Імбирні пряники – це не просто десерт, а справжній концентрат новорічного настрою і радості. А як краще приготувати імбирні пряники? А приготувати їх краще всією сім’єю, переймаючись духом свята.
Подякувати за цей чудовий рецепт ми повинні одному ченцю, що жив в XI столітті. За легендою він переплутав мелений імбир з борошном і помилково додав його в різдвяну випічку. Але в підсумку пряники так всім сподобалися, що рецепт швидко поширився по всій Європі, а пізніше дійшов і до нас. Пропонуємо і вам підтримати традицію пекти на святах розписні імбирні пряники, щоб порадувати рідних і друзів.
Як приготувати імбирні пряники
Інгрдієнти:
- Борошно – 175 г
- Масло вершкове 82,5% – 65 г (тримайте в морозилці)
- Сода – 1/4 ч.л.
- Мелений імбир -1 ч.л.
- Мелена кориця -1 ч.л.
- Сіль щіпка
- Цукрова пудра – 75 г
- Мед – 2 ст.л.
- Жовток- 1 шт.
Додаємо у борошно спеції, соду, сіль. За класичним рецептом: кориця та імбир. Але в такий пряник можна додати гвоздику, кардамон, мускатний горіх. Тут ваша душа може сміливо гуляти. Цілком виправдано додавання апельсинової/лимонної цедри й навіть горіхів.
Крижане масло ріжемо на дрібні кубики 3-5 мм. Працюйте швидко і не чіпайте його руками. Перекладаємо масло в миску з борошном і швидко починаємо розминати все руками.
Процес не легкий. Шматочки нешвидко піддаються розм’якшенню, а ще їх постійно потрібно змішувати з сухою сумішшю. Важливо щоб кожна крупинка борошна і спецій просочилася маслом.
Читайте також: ЯК ПРИКРАСИТИ ПЕЧИВО ЛЕГКО ТА ПРОСТО. ВІДЕО
Читайте також: РЕЦЕПТИ НА НОВИЙ РІК БІЛОГО МЕТАЛЕВОГО ЩУРА
Повинна вийде промаслена крихта. Відразу ж додаємо цукрову пудру і мед. Бажано взяти по столовій ложці світлого і темного меду для кольору і смаку. Відправляємо жовток в миску.
Місимо тісто дуже інтенсивно, якщо розпадається на шматочки – підбираємо і запихаємо в загальний ком. Вимішуємо ретельно до однорідної маси без крупинок і грудочок.
Якщо і після 10-хвилинного замісу сильно кришитися (як сухе) додайте мед, по четвертинці чайної ложки і знову місити.
Повинен вийти гладкий, жирний і ароматний колобок. Замотуємо тісто в плівку і відправляємо в холодильник мінімум на годину, а краще всю ніч.
Дістаємо наш комок, трошки розминаємо і розкатуємо тісто товщиною 3-5 мл, поклавши імбирний колобок між двох листів пергаменту. Вирізаємо форми. Розігріваємо духовку на 170 градусів. Відправляємо наші імбирні пряники в розігріту до 170 градусів духовку на 8-10 хвилин. Якщо пряники товстенькі їм може знадобитися ще 2-4 хвилини.
Між іншим, якщо немає відповідних формочок для печива, можна зробити чудові трафарети зі звичайного картону.
Пряники можуть зберігатися до півроку в закритій і щільній коробці. У домашніх умовах – тиждень в контейнері. На повітрі вони швидше засохнуть, а глазур потріскається. А ось для пом’якшення смаку – залиште їх наодинці зі звичайному хлібом.
Читайте також: САЛАТИ НА НОВИЙ РІК 2020: ЗУСТРІЧАЄМО ЩУРА
Як приготувати глазур
Інгредієнти:
- Цукрова пудра 100 г
- Лимонний сік 40 мл
У мисці змішуємо цукрову пудру з лимонним соком. Змішувати потрібно поступово, щоб глазур не вийшла дуже рідкою. На 100 грам пудри припадає приблизно 2 столові ложки рідини. До речі, можна змішувати пудру з водою або молоком, але, на мій смак, кислий сік лимона робить глазур не такою приторною.
Глазур укладаємо в корнетик з пергаменту (він же папір для випічки). Вирізаємо шматочок паперу, розміром зі звичайний друкований аркуш і звертаємо конусом. Пропрасовуємо бічні складки, щоб лист не розвернувся. Всередину кладемо глазур і звертаємо широкий кінець конуса. Протилежний кінець відрізаємо ножицями поки не вийде потрібна ширина отвору. До речі, зручно взяти спочатку тільки половину глазурі і коли вона закінчиться, для другої зробити свіжий корнетик.
А якщо під рукою виявився поліетиленовий пакет з плостким швом, то в якості корнетика використовуємо його. Прикрашаємо пряники на свій смак.