Ви зараз переглядаєте ЯК ВИТЯГНУТИ КЛІЩА? ОБЕРЕЖНО, КЛІЩІ! ВІДЕО
  • Категорія запису:Відео

Кліщі дуже небезпечні: вони викликають різні захворювання, найсерйозніше з яких – кліщовий енцефаліт. Отже, важливо знати як вберегтися від кліщів, але, якщо до вас вже присмоктався кліщ, то слід його обов’язково видалити. Розповімо вам, що робити якщо укусив кліщ та як витягнути кліща в домашніх умовах.

Що робити, якщо укусив кліщ

У будь-якому випадку, якщо вас вкусив кліщ, ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно звернутися в найближчу лікарню, незалежно від того, прищеплювалися ви, чи ні. І чим раніше ви це зробите, тим більше можливостей уникнути серйозних наслідків укусу кліща. Адже крім кліщового енцефаліту кліщі переносять ще інші захворювання, від яких не прищеплюють (хвороба Лайма).

як витягнути кліща

Особам, не щепленим проти кліщового енцефаліту, в разі присмоктування кліща, вводять протикліщовий імуноглобулін, введення якого бажано після отримання результатів дослідження кліща або крові. Протикліщовий імуноглобулін, введений протягом не пізніше трьох днів після укусу, замінить відсутні у людини антитіла і забезпечить захист від захворювання.

Якщо кліщ укусив, то можна видалити кліща самостійно. Зробити це потрібно якомога раніше, і потім обов’язково звернутися за медичною допомогою.

Як витягнути кліща

Якщо кліщ все ж таки присмоктався, його необхідно негайно видалити. Краще це зробити в умовах медичного закладу. Але якщо це неможливо зробити в короткі терміни, кліща слід видалити самостійно.

як витягнути кліща

Чим швидше це буде зроблено, тим менше ймовірність того, що в кров потрапить збудник небезпечного захворювання. Найбезпечніший спосіб як витягнути кліща – це витягнути ниткою:

  • Намагайтеся не відірвати хоботок, занурений у шкіру. Ранку після видалення обов’язково продезінфікувати розчином йоду, спиртом і т. п.
  • При відсутності спеціальних пристосувань (гачок для видалення кліщів можна купити у ветеринарній аптеці) можна видаляти кліщів за допомогою нитки (зав’язати її навколо зануреного у шкіру хоботка і, обертаючи або похитуючи, тягнути вгору), або захопити кліща нігтями якомога ближче до шкіри, за хоботок.
  • Не слід що-небудь капати на кліща й чекати коли він сам відпаде.
  • Кліщ НЕ відпаде, а продовжить запроваджувати у кров збудники хвороб.

Що робити з кліщем

Як витягнути кліща, ви вже знаєте, а що з ним робити далі? Кліща треба зберегти в максимально непошкодженому стані, краще живим.

Знятих кліщів, які присмокталися, зі шматочком вологої вати або свіжою травичкою слід помістити в ємність, що щільно закривається (наприклад, скляний флакон).


Всім постраждалим від укусу кліща необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста або терапевта за місцем проживання не пізніше 72 годин з моменту присмоктування кліща для вирішення питання про призначення профілактичного лікування й отримання більш ефективного результату.

Залишити відповідь