Ви зараз переглядаєте ЯК ПЕРЕЙТИ НА ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ : 8 КОРИСНИХ ЗВИЧОК

У сучасному світі величезний потік інформації, найчастіше, трактує правильне харчування, як найсуворішу дієту і відмова від всього смачного і улюбленого.

«Правильне харчування – це дорого, складно і несмачно». Саме цієї думки дотримуються багато жінок, вважаючи, що харчуватися корисною їжею – це: обмежувати себе в усьому, витрачати на це великі гроші та все одно зриватися на покупну піцу з мікрохвильовки. Як перейти на правильне харчування без зайвих катувань і витрат?

І так, в даний час за правильне харчування прийнято вважати збалансований раціон з індивідуальним набором КБЖУ. Це не означає, що ви більше ніколи не будете їсти тортик або не зможете випити келих шампанського в Новорічну Ніч. Здорове харчування – це вміння слухати свій організм і давати йому корисну й потрібну їжу.

Читайте також: ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ: ЩО ДІЙСНО КОРИСНО?

Як перейти на правильне харчування
Як перейти на правильне харчування

Багато хто задається питанням “а як перейти на пп?” і починають з різких відмов в борошняному, солодкому й калорійному. Запам’ятайте! Різка відмова від усього для вас звичного призведе до емоційної нестійкості, депресивного стану і, врешті-решт, до розладу травлення. Спробуйте плавний перехід – поступову відмову від чого-небудь шкідливого, замінюючи на більш корисне.

8 порад як перейти на правильне харчування

Розбираючись в принципах здорового харчування, людина стикається з величезною кількістю інформації. Самостійно зрозуміти, які поради дійсно працюють, а які краще забути відразу після прочитання, досить складно. Ми вирішили допомогти вам в цьому розібратися.

Пийте воду

Як не банально це звучить, але перший крок, який ви повинні зробити на шляху до правильного харчування – почати пити воду. Якщо ви раніше ніколи не могли пити воду й особливо не потребували її – доведеться себе змушувати. Людський організм на 80% складається з води і 1,5-2л в день є нормою. Починайте також поступово, привчіть себе носити з собою завжди пляшку води 0,5 л і випивайте протягом дня. Далі вам потрібно тільки підвищувати обсяги споживаної води до 1л-1,5л-2л.

Читайте також: 10 МІФІВ ПРО ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

10 способів викинути гроші на вітер
Як перейти на правильне харчування

Не відмовляйтеся від десертів

Або будь-якої іншої шкідливої, але улюбленої страви. Так, ви все прочитали правильно: повна відмова від солодкого призводить до неприємних наслідків. У здорової людини повинна бути здорова психіка. Це означає, що при думці про їжу ви не повинні відчувати стрес і занепокоєння. Часто буває так, що люди не дозволяють собі розслабитися і з’їсти улюблений продукт – і як наслідок у них псується настрій. Краще з’їсти нещасливий десерт, ніж в результаті не витримати радикальних обмежень, скотитися до переїдання й відчувати почуття провини.

Спробуйте більшу частину часу харчуватися мінімально обробленими й корисними продуктами, але все ж іноді дозволяйте собі улюблені десерти (або те, що ви любите), які не приносять користі, але приносять задоволення. Ви здивуєтеся, наскільки простіше таким чином досягати мети. Однак якщо ви відчуваєте, що пристрасть до шкідливих продуктів нездоланна, зверніться до дієтолога. Він допоможе змінити ваше ставлення до їжі.

Не нехтуйте перекусами

Привчіть себе перекушувати правильними продуктами. Робіть не менш 2х перекусів за день: між сніданком і обідом, між обідом і вечерею. Корисні перекуси будуть придушувати голод між основними прийомами їжі й не дозволять вам наїстися досхочу ввечері. На перекус обирайте фрукти, горіхи, легкий сир, батончики мюслі без цукру.

Читайте також: ЯК ДОТЯГНУТИ ДО ВЕЧЕРІ: ІДЕЇ КОРИСНИХ ПЕРЕКУСІВ

Як перейти на правильне харчування
Як перейти на правильне харчування

Сніданок – основний прийом їжі

Найкалорійніший і об’ємний прийом їжі за ваш день повинен бути сніданок, тому що він дає енергію на весь день. Принцип залишається той же – починайте з маленьких порцій 200-250 ккал, поступово збільшуючи порції, спираючись на свої потреби. На сніданок відмінно підійдуть каші з цілісних злаків, яєчні й омлети, сирні запіканки з фруктами.

Не шукайте свіжу інформацію про правильне харчування

При регулярному оновленні соцмереж і новинних стрічок людині починає здаватися, що мало не кожен день з’являються нові види Суперфудів або дієти, які неодмінно найефективніше, ніж ті, що вона пробувала раніше. Це не так. Пам’ятайте, що не існує чарівної таблетки або продукту, який моментально зробить вас здоровіше чи стрункіше. Якщо ви дійсно хочете правильно харчуватися, відключіться від нескінченного потоку новин про модні схуднення.

Заблокуйте всі сумнівні акаунти про правильне харчування. Ніхто краще за вас не знає, що корисно для вашого організму. Їжте овочі, фрукти, цільні злаки, білки, не забувайте хоча б зрідка дозволяти собі солодощі, подвоювати час сну й контролювати кількість алкоголю.

Читайте також: КОРИСНИЙ РАНОК АБО ЧИМ ПОТРІБНО СНІДАТИ

Як перейти на правильне харчування
Як перейти на правильне харчування

Не зациклюйтеся на результатах

Якщо ваш головний тренер або дієтолог просуває установки з розряду “або напружся або забирайся додому”, вам варто задуматися про пошук нового. Через такий підхід людина, як правило, перестає розуміти, чи відповідають всі ці зміни його потребам, чи допомагають вони йому почуватися добре, як вони впливають на його впевненість в собі, на сон, на відносини з оточуючими.

Завжди давайте собі можливість відпочити або при необхідності зробити крок назад, не сваріть себе за невдачі. Якщо ви відчуваєте, що зациклилися на їжі й дієтах, відверніться: почитайте книгу, зробіть маску для обличчя, сходіть на йогу або масаж, помедитуйте або заведіть щоденник.

Обов’язково вечеряйте

Вечеряти можна й потрібно! Обов’язково необхідно їсти за 3-4 години до сну легкими білковими стравами, наприклад салат з креветками / яйцями / куркою. Порція повинна бути менше, ніж за сніданком і обідом. Якщо перед сном вам хочеться їсти, випийте склянку кефіру.

Читайте також: ЧИ МОЖУТЬ ФРУКТИ НАШКОДИТИ ЗДОРОВ’Ю?

Правильне харчування
Як перейти на правильне харчування

Не старайтеся, коли готуєте

Приготування їжі вдома – найкращий спосіб контролювати кількість споживаних калорій, цукру й солі. Але все ж це не означає, що ви кожен день повинні стояти біля плити. Скористайтеся послугами доставки корисної їжі або вибирайте заморожені продукти, наприклад вже нарізаний гарбуз або моркву, броколі або цвітну капусту. Інакше скоро вам почне здаватися, що половина життя проходить на кухні.

Припиніть вірити в міф про те, що здоровий спосіб життя пов’язаний тільки з тим, що ви їсте.

Зробіть глибокий вдих і зрозумійте, що споживання корисної їжі – не єдина умова на шляху до хорошого самопочуття. Сон, кількість енергії, фізична активність, рівень стресу – всі ці речі відіграють важливу роль, не забувайте звертати увагу і на них. Замість того щоб зациклюватися виключно на дієті, знайдіть пару хвилин, щоб задати собі питання і знайти свої слабкі місця. Як ви спите? Чи можете ви спати більше? Наскільки ви напружені? Як ви справляєтеся зі стресом? Ви займаєтеся спортом? Чи можете ви знайти способи, щоб стати більш активним?

На самому початку вашого шляху буде складно і не зрозуміло, що ж це за “правильні продукти”, але повірте, все набагато простіше! Погляньте, навколо стільки овочів і фруктів, круп і молочних продуктів, нежирного м’яса й риби – все це корисно, смачно і дуже поживно!

Залишити відповідь