Ви зараз переглядаєте ВИБИРАЄМО ВИНО: ЯК ВИБРАТИ ВИНО В МАГАЗИНІ

Вино — одне з головних складових хорошого вечору. Цей напій зробить вашу вечерю смачнішою та придасть святкову атмосферу. Проте ми не завжди вибираємо вино правильно. Полиці в магазинах наповнені різноманітними пляшками, а от ідеальний напій в більшості випадків приходиться шукати самотужки. Розповімо, як вибрати вино в магазині.

Червоне, рожеве чи біле вино

Коли ми вибираємо вино, дуже часто виявляється, що ми погано розбираємося в сортах вин, в такому випадку краще звернутися за допомогою. В багатьох магазин є спеціальні консультанти, які допоможуть обрати потрібний продукт.

Якщо ж виникла така ситуація, що вам нема в кого запитати поради, то спочатку треба визначитися до яких страв ви купуєте вино. Намагайтеся дотримуватися базових постулатів: чим щільніша та “важча” страва, тим насиченіший та яскравіший повинен бути смак вина:

  • Риба та морепродукти добре поєднуються з білим вином (Шардоне, Совіньйон Блана).
  • З рожевим (Піно Нуар, Кава) заведено їсти м’ясо та птицю.
  • Червоне (Каберне Совіньйон, Мерло, Мальбек) — для червоного м’яса відповідно.
  • Для легких закусок та салатів, а також до страв з вершковим смаком добре підходять квітково-фруктові білі вина.
  • Солодке вино краще подавати з десертами, щоб смак напою не здався занадто кислим.

Читайте також: ЯК ВИБРАТИ ІКРУ ДО НОВОРІЧНОГО СТОЛУ?

вибираємо вино
Як вибрати вино в магазині

Проте, пам’ятайте, що не обов’язково дотримуватися запропонованих схем. Все залежить від вашого смаку, тому сміливо поєднуйте різні варіанти. Шашлик з білим вином, чи лосось з червоним? Вперед!

Вибираємо вино за ціною

Якщо у вас зовсім нема досвіду, то краще вибираємо вино із середньої цінової категорії. Залиште дорожчі варіанти на потім, коли вже будете добре розбиратися у всіх тонкощах смаку.

Одним із факторів, що впливають на ціну, являється регіон, де було виготовлено вино. Наприклад, вина зі Старого Світу (Франція, Італія, Іспанія, Португалія, Германія, Австрія) традиційно коштують дорожче, середня вартість пляшки 400-600 гривень.

Напої зі східної Європи (Греція, Грузія, Вірменія, Болгарія, Кіпр, Сербія) коштують дешевше, але при цьому трохи поступаються в якості. Проте і серед них можна знайти гідних представників за невелику плату — 150-250 гривень. Вина із Нового Світу (Чилі, Аргентина, Перу, Австралія, Колумбія, ПАР, Нова Зеландія) вважаються більш масовим продуктом, тому за доволі невелику оплату у 200-350 гривень ви можете купити дуже непогані продукти виноробства.

Яким країнам краще віддавати перевагу

Вина Старого Світу вважаються більш вишуканими, тому вони й найдорожчі. Найцінніші напої виробляються в прохолодних регіонах, наприклад на півночі Італії чи Франції. Простішим сортам винограду в країнах Нового Світу достатньо всього лише сонця, оскільки урожай можна збирати декілька разів на рік, то й вина коштують набагато дешевше.

Читайте також: ЯК ВИБРАТИ КАВУ? МЕЛЕНУ, РОЗЧИННУ, В ЗЕРНАХ

Як вибрати вино в магазині
Як вибрати вино в магазині

Тобто, якщо ви шукаєте хороший напій середньої цінової категорії, то краще зверніть увагу на вина Нового Світу. За 250-350 гривень ви отримаєте набагато кращий продукт, ніж за ці кошти ви купите пляшку із Франції чи Італії.

