Ви зараз переглядаєте ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА СУХОЮ ШКІРОЮ ТІЛА ВЗИМКУ?

Сухість шкіри обумовлена ​​безліччю причин. Це і зовнішній вплив, і стан організму, і спадковість. У багатьох, сухість шкіри виникає не як симптом якогось захворювання, а є реакцією на мило, синтетичний одяг, гарячий душ. Можливо, ви приймаєте ліки або вам поставлений діагноз – діабет, псоріаз, гіпотиреоз. Неправильне харчування також може бути причиною проблем зі шкірою. Але як же доглядати за сухою шкірою? Здорова, нормальна шкіра – первинна оборона вашого організму від інфекцій. Суха, шкіра відкриває дорогу інфекціям, бактерій і вірусів, які здатні викликати більш серйозні захворювання.

Що таке суха шкіра

Давайте почнемо з азів. Отже, нормальна, здорова шкіра покрита тонким шаром природних ліпідів, або шкірного сала. Його виробляють сальні залози. Тонка плівка робить епідерміс пружним, запобігає зневодненню шкіри й захищає її від шкідливого впливу навколишнього середовища. Коли захисний шар порушений, роговий шар швидко розпушується і втрачає дорогоцінну вологу. Процес прискорюють несприятливі фактори навколишнього середовища. Зморшки та лусочки покривають всю шкіру, виникає роздратування, почервоніння, може виникнути запалення. Тому доглядати за сухою шкірою потрібно особливо ретельно.

Читайте також: ЗАЇДИ В КУТОЧКАХ РОТА – ПРИЧИНИ ТА ЛІКУВАННЯ

як доглядати за сухою шкірою

Які причини сухості шкіри або так званого ксерозу

Зазвичай, виною всьому зовнішні чинники (мило, гаряча вода, сухе, тепле повітря), які позбавляють шкіру захисного шару. Рідше причина обумовлена ​​станом здоров’я або генетичною схильністю.

Ділянки подразнення, стягнутість, зуд можуть з’являтися в будь-якому місці, але частіше за все вони поширені на руках, гомілках і животі. Якщо не почати лікування, велика ймовірність розвитку дерматиту, поява набряку і навіть виникнення інфекції.

Але хороша новина в тому, що для ефективного лікування в більшості випадків достатньо всього лише правильно доглядати за сухою шкірою.

Взимку, як би це не здалося дивним, не слід приймати гарячий душ – тільки теплий. Гаряча вода підвищує тепло- і водовіддачу, шкіра швидше сохне. Довге перебування в гарячій воді повністю позбавить шкіру захисного жирового шару, приводячи до збільшення її сухості. Зовсім вже відмовляти собі в задоволенні поніжитися у ванні не варто, однак потрібно пам’ятати про тривалість задоволення – не більше 15 хвилин, а температура води не повинна перевищувати 40 ° C. У зимовий час не користуйтеся звичайним милом, віддайте перевагу зволожуючому крем-милу, гелю для душу, що містить крем. Раз на тиждень можна покористуватися і скрабом для тіла замість гелю для душу або перед ним для видалення відмерлих клітин поверхневого шару шкіри. Після душу використовуйте молочко для тіла, наносячи його на всю поверхню рівномірно, масажними рухами.

Читайте також: ЯК ПОЗБУТИСЯ ЛУПИ? НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД ЛУПИ

як доглядати за сухою шкірою

Зволоження зсередини

Потрібно також подбати про зволоження шкіри зсередини, для цього слід пити більше рідини. Це можуть бути проста вода, сік, компот. Чай і кава, навпаки, сприяють швидшому виведенню вологи з організму – ними зловживати не слід. Середня кількість води, прийнятої за добу, має становити не менше 2 л.

Мікроклімат в приміщенні

Зимовий догляд за шкірою – це не тільки маски, тоніки і креми. Це ще і дотримання адекватного температурного і вологого режиму в квартирі й на роботі.

Щоб зменшити ступінь зневоднення і висушування шкіри (а виною тому батареї центрального опалення та кондиціювання повітря), потрібно по можливості підтримувати температуру повітря в приміщенні на рівні 18-20 ° C і обов’язково користуватися зволожувачами повітря (Парозволожувач або УЗ-водорозпилювачі), особливо вночі. Якщо немає можливості користуватися спеціальними приладами, можна просто налити води в широкі ємності та розмістити їх на підвіконнях або шафах – вода, випаровуючись при кімнатній температурі, створить оптимальний рівень вологості.

Яким кремом і як користуватися

Якщо вам знайоме, що таке суха шкіра, ви ймовірно пробували вирішити проблему за допомогою зволожуючого або живильного крему, і, можливо, не одного. Безумовно, крем – частина догляду за сухою шкірою, але експерти кажуть про те, що ми не завжди використовуємо цей косметичний засіб правильно.

Читайте також: ЯК ПОТРІБНО ЗМІНИТИ ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ ВЗИМКУ

як доглядати за сухою шкірою

Найбільша помилка, яку ми допускаємо – наносимо крем на суху шкіру. В такому випадку користь від засобів мінімальна. Потрібно наносити крем на вологу шкіру. Тоді він утримає вологу. Але не перестарайтеся – перш ніж наносити засіб, злегка промокніть шкіру, а через кілька хвилин після використання крему видаліть надлишки м’якою серветкою.

Не менш важливим є те, якому типу крему ви віддаєте перевагу. Експерти радять м’які зволожуючі або живильні засоби без ароматів і спирту. В ідеалі засіб повинен бути густий, жирної консистенції, щоб утримувати вологу, яка життєво необхідна сухій шкірі. Наскільки гарний ваше засіб можна зрозуміти за допомогою простого тесту. Покладіть трохи крему на долоню, а іншою злегка приплесніть. Якщо крем розлетівся по краплях, значить, він не досить густий.

Звертайте увагу на склад. Володарям сухої шкіри потрібна гаммалінолієва кислота – саме вона відповідає за збереження вологи і жиру, а також сечовина – сприяє вирівнюванню ділянок, які лущаться. Не забувайте користуватися нічним кремом, адже під час сну відбувається інтенсивне утворення нових клітин.

Залишити відповідь