Ви зараз переглядаєте МАРГАНЦІВКА ДЛЯ РОСЛИН: ЗАСТОСУВАННЯ МАРГАНЦІВКИ ДЛЯ САДУ

Виявляється, що антисептик, який багатьом знайомий з дитинства, можна використовувати в побуті, на городі й навіть як засіб від запаху. Це не що інше, як перманганат калію. А в народі – марганцівка.

Застосування марганцівки на городах і дачах обумовлено не тільки сильними антисептичними властивостями. Марганцівка для рослин використовується як фунгіцид, який здатний усунути дефіцит корисних елементів при розвитку рослин. На жаль, препарат складно знайти, але якщо вдається купити, то жоден бувалий аграрій не втратить таку можливість: прикупити марганцівку.

Марганцівка для рослин

Перманганат калію KMnO4 являє собою дрібні кристали темно-фіолетового кольору. Така речовина швидко розчиняється у воді, внаслідок чого вона набуває рожевого або фіолетового кольору (залежно від концентрації розчину).

Читайте також: ВЕСНЯНА ПОСАДКА ПОЛУНИЦІ: ПІДГОТОВКА, ДОГЛЯД, ПОРАДИ

Марганцівка для рослин
Марганцівка для рослин: застосування марганцівки

До складу марганцівки входять три компоненти:

  • Калій.
  • Марганець.
  • Оксиген.

При попаданні в сприятливе середовище речовина починає швидко розкладатися, в ході чого виділяється велика кількість активного кисню. Останній особливо небезпечний для бактерій та грибків. У зв’язку з цим перманганат калію знайшов широке застосування у медицині. Розчином цієї солі обробляють рани, опіки, слизову оболонку горла, промивають шлунок при отруєнні.

Увага! Слід пам’ятати, що при недотриманні належних концентрацій така сіль може сильно нашкодити живим тканинам. Велика кількість кисню, що виділяється, здатна залишити опіки на тілі людини. Тому використовують речовину вкрай обережно.

Марганцівка продається в сухому вигляді в формі кристалів, але використовується як розчин (дуже економічний). Колір: фіолетовий, практично чорно-фіолетовий.

Застосування марганцівки для саду та городу

Обробці піддати можна в буквальному сенсі всі садово-городні приміщення, інструменти, ґрунт, заготовки для посадки, саджанці, насіння. Зазвичай обробка може тривати з весни до пізньої осені. Розглянемо детальніше.

Для дезінфекції грунту

Марганцівка підходить для знезараження землі. Дезінфікувати можна як землю безпосередньо на грядках, так і землю, заготовлену для розсади в окремих ємностях.

Читайте також: ВЕСНЯНА ОБРІЗКА ДЕРЕВ: ТЕХНІКА, ВИДИ Й ТЕРМІНИ

Застосування марганцівки
Марганцівка для рослин: застосування марганцівки
  • У 5 літрів води необхідно додати близько 2-3 грам порошку марганцівки, перемішати.

Такий розчин використовується для грунту під будь-які рослини і ефективно знищує шкідливі мікроорганізми.

Застосування для насіння

Калій та магній – головні елементи, що входять до складу марганцівки – впливають на швидкість росту рослин. А дезінфікуючі властивості знищують мікроорганізми, що викликають хвороби рослин, і запобігають зараженню в майбутньому.

Увага! Використовується розчин тільки при самостійній заготівлі насіння. Куплені насіння продають вже обробленими і готовими до посадки.

Обробляють насіння за допомогою замочування в приготованому розчині. Робиться це прямо перед їх посадкою.

  • Для цього потрібно підготувати розчин з розрахунку 1 гр на 1 літр води (для обробки коренів і цибулин концентрація повинна бути в 3 рази вище), й замочити насіння на 15-20 хвилин. Після замочування насіння промивають і сушать.

Застосування для картоплі

Для захисту картоплі від фітофторозу необхідно побризкати бульби картоплі перед посадкою розчином з вмістом марганцівки.

Читайте також: ПОРАДИ ДАЧНИКАМ І ОГОРОДНИКАМ: ДЛЯ ТИХ, У КОГО МАЛО ЧАСУ

Марганцівка для рослин
Марганцівка для рослин: застосування марганцівки
  • У 5 літрах води розводять 1 грамів мідного купоросу і 5 грам порошку марганцівки. 250 мл такого розчину достатньо для того, щоб обробити 15 кг картоплі.

Якщо фітофтороз вже виник, то потрібно приготувати розчин з 10 літрів теплої води і 1 грама порошку марганцівки, додати в нього стакан пропущених через давилку зубчиків часнику й перемішати.

Таким розчином раз в півтора тижня обприскуються хворі рослини.

Для боротьби з борошнистою росою

На пагонах огірків, кущах смородини та агрусу часто виникає борошниста роса. З цією хворобою добре бореться розчин марганцівки:

  • для огірків з 1,5 грам порошку марганцівки на 5 літрів води,
  • для кущів у розчин потрібно додати 25 грамів калійної селітри.

Цим розчином необхідно обприскувати хворі рослини й грунт. Обприскування проводиться три рази через кожні 3 дні.

Для боротьби з чорною ніжкою

Якщо вологість і температура повітря високі, то є ймовірність розвитку на капусті чорної ніжки.

Ця хвороба вражає стебло капусти, приводячи його до загибелі при відсутності лікування.

Марганцівка для рослин
Марганцівка для рослин: застосування марганцівки
  • Для боротьби із захворюванням 2,5 см грунту навколо рослини замінюють золою і поливають 0,5% розчином марганцівки.

Знезараження теплиць

Перманганат калію виступає ефективним засобом профілактики хвороб рослинності в теплицях і парниках. Для зручності їх обробку можна поєднати з миттям контейнерів і інструменту.

  • Для роботи готують розчин в концентрації 3 повних чайних ложки кристалів на 10 л рідини.

Оскільки обробка проводиться в закритому приміщенні необхідно перед проведенням знезаражування надіти одяг з довгими рукавами, гумові рукавички й маску на обличчя.

Вся процедура проводиться в такій черговості:

  • З теплиці виносять всі столи, ємності, інструменти, залишки будівельного та іншого сміття. Всі потрібні інструменти й пристосування паралельно обробляються зовні.
  • Раму й стінки конструкції ретельно промивають звичайною водою.
  • За допомогою губки з приготованим розчином обробляють елементи каркаса. Далі миють скло, знезаражують підлогу.
  • Після закінчення проведення процедури всередині, теплицю додатково обробляють зовні.

Застосовувати марганцівки для рослин потрібно обережно. Ніколи не перевищувати дозування речовини, щоб не нашкодити корінню або не зіпсувати посадковий матеріал.

Залишити відповідь