Ми всі знаємо, що перед фотозйомкою моделів обов’язково гримують, але коли ми бачимо красиві фото їжі, то чомусь не задумуємося, що праці в них вкладено навіть більше. І це заслуга фуд фотографів — людей, які спеціалізуються на тому, щоб їжа в кадрі виглядала максимально привабливо. Багато людей навіть відчувають розчарування, коли їм приносять страву не таку як показує фуд фотографія, або самі стараються щось приготувати, а їжа виходить далеко не такою вишуканою.
Апетитна фуд фотографія
Пельмені
Любителі пельменів знають, що ця страва в готовому вигляді зовсім не так вглядає, як показує фуд фотографія. Приходиться дуже попотіти, щоб отримати ідеальну форму та колір. Кожна пельмень для реклами ліпиться вручну, а м’ясо взагалі не додають. Воно буде просвічуватися через тісто й колір буде нерівномірним. Обов’язково під час зйомок “модельну” страву декілька разів зволожують із пульверизатора.
Пар від напоїв і їжі
Уявіть картину: дівчина сидить на підвіконні, загорнута в покривало. Вона тримає в долонях чашечку кави або какао, за вікном метелиця. Від напою піднімається пар, який робить атмосферу ще затишніше. Проте, дивлячись, на таку рекламу, всі забувають, що гарячу чашку довго тримати дуже важко, а тим більше пити такий напій неможливо. Фокус в тому, що насправді нічого в чашці немає — вміст замінюють вологими ватними тампонами, розігрітими в мікрохвильовці. Саме від них виходить найкрасивіший пар з м’якими “складками”. Також для цієї цілі використовують пахощі й парові гармати.
Ідеальні плоди
Читайте також: ІДЕАЛЬНИЙ ШАШЛИК: 10 ПРОСТИХ ЛАЙФХАКІВ
Рідко коли в магазині ви знайдете ідеальні фрукти, ягоди або овочі без вм’ятин, потертості та інших недоліків. Для фотографії їх можуть маскувати за допомогою косметики — наприклад лаку для нігтів, помади, тінів. Деякі фуд стилісти використовують звичайну фарбу. Для блиску використовують масло або віск, яким натирають фрукти та овочі. Якщо треба показати “свіжість” продуктів, наприклад, краплі води, то використовують гліцерин.
Морозиво
Важко уявити більш примхливу їжу, ніж морозиво. Воно так і хоче розтанути і втратити форму. Оскільки фотографувати швидко не варіант, то в рекламі ми можемо побачити добре приготовані муляжі. В ролі морозива, як правило, виступає борошно, змішане з сиропом або кремом; відповідне до текстури й пофарбоване в потрібний колір пюре; суміш із силікону чи гелю.
Кава
Щоб кава була більш “гладкою”, замість неї використовують соєвий соус, або додають в напій желатин. Його також використовують, щоб виділити шари при зйомці кавових коктейлів. Молочна піна в кадрі виглядає досить непогано, проте інколи фотографи заміняють її мильною піною. А для красивих бульбашок в напоях використовуються мийні засоби та викладають їх майже вручну.
Пиво
З мийними засобами знімають і пиво. Пишна натуральна піна дуже швидко осідає та опадає, а тому не підходить для фотографів.
Куриця
Всім подобається рум’яна курочка прямо з духовки, проте знімається вона в кращому випадку в напівсирому вигляді. Головна ціль стилістів — зберегти форму страви, але при цьому придати йому красиву засмагу. З формою все доволі просто — курку фарширують паперовими серветками. Проте термічна обробка мінімальна, щоб птиця не скуйовдилася, а отримала гарну скоринку. А далі тушку підфарбовують кремом для взуття, самозасмагою чи будь-яким відповідним барвником.
Макаронні вироби
З макаронними виробами все доволі просто. Для зйомок їжу зовсім трохи відварюють і кожну макаронину викладають в тарілку, щоб страва виглядала пристойно.
М’ясо
З м’ясом обходяться приблизно так само, як і з куркою. Його обжарюють зовсім трохи, сліди від решітки роблять вручну розпеченим прутом, або просто малюють. Фарбують шматок за допомогою мазуту чи солідолу, дехто використовує соєвий соус. А для ефекту масляного блиску шматок бризкають лаком для волосся.
Десерти
Для збільшення висоти торту між коржами кладуть картон. Його маскують шаром крему, до речі, також не їстівного. Зазвичай крем замінюють засобом для бриття — він гарно виглядає і довго тримає форму, на відміну від масляного крему — дуже швидко розтає при високій температурі.
Картопля фрі
Рівненько складена картопля фрі — це зовсім не заслуга тих, хто її жарив. Фуд стилісти кожен шматочок настромлюють на зубочистку, а далі вони кріпляться в губці або подушечці для голок, які надійно сховані в обгортці. Тому стрункі ряди картоплі фрі на фотографії — це зовсім не випадковість.
Сухі сніданки
Така їжа у фотографів викликає складнощі — хлоп’я, подушечки та мюслі доволі швидко йдуть на дно, якщо їх залити молоком, також вони можуть розмокнути й виглядають зовсім не апетитно. Тому насправді фуд фотографія показує нам клей ПВА замість молока, або крем для обличчя та тіла, доволі густий, щоб шматочки сухого сніданку в ньому не тонули.
Холодні напої
Що заставляє нас повірити, що перед нами дуже холодний напій? Лід на дні стакану та запотілі стінки з краплями. Але все це дуже легко зімітувати. Кубики льоду завжди штучні, а ефект крапельок створюється за допомогою гліцерину.
Супи
Щоб страва виглядаю гарною, потрібно, щоб було добре видно її компоненти. Тому першим шаром на тарілку кладуть желатин, який не дозволяє інгредієнтам потонути. Бульйон зазвичай використовують нежирний, а бульбашки в ньому робляться вручну.
Бургери
Багатоповерхові сендвічі не тільки важко їсти, але і важко фотографувати. Для додання висоти часто використовують картон, а нерідко для об’єму беруть вату. Кожен шар обережно викладається стилістом і закріплюється зубочистками. Для блиску використовують лак для волосся. Сир плавлять зовсім трохи, він не повинен втрачати форму. А насіння кунжуту натурально приклеюють до булочки поодинці.
Проте зараз уже стає популярною натуральна їжа і фуд фотографія, без яких-небудь хитрощів. Наприклад, в Європі скоріше приготують сотню тортів, ніж будуть знімати штучні.