Імбир застосовувався в лікувальних цілях в Китаї ще 2000 років тому. Популярний інгредієнт азіатської кухні з м’якоттю білого, жовтого або червоного кольору, в залежності від сорту, широко відомий як народний засіб від нудоти. Однак список його корисних властивостей цим не обмежується.
Безсумнівно, корисні властивості імбиру набагато перевищують його недоліки. Але варто знати, чому імбир не завжди корисний та які в нього протипоказання.
Основні властивості імбиру
Допомагає від печії
Кислотний рефлюкс (закид кислотного вмісту вгору по шлунково-кишкового тракту), також відомий як печія, є хворобливим станом, який може привести до того, що вам знадобляться ліки, щоб полегшити симптоми. Це досить неприємний стан, який дуже просто уникнути з допомогою імбиру.
Деякі з активних речовин в імбирі використовуються в ліках від печії завдяки їх протизапальним і лікувальним властивостям.
Регулярне вживання імбиру значно зменшить ймовірність виникнення печії взагалі.
Протизапальні властивості імбиру
Імбир приймають при захворюваннях суглобів.
Опухлі суглоби обмежують діапазон руху і викликають сильний хронічний біль. Речовина в імбирі, яка, на думку дослідників, зменшує запалення, називається гінгерол, і вона у великій кількості присутня в корені.
Деякі дослідження також виявили, що імбир так само ефективний, як ібупрофен (знеболювальний і протизапальний засіб), для зменшення болю в суглобах.
Фактично, дослідники в 2015 році визначили, що люди, які страждають остеоартритом, можуть знизити больовий синдром застосовуючи крем або мазь, що містить імбир місцево (втираючи в хворе місце).
Омолоджувальні властивості імбиру
Імбир також може бути корисний для вашої шкіри, але не обов’язково застосовувати його місцево, щоб побачити результати.
Регулюючи процес травлення він побічно впливає на стан Ваших шкірних покривів, сприяє правильному росту волосся, нігтів, усуває сухість і лущення шкіри. Є дані, що він благотворно діє на такі прояви як псоріаз, екзема, вугрі.
Допомагаючи травленню він сприяє очищенню і гладкості шкіри. Імбир також може служити антисептиком при невеликих порізах або саднах.
Протипухлинні властивості імбиру
Лікарі Університету Мічигану повідомили про те, що імбир є потужною зброєю проти ракових клітин.
Необхідні додаткові дослідження, але краще їх не чекати, а просто треба почати приймати імбир з профілактичною метою. Експериментально доведено, що він зменшує запалення кишківника, тим самим знижуючи ризик розвитку раку травної системи.
Покращує травлення
Імбир допомагає поліпшити травлення декількома способами. Він добре допомагає при розладі шлунку, тому багато вагітних жінок використовують його для боротьби з ранковим нездужанням.
Імбир також допомагає розслабити спазми кишківника. Він також позбавляє травну систему від зайвих газів! Якщо вам потрібна ще одна причина використовувати імбир в їжі, то майте на увазі, що він підвищує здатність вашого організму засвоювати живильні речовини з їжі, що в свою чергу, призводить до поліпшення загального стану здоров’я.
Часті головні болі і мігрень
Головний біль може викликати багато причин, в тому числі і схильність до мігрені. Крім болю, мігрень може викликати підвищену чутливість до світла, нудоту й блювоту.
Більше 200 речовин, що містяться в імбирі, діють разом, надаючи протизапальну, протинудотну й антигістамінну дію, які допомагають полегшити симптоми сильної мігрені.
Необхідні додаткові дослідження, але перші результати показали, що імбир, хоча б, так само ефективний, як і інші ліки від мігрені, які зазвичай призначаються, але без багатьох побічних ефектів.
Знижує вагу
Додавання імбиру в ваш щоденний раціон може полегшити втрату ваги. Він допомагає збільшити спалювання калорій і стимулює обмін речовин у вашому організмі, сприяючи повному переварюванню їжі між прийомами.
Відомо, також, що він грає роль в спалюванні жиру, засвоєнні вуглеводів і секреції інсуліну, у всіх життєво важливих процесах, пов’язаних з тим, скільки жиру залишається в організмі. Вважається, що імбир допомагає вам довше залишатися ситим, щоб ви могли протистояти тязі до додаткового прийому їжі.
Регулює рівень цукру в крові
Діагнози “діабет” стрімко ростуть завдяки надмірному вживанню цукру, який багато хто з нас споживає, навіть не усвідомлюючи цього. Цукор ховається в величезних кількостях у багатьох упакованих продуктах, навіть в тих речах, які ви не очікуєте. Це ще одна вагома причина додавати імбир в свій раціон щодня.
Недавнє дослідження людей з діабетом другого типу показало, що тільки 2 грами порошку імбиру в день знижували рівень цукру в крові натще на 12%.
Іншим позитивним побічним ефектом стабілізованого цукру в крові є зниження ризику серцевих захворювань.
Протиінфекційні властивості імбиру
Імбир не тільки відмінно підходить для щоденного використання, але він допоможе вам не заразитися при епідеміях або інших інфекціях.
Гінгерол, що міститься в ньому знижує ризик інфекцій і може пригнічувати ріст декількох видів бактерій.
Було показано, що він особливо ефективний проти запальних захворювань ясен, таких як гінгівіт і періодонтит. Респіраторним інфекціям так само можуть запобігти протиінфекційні властивості імбиру.
Щоденне вживання імбиру може допомогти зміцнити ваш імунітет проти мікробів і бактерій.
Чай з імбиром
Мабуть, більшість із нас чули, що дуже корисно пити час з імбирем. Давайте поговоримо про це детальніше.
Заварений подрібнений корінь імбиру допоможе зігрітися, врятує від болю в горлі та кашлю при застуді.
Імбирний напій має яскравий тонізуючий ефект і може стати прекрасною заміною традиційної чашки кави. Краще пити його маленькими ковтками до і після їжі, щоб поліпшити апетит і травлення.
Чай зі шматочками імбиру і лимона сприяє очищенню організму від токсинів і покращує роботу мозку.
На сході чай з коренем імбиру і лимоном зазвичай п’ють в зимову пору року, він зігріває і рятує від простудних захворювань.
Поради для краси
І наостанок – поради для краси. Масло імбиру благотворно впливає на шкіру, досить додати кілька його крапель в крем або маску, і обличчя стане підтягнутим і свіжим.
Можна зробити маску для волосся 15 мл оливкової і 10 крапель імбирної олії нанести по всій довжині, надіти ковпак, що утеплює і загорнути в рушник, тримати 20 хвилин і змити шампунем.
Але маски для волосся ми робимо нечасто, а от прийняти ванну після трудового дня або занять фітнесом – це свята справа. Просто опустіть у воду марлевий мішечок з імбирними пластівцями (попередньо потрібно зварити 10 г пластівців в одному літрі води).
Така ванна зніме втому і біль у м’язах, поверне сили й бадьорість духу.