці.

Що являє собою пекінська капуста

Трав’яниста рослина, листя якої щільно зібрані в розетку, що нагадує подовжений качан, відомо нам під назвою пекінська капуста, китайський салат. Цей вид сімейства капустяних вивели в Китаї, за історичними даними, культивується там з V століття. У XX столітті в Японії були отримані високоврожайні гібриди. З 1970-х років це популярний салатний продукт виробляється в багатьох країнах.

Пекінська капуста – однорічна рослина, що відноситься до сімейства хрестоцвітних. Листя у пекінської капусти сидячі хвилясті з зубчастими краями. Рослина має сильно розгалужені, неглибоко розташовані тонкі коріння.

Читайте також: ВЕСНЯНА ПОСАДКА ПОЛУНИЦІ: ПІДГОТОВКА, ДОГЛЯД, ПОРАДИ

Як виростити пекінську капусту
Як виростити пекінську капусту

Квітконосні стебла виростають до 1,5 м висоти. При посіві в пізні терміни навесні або влітку в умовах тривалого дня й підвищеної температури рослини часто не утворюють качанів, у них рано з’являються квіткові стебла. Пекінка добре росте в умовах помірної температури в діапазоні від 13 до 16 ° С. Детальніше про це розповімо нижче.

За що цінують пекінську капусту

Корисний склад, високий вміст аскорбінової кислоти, вітамінів В1, В2, В6, А роблять китайський салат актуальним для здорового харчування. У капусті багато калію, який допомагає виводити надлишки солей, відновлювати водний баланс. Клітковина дає ситість, активує роботу кишківника, очищає організм.

Пекінська капуста відрізняється багатим вмістом солей кальцію, калію й заліза. Сто грамів пекінки містять до 70-80 мг вітаміну С, 0,65 мг вітаміну А, в листі міститься 1,3-3,5% білка.

Як виростити пекінську капусту

Вирощування пекінської капусти у відкритому грунті й повноцінний догляд – це два питання, які заслуговують докладних відповідей для гарантованого отримання бажаного врожаю.

Читайте також: ЯК ВИБРАТИ САДЖАНЦІ ТРОЯНД? ВИДИ САДОВИХ ТРОЯНД

Як виростити пекінську капусту
Як виростити пекінську капусту

Дуже важливо правильно вибрати ділянку для вирощування пекінської капусти у відкритому грунті, адже догляд надалі повинен тільки підвищити початкові шанси на отримання хорошого врожаю.

Пекінська капуста дуже любить світло, тому доцільно вибирати для її посадки відкриті сонячні ділянки. До того ж не слід поспішати з посакою, адже овочева культура дуже вразлива перед заморозками.

Бажано вибрати ділянку з пухким грунтом, кислотність якого буде нейтральною (6-7). При цьому бажано враховувати показники родючості. Рекомендується вибирати ділянку з помірною вологістю і дренованим грунтом. Ідеальний варіант – це суглинок.

Правильне проведення посадкових робіт створює оптимальну основу для подальшого розвитку пекінської капусти.

Як виростити пекінську капусту: насінням і розсадою

Пекінку висаджують у 2 строки:

  • навесні -15-20 квітня;
  • влітку – в період з 20 липня до 10 серпня.

Терміни обумовлені тим, що в умовах довгого світлового дня (понад 12 годин) рослина формує стрілку – в середині весни і в період, коли літо йде до завершення, тривалість дня не сприяє цвітінню, вона оптимальна для формування качана.

Читайте також: КОЛОНОВИДНІ ПЛОДОВІ ДЕРЕВА: ДОГЛЯД ЗА КОЛОНОВИДНИМИ ДЕРЕВАМИ

Як виростити пекінську капусту
Як виростити пекінську капусту

Вирощують цю овочеву культуру через розсаду або посівом насіння безпосередньо на грядках. Жителям холодних регіонів варто вибрати розсадний метод.

Розсадний метод

Щоб висадити сіянці в середині квітня, посіяти насіння потрібно приблизно за місяць до цього – в середині березня (оптимально – 17-18 числа). Для літньої посадки до вирощування сіянців приступають у 20-х числах червня. Оскільки у відкритий грунт їх можна тільки перевалювати разом з грудкою землі, для вирощування використовують торф’яні горщики. Пересадку без земельного кома ця овочева культура переносить дуже важко і може не прижитися.

Оптимальний субстрат для посадки складається з дерну, піску, родючого шару городньої землі, перегною (по 1 частини). На 10 кг додають 0.5 кг просіяного попелу. Насіння занурюють у вологу землю приблизно на 1 см, горщики ставлять у великий ящик, закривають верх плівкою і тримають при кімнатній температурі, підтримуючи вологість. Щоб насіння швидше прийнялося, їх можна добу витримати на марлі, яка змочена розчином стимулятору росту «HUMATE ULTRA» або будь-якого іншого регулятора росту.

Як виростити пекінську капусту
Як виростити пекінську капусту

Через 4-5 днів насіння прокльовується. Як тільки це відбувається, горщики переставляють на підвіконня (режим освітлення – до 12 годин на день). Висаджувати сіянці у відкритий грунт можна після появи 4 справжніх листочків (зазвичай це відбувається через 25-30 днів після посіву). За тиждень до перевалки розсади її загартовують, виносячи на веранду або засклений балкон. Перші сеанси загартовування займають 2 години, поступово їх тривалість доводять до доби.

Пекінку не можна висаджувати на грядки, які раніше займали капустяні. Ця овочева культура добре росте після моркви, часнику, цибулі, картоплі.

Посів насіння в грунт

Сіяти насіння можна вже при + 4 ° С. Активно розвиватися сіянці починають при + 15 ° С. Землю перед посівом прогрівають, накривши чорною плівкою (на це відводиться 2 тижні).

Технологія вирощування:

  • ділянку перекопують, рихлять, готують лунки;
  • в кожну з них поміщають по парі насінин;
  • лунки присипають 1.5-2 см землі;
  • грядку поливають, використовуючи лійку з насадкою, що має найдрібніші отвори.

Схема посіву:

  • між лунками в ряду залишають 35 або 50 см (в залежності від того, наскільки великоплідний сорт);
  • між сусідніми рядами витримують відстань в 40-50 см. При весняному посіві може знадобитися укриття у вигляді прозорої плівки (при загрозі заморозків).

У відкритому грунті сходів доведеться чекати приблизно тиждень.

Догляд за пекінською капустою

Відразу після висадки розсади або появи 2-х справжніх листків при безрозсадному вирощуванні землю під культурою накривають спабондом для захисту від хрестоцвітної блішки.

Мульчувати землю сіном з цією ж метою небажано, оскільки воно виділяє надто багато тепла і пекінка може піти в стрілку. Хоча, при вирощуванні гібридів підійде і цей варіант захисту від шкідника.

Як виростити пекінську капусту
Як виростити пекінську капусту

Поливають культуру холодною водою рясно й часто. На півночі при теплій сухій погоді раз в 2-3 дні, при дощах – раз в тиждень. Якщо дощі затяжні й добре промочують грунт, то поливи не потрібні. На півдні в сильну спеку поливають щодня. Кожен день поливають і при сильних зливах, оскільки грунт вони не промочують.

При дощовій погоді орієнтуються на вологість грунту. Коли прополюють ділянку, дивляться на корені бур’янів: якщо вони вологі і земля з них струшується насилу, то поливати не потрібно. Але в будь-якому випадку на півдні при теплій і вологій погоді капусту поливають раз на тиждень. На відміну від білокачанної капусти культура вимагає багато вологи протягом усього періоду вегетації, в тому числі перед збором урожаю.

При підсиханні землі після поливу ділянку рихлять, оскільки культура не виносить надмірного перезволоження і відсутності в грунті кисню й захворює гнилями. Рихлять не глибше, ніж на 2-4 см, щоб не зачепити коріння. Якщо при розпушуванні пошкоджується коренева система, рослина гине або надовго зупиняється в рості. Також можна підгортати пекінську капусту.

ПЕКІНСЬКА КАПУСТА: ЯК ВИРОСТИТИ ПЕКІНСЬКУ КАПУСТУ 2

Ніжний смак і соковите листя роблять цю овочеву рослину бажаним продуктом на наших столах.Пекінська капуста застосовується не тільки як салатна зелень. З неї роблять гарніри, варять супи, включають в начинки для пиріжків. Цю капусту сушать, маринують, смажать, заквашують.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь