Ви зараз переглядаєте КОЛОНОВИДНІ ПЛОДОВІ ДЕРЕВА: ДОГЛЯД ЗА КОЛОНОВИДНИМИ ДЕРЕВАМИ

Дуже багато садівників звернули увагу на незвичайні, але неймовірно красиві колоновидні плодові дерева, здатні стати яскравим акцентом в оформленні садової діляки. Виглядають вони як спрямовані вгору колони, на яких розташувалися плоди. Є колоновидні плодові дерева: яблуні, абрикоси, черешні, вишні, сливи, груші, персики. Розповімо про догляд за колоновидними деревами, їх особливості, переваги та недоліки.

Історія появи колоновидних дерев

У 1964 році канадський фермер в своєму саду виявив на яблуці гілку, на якій не було бічних пагонів, але був сформований хороший урожай. Саме це спостереження лягло в основу селекції колоновидних плодових дерев. Після експериментів зі щепами з подібною мутацією в розвитку яблунь на світ з’явилися перші сорти.

Колоновидні плодові дерева мають пірамідальну крону, висота їх не перевищує 2,5 м. Вони відрізняються не тільки низькорослістю й відсутність бічних гілок, але й високою врожайністю.

Читайте також: ЯК ВИБРАТИ САДЖАНЦІ ТРОЯНД? ВИДИ САДОВИХ ТРОЯНД

Колоновидні плодові дерева
Догляд за колоновидними деревами

Сьогодні такі сорти виведені майже для всіх плодових культур, найбільшою популярністю користуються колоноподібні яблуні, груші, сливи й абрикоси.

Як вибрати саджанці

Так як ціна саджанця досить висока, то до вибору потрібно підходити з усією можливою відповідальністю. Вибираючи рослину потрібно звернути увагу на ряд чинників, особливостей:

  • колір бруньки на верхівці – вона повинна бути зеленою;
  • наявність і зрілість бічних пагонів – вони повинні бути дозрілими;
  • наявність листя – листових пластин бути не повинно;
  • стан коріння – не повинно бути пошкоджених кореневих відростків, а сама коренева система повинна бути пружною.

Якщо колоновидні плодові дерева придбані завчасно, в холодну пору року, то до настання тепла, їх потрібно тримати в прохолодному місці, обернувши коріння м’якою ганчіркою, яку необхідно підтримувати у вологому стані.

Колоновидні плодові дерева

Колоновидна вишня. Більшість сортів характеризується невеликою висотою й акуратними гілками. Їх можна вирощувати не тільки на вулиці, але і в домашніх умовах. Листя насиченого зеленого кольору в сукупності з яскраво-червоними ягодами прикрасить будь-який сад.


Колоновидні плодові дерева

Колоновидний персик. Висота від півтора до двох з половиною метрів – цілком нормальний розмір, який демонструє колоновидний персик, який вже плодоносить. Бічні гілки дерева не мають додаткових відгалужень, а плоди формуються практично впритул з основним стовбуром.


Колоновидні плодові дерева

Колоновидна слива. Перший урожай це маленьке деревце приносить вже на друий рік після посадки. Хоч стовбур здається дуже тонким, але дерево дуже міцне: воно може витримувати урожай від 6 до 12 кг, хоча дерева все ж варто підвязувати.


Колоновидні плодові дерева

Колоновидна черешня. Завдяки селекційній роботі виведено різновиди, які підходять для розведення в різних кліматичних зонах. При правильному догляді вони дають рясний урожай, невибагливі до догляду, стійко переносять сезонне похолодання.


Колоновидні плодові дерева

Колоновидний абрикос. Володіє важливими для середньої смуги якостями – морозостійкістю й середніми термінами дозрівання. Витримує зимову температуру до -30 ° С. Плоди дозрівають в середині серпня. Сорт урожайний і великоплідний.


Колоновидні плодові дерева

Колоновидна яблуня. Ефектні, при цьому витончені й мініатюрні деревця, з дуже високою врожайністю. Плоди соковиті й доволі великі, а вертикальність їх розміщення на дереві робить цю рослину однією з найоригінальніших у природі.


Колоновидні плодові дерева

Колоновидна груша. Деревце зовсім невелике за розміром, а за формою нагадує колону. Садівники люблять такі сорти за компактність і специфічний смак плодів. Колоновидні груші бувають літніми, осінніми та зимовими. Всі вони відрізняються терміном дозрівання.

Особливості колоновидних дерев

Як ми вже говорили, колоновидні плодові дерева найчастіше нижчі за розмірами від звичайних, при цьому не мають бічних пагонів. Ця особливість і подовжена крона стала причиною появи такої назви. Тривалість життя таких дерев – 15 років. По закінченню цього часу, частина крони засихає й дерево перестає плодоносити. Щоб продовжити термін отримання врожаю, досвідчені садівники рекомендують регулярно проводити обрізку дерева.

Для того щоб колоновидні плодові дерева прижилися й приносили свої плоди, потрібно знати кілька особливостей її посадки й догляду. В першу чергу варто відзначити, що різні сорти дерев висаджують в різний час.

Читайте також: ВЕСНЯНА ОБРІЗКА ДЕРЕВ: ТЕХНІКА, ВИДИ Й ТЕРМІНИ

Колоновидні плодові дерева
Догляд за колоновидними деревами

Під час покупки саджанців, потрібно детально оглянути основу. Щоб уникнути вологовтрати, на рослині не повинно бути листочків, а всі пагони повинні бути дозрілі. Якщо після покупки садівник не планує відразу ж висаджувати рослину, то кореневу систему бажано заздалегідь обмотати вологопроникним папером, щоб запобігти можливому пересиханню.

Після висадки саджанців, їх необхідно полити теплою водою. В майбутньому полив проводять вже в міру висихання грунту. Не рекомендується заливати рослину, адже через це коріння починають загнивати, а самі плоди осипаються. Якщо все ж верхівка саджанця загинула, то варто всі пагони обрізати, залишивши тільки найкращий.

Колоновидні плодові дерева: переваги й недоліки

Як і в інших випадках, для колоноводіних рослин притаманні й певні недоліки, й ряд незаперечних переваг. Серед переваг, якими вони володіють, можна виділити наступні:

Читайте також: КОМПОСТНА ЯМА ДЛЯ ЛИСТЯ СВОЇМИ РУКАМИ

Колоновидні плодові дерева
Догляд за колоновидними деревами
  • колоновидні плодові дерева мають невеликий розмір, як у висоту, так і в діаметрі, це робить їх особливо затребуваними серед садівників нашої країни, адже розмір звичайної садової ділянки становить близько 6 соток, використовуючи для посадки колоновидні плодові сорти можна організувати у себе сад, в якому будуть присутні різні види фруктових дерев;
  • зручність збору врожаю забезпечується завдяки невисокому зросту рослин, близько 2,5 метра, збирати врожай можна навіть без використання драбин, сходів, за допомогою найпростішого плодознімача;
  • колоновидні плодові дерева починають плодоносити на другий рік після висадки у відкритий грунт;
  • з одного дерева можна зібрати великий урожай, близько 10-15 кг яблук, груш, слив;
  • не вимагають ніякого особливого догляду, тільки звичайні процедури – обрізка, обприскування засобами проти шкідників;
  • мають дуже декоративний вигляд, велика кількість квітів і плодів, розташованих максимально близько до стовбура, надає рослинам оригінальний вид, вони допоможуть прикрасити будь-яку ділянку.
Колоновидні плодові дерева
Догляд за колоновидними деревами

Серед недоліків можна виділити всього дві проблеми – недовговічність рослин (близько 15 років) і високу вартість саджанців, у порівнянні зі звичайними фруктовими деревами.

Як садити колоновидні плодові дерева

Колоновидні культури найкраще ростуть на супіщаних грунтах і сонячних ділянках. Посадити їх краще на підвищенні – це захистить коріння від гниття під впливом грунтових вод. Висаджують навесні, відстань між культурами – близько метра. Допускається використання квадратної схеми посадки, довжина граней в цьому випадку – по метру. Послідовність дій:

  • Підготувати посадкові ями, розмір 60 × 70 см. Н
  • На дно кожної покласти дрібну гальку або цегляну крихту – дренаж.
  • Додати мінеральні добрива.
  • Саджанець опускається в центр лунки.
  • Обережно розправити коріння.
  • Присипати землею, але не заглиблювати кореневу шийку.
  • Обережно утрамбувати грунт.
  • Рясно окропити грунт.

Зверніть увагу! Культури досить невибагливі, відсоток приживлюваності саджанців високий. Колоновидні дерева виглядають незвично, тому можуть використовуватися для прикраси садової ділянки

Догляд за колоновидними деревами

Якщо заберпечити гарний догляд за колоновидними деревами, то вони будуть добре рости й прикрашати вашу ділянку.

догляд за колоновидними деревами
Догляд за колоновидними деревами
  • Полив необхідний регулярний, але помірний. Важливо, щоб грунт завжди був зволожений, але заболоченість для культур неприпустима. Використовують м’яку воду, дощову або зі свердловини, попередньо відстояну.
  • Графік добрива: Азотовмісні комплекси вносять в період танення снігу. На етапі цвітіння колоноподібні плодові дерева підгодовують розведеним у воді коров’ячим гноєм. Після цвітіння – повторне внесення коров’яку. Восени використовують калійно-фосфорні сполуки.
  • Зручна компактна форма дає можливість проводити обрізку дуже рідко, досить тільки вкоротити гілки, що вибиваються із загальної гармонії.

Отримати власний урожай з плодових дерев – особливе задоволення! Садові плодові дерева – це джерело вітамінів, що містяться в плодах. Звичайно, купити фрукти й ягоди можна в магазинах, але, як правило, промислове вирощування передбачає використання нітратів, які негативно впливають на здоров’я. Домашні ж плоди повністю екологічні і безпечні.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь