Ви можете навіть не здогадуватися, але звичні для нас продукти можуть бути заборонені в інших країнах. Цікаво, які існують заборонені продукти харчування в інших країнах?
Заборонені продукти харчування
Маргарин
Вживання в їжу транс-жирів може сприяти порушенню метаболізму, високого кров’яного тиску і ризику серцево-судинних захворювань. Найвищі концентрації присутні в маргарині: до 15% від маси продукту. Вчені підрахували, що щоденне споживання 40 м гідрогенізованого маргарину, що містять 5 м трансізомерів, збільшує на 50% ризик інфаркту. Серед жінок – любителів продуктів з маргарином, рак грудей зустрічається на 40% частіше, діти народжуються з низькою масою, погіршується якість молока у годуючих матерів.
Читайте також: 7 НЕЗВИЧАЙНИХ ФАКТІВ, ЯКІ ВАС ТОЧНО ЗДИВУЮТЬ

В Данії, Австрії, Швеції, Ісландії, Норвегії та Фінляндії заборонені продукти харчування, що містять транс-жири. У багатьох країнах існують обмеження на відсоток їх вмісту в продукті. У нашій країні подібні гідрогенізовані жири, дуже часто й дуже широко використовуються в готових харчових продуктах або хлібобулочних виробах, оскільки не псуються так швидко, як інші жири, що на думку виробників дуже сильно переважує всі ці “деякі” дрібні шкідливі наслідки для здоров’я.
Кетчуп
З 2011 року в усіх навчальних закладах Франції заборонений до вживання кетчуп. Влада мотивувала заборону бажанням прищепити учням любов до традиційної французької кухні.
Читайте також: ЧИ КОРИСНІ НАСПРАВДІ ІГРАШКИ АНТИСТРЕС?

Фермерський лосось
Австралія і Нова Зеландія заборонили цей вид лосося, зазвичай він позначається як «атлантичний лосось». У раціоні цих риб містяться токсини й антибіотики, а також дрібна риба, яка може бути заражена. Фермерський лосось накопичує хімічні речовини, які можуть викликати пошкодження зору і рак. Тож не дивно, що це заборонені продукти харчування.
Злакові батончики
У всьому світі злакові батончики вважаються невід’ємною частиною правильного харчування. А ось в Данії це – заборонені продукти харчування, так як Данські ветеринарна й продовольча адміністрація вважають, що батончики містять занадто великі дози корисних добавок, які при регулярному вживанні можуть нашкодити печінці та ниркам дітей.
Читайте також: 7 РЕЧЕЙ, ЯКІ МУДРЕЦІ РАДЯТЬ ТРИМАТИ В СЕКРЕТІ

Жувальна гумка
Сінгапур відомий чистотою – тут не жартують навіть з жувальною гумкою. У 1992 році гумку заборонили по закону. Як тільки в 1987 році в Сінгапурі запрацювало метро, хулігани взяли моду приклеювати жуйки до датчиків автоматичних дверей, від чого ті, як стверджувала влада, ламалися. Від гумок, які плавляться на тропічному сонці, псувався асфальт, взуття жителів і автомобілі. За плювок на вулиці туристам загрожує штраф 1000 SGD. Для порівняння, перехід дороги в недозволеному місці обійдеться в 10 разів дешевше.
Фуа Гра
Захисники тварин давно ведуть боротьбу з жорстоким поводженням з качками і гусаками при виробництві національної страви французів – фуа-гра. Процес виглядає так: гусей і качок протягом 8 днів до забою насильно відгодовують кукурудзяним пюре, внаслідок чого їх печінка збільшується і стає придатною для приготування делікатесу.

Багато хто вважає, що цей процес надзвичайно жорстокий і шкідливий для тварин, тому що це не природний харчової процес. Але поки на законодавчому рівні печінковий делікатес заборонений лише в одній країні – Індії, а також в бразильському місті Сан-Паулу. У 2005 році страву було заборонено в Чикаго, але в 2008 році ця заборона була скасована. Багато зі штатів США намагалися заборонити страву, але все ж безуспішно.
Кіндер-сюрприз
Класичний кіндер-сюрприз заборонений в США. Вся справа в пластиковій іграшці, яка захована усередині – американська влада вважає, що діти можуть її проковтнути і задихнутися. Заборона на вироби такого виду діє з 1936 року, коли був прийнятий закон, що забороняє ховати неїстівні предмети всередині їжі.

Парне молоко
Як пов’язані заборонені продукти харчування і парне молоко? Розповідаємо, у сирому молоці виявляється велика кількість мікробів, які можуть нашкодити здоров’ю. Молоко може викликати діарею, спазми шлунку і блювоту. А в окремих випадках це також може привести до ниркової недостатності, паралічу танавіть смерті. Сире молоко під забороною в більшості штатів США і в Канаді. При цьому в Європі непастеризоване молоко продається вільно.