Насправді різниця між винами Нового та Старого Світу не така й велика. Вважається, що перші відрізняються від других нижчим рівнем кислотності, а також досить сильними фруктовими нотками у смаку. Проте бувають настільки схожі сорти, що відрізнити їх зможе тільки досвідчений сомельє.

Чи має вік значення

Зверніть увагу, що вина Старого Світу виграють, якщо їх додатково витримують, а от вина Нового Світу треба пити тут і зараз.

До цього питання треба підійти дуже серйозно та краще проконсультуватися зі спеціалістом. Адже вина різних сортів можуть поводитися абсолютно по-різному з часом.

До речі, корисно знати, що колір білого вина з віком темніє, а червоного, навпаки, світлішає, тому звертайте на це увагу при покупці. Якщо у вина підозрілий колір, а на етикетці указано, що йому всього пара років, то краще не брати таку пляшку.

Зовнішній вигляд пляшки

Чим важче пляшка, тим товстіше скло. Такі вина призначені для довшого зберігання й вони робляться з темно-зеленого, або коричневого скла.
Якщо перед вами пляшка з тонким стінками, то цей напій треба випити якнайшвидше. З часом він не стане кращим, а скоріше навпаки.

Як вибрати вино в магазині
Як вибрати вино в магазині

Часто вважають, що ямка на дні пляшки також показник якості, але це зовсім не так. У виямки тільки одне призначення — зробити пляшку стійкою.
Якщо ви хочете взяти витримане вино, то зверніть увагу на пробку — вона повинна бути з натуральних матеріалів, оскільки може пропускати через себе повітря.

Гвинтова пробка добре підходить для невитриманих вин з невеликим строком придатності. Завжди звітрюйтеся з етикеткою та перевіряйте рік розливу напою.

Вибираємо вино за етикеткою

В першу чергу дивіться на її цілісність. Якщо етикетка порвана або сильно потерта, то це означає, що пляшку зберігали дуже необережно й це могло відобразитися на якості вмісту.

Якщо ви обрали пляшку вина зі Старого Світу, то обов’язково шукайте категорію якості — столове вино; місцеве вино (також може бути столовим) з зазначенням походження винограду; з гарантованою якістю.

Якщо ви бачите на етикетці тільки країну походження без будь-яких географічних назв, то перед вами — столове вино. Якщо крім країни ви бачите назву регіону — це означає, що вино вищої якості. А якщо там ще й вказаний апеласьйон (район з певною сукупністю характеристик), то перед вами найкраще вино, але і коштує воно дорого. В різних країнах ці категорії позначаються різними абревіатурами.

Як вибрати вино в магазині
Як вибрати вино в магазині

Вина Нового Світу мають інші етикетки, вони у них яскраві та більш запам’ятовувані, без назв регіонів. На них же вказано сорти винограду, з якого було вироблене вино.

До речі, як тільки ви знайдете відповідний вам сорт винограду, вибрати вино стане набагато простіше. Ви зможете експериментувати в його рамках, купуючи схожі вина з різних країн, а також зможете підібрати схожі за смаком сорти. За найскромнішими підрахунками сортів винограду приблизно 10 тисяч!

Акцизна марка

Ви можете перевірити вино навіть не відходячи від прилавку. Для смартфонів є декілька офіційних додатків, які можуть прослідкувати весь шлях пляшки від кордону до магазину.

Ще декілька порад як вибрати вино в магазині

  • Не бійтеся куштувати вино з нерозкручених регіонів. За доволі невелику ціну, ви можете отримати дуже якісний напій.
  • Не плутайте вино та винні напої — для цього дивіться склад, там не повинно бути цукру та регуляторів кислотності.
  • Не купуйте вино “з рук” – завжди робіть це в магазинах через касу.
  • Не варто приходити в винні бутики з маленьким бюджетом, краще йти в чималі торгові мережі, якщо ви хочете купити щось недороге.

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь