Ви зараз переглядаєте НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД БЕЗСОННЯ: ТОП-10 РОСЛИН ДЛЯ ЗДОРОВОГО СНУ

Міцний сон – основа здоров’я. Для більшості дорослих 6-8 годин цілком достатньо для повноцінного нічного відпочинку. Але, на жаль, в ритмі великих міст (та й малих теж) через стрес, частого використання різних гаджетів, кавоманії, вуличного шуму й збоїв гормональної системи багато хто відчуває труднощі з засинанням, часто прокидається посеред ночі, а вранці відчуває себе розбитими.

Що таке безсоння?

Безсоння – це розлад сну, при якому людина протягом довгого часу не задоволена його якістю й тривалістю.

Види безсоння:

  • первинне – цей вид безсоння не пов’язаний із захворюванням. Найчастіше виникає при сильному стресі. Зустрічається у людей з нестабільним графіком роботи.
  • вторинне – виникає через яке-небудь захворювання. Наприклад, астми, артриту, печії.

Симптоми безсоння:

  • труднощі засинання;
  • часте пробудження в нічний час;
  • труднощі повернення в сон;
  • занадто раннє пробудження;
  • денна сонливість;
  • складності з концентрацією уваги;
  • дратівливість.

Читайте також: ЗДОРОВИЙ СОН: 7 ДИВНИХ ЛАЙФХАКІВ, ЩОБ ПОКРАЩИТИ СОН

Безсоння

Для того, щоб покращити свій сон, зазвичай просто необхідно дотримуватися мінімальної гігієни сну:

  • Необхідно лягати й прокидатися в один і той же час.
  • Денний сон негативно впливає на організм, особливо в другій половині дня.
  • Не варто пити на ніч каву, чай та інші тонізуючі напої.
  • Намагайтеся уникати стресових ситуацій
  • Прохолодний душ допоможе налаштувати організм на здоровий сон

Найбільш поширені причини безсоння

«Хвороба сучасної цивілізації» – саме так провідні фахівці сомнологи вже назвали безсоння.

Інсомнія, іншими словами безсоння, – порушення, під час якого людині для занурення в сон потрібно більше ніж півгодини. Хвороба вражає 20-30% дорослого населення.

В результаті багатьох опитувань встановлений рейтинг приводів для появи проблем зі сном:

  • Освітлення приміщення. Коли в спальню потрапляє світло, то у людини зменшується вироблення гормону сну мелатоніну. Звідси й підвищується ймовірність поганого сну.
  • Стреси. Постійне хвилювання й щоденні проблеми згубно позначаються на внутрішньому стані людини. Психологічний розлад – найкраще середовище для розвитку безсоння.
  • Розумова праця. Постійне використання розумових навичок призводить до частих головних болів, мігрені, нудоти і т.д. Все це заважає заснути й турбує протягом тривалого періоду.
  • Спадковість. Люди зі спадковим безсонням з дитячого віку відчувають недосипання. В даному випадку без медичної допомоги не обійтися.

Читайте також: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ФАЗИ СНУ, ЩОБ ВИСПАТИСЯ

Безсоння

Не варто вдаватися до снодійного після першого ж недосипання. Безсоння, як хвороба, констатується в результаті проблем з підтриманням сну протягом 20-30 днів. Поліпшити сон можна не тільки медикаментозно, а й використовуючи народні засоби від безсоння.

Народні засоби від безсоння

При безсонні багато з нас приймаються за самолікування медикаментами: купують в аптеках снодійне, яке час загрожує іншим органам. А як же народні засоби від безсоння? Відомо, що лікарські засоби несприятливо можуть вплинути на роботу серця, печінки й т.п. Терапія народними засобами менш небезпечна й перевірена часом. Більшість рецептом передається від покоління до покоління.

Як позбутися від безсоння в домашніх умовах

  • Мінімальна умова для міцного сну – прохолода й тепла ковдра. Обов’язково потрібно перед сном провітрити приміщення і по можливості залишити на ніч вікна відкритими.
  • На ніч не слід переїдати. Безсоння може з’явитися від важких продуктів. Деяким людям властиво легко засинати після рясного прийняття їжі. Однак організму в нічний час доведеться витрачати життєві сили на перетравлення вечері. Про якісне відновлення в цьому випадку не може бути й мови.
  • Відмовитися або мінімізувати вживання алкоголю. Спиртовмісна продукція призводить до зміни звичайних ритмів психічної діяльності. Надлишки спиртного можуть стати причиною порушень сну. Закономірний результат запою – безсоння, яке негативно впливає на здоров’я. Порушення сну з таких причин досить складно піддаються лікуванню в домашніх умовах.
  • Мінімум за 2 години до відходу до сну необхідно відмовитися від телевізора, комп’ютера і будь-яких гаджетів. Таким чином ви зможете вберегти свій мозок від другорядних думок. Можна зайнятися спокійною справою – прочитати легку книгу, помалювати та ін.

Читайте також: 5 ПРИЧИН ДЛЯ ПАР СПАТИ ОКРЕМО

Безсоння
  • Заняття сексом – один з ефективних способів боротьби з безсонням. Приємне фізичне навантаження, яке допоможе заснути. Під час статевого акту у кров викидається гормон мелатонін, який сприяє якнайшвидшому засинанню. Це характерно як для чоловічого, так і для жіночого організму. Секс також допоможе зняти стрес.
  • Прогулянка – найпростіший засіб від безсоння. Свіже повітря заспокоїть нерви, розслабить організм, поліпшить кровопостачання мозку.
  • Заняття дихальною гімнастикою здійснюють позитивний вплив на багато груп м’язів, допомагають стабілізувати функціонування шлунково-кишкового тракту, поліпшити надходження крові до судин мозку. Щоб безсоння відступило, важливо розумно підходити до виконання дихальних вправ і не робити відразу занадто великий комплекс. Обов’язково потрібно робити вдих і видих через ніс, при цьому видихати слід більш тривалий час. Вправи повинні бути ритмічними.

10 рослин, які допоможуть вам перемогти безсоння

Хочете спокійно спати без штучних і дорогих снодійних? Тоді зверніться до сили рослин. Народні засоби від безсоння століттями використовуються в лікарських і оздоровчих цілях.

Корінь валеріани

Валеріана – одне з найвідоміших лікарських засобів. Численні дослідження показали, що вона покращує швидкість засинання, глибину і якість сну. Однак, щоб досягти позитивного результату, треба приймати цей засіб тривалий час, так як корисні речовини в організмі накопичуються поступово, але при цьому два місяці – це максимальний термін щоденного вживання кореня валеріани.

народні засоби від безсоння
  • Настій: настояти в термосі 1 ст. ложку подрібнених коренів валеріани на склянку окропу протягом 12 годин. Приймати перед їжею три рази на день по 1 ст. ложці.
  • Відвар: 1 ст. ложку подрібненого кореня валеріани залити склянкою окропу і проварити на слабкому вогні 15 хвилин. Приймати також, як і настій.

Ромашка аптечна

Цілюща сила ромашки аптечної використовується в боротьбі з безсонням і занепокоєнням з давніх часів. Це перевірений седативний засіб можна використовувати і дітям, і дорослим. У ромашковому чаї міститься біоактивний флавоноїд апігенін, він знижує тривожність і діє як заспокійливе.

  • Настій: настояти в термосі сухі суцвіття (4 ст. ложки на склянку окропу) протягом 3 годин. Процідити, приймати 3-4 рази на добу по 2 ст. ложки.
  • Відвар: 4 ст. ложки сухих суцвіть на півтори склянки окропу, варити на водяній бані 30 хвилин. Дати настоятися 10 хвилин, процідити. Можна зберігати в холодильнику не більше двох діб.

М’ята і меліса

Чай з м’ятою і мелісою добре допомагає в досягненні умиротворено стану, його легко знайти як в аптеці, так і будь-якому продуктовому магазині. Але якщо ви хочете приготувати оригінальний чай самі, то прекрасно підійде рецепт з Марокко.

народні засоби від безсоння
  • Чай: 2 ч. ложки сухих або кілька свіжих листків м’яти перцевої або меліси (можна змішати їх в рівних пропорціях) на склянку молока, закип’ятити, зняти з вогню, накрити посуд кришкою і залишити настоюватися, процідити і в остиглий напій додати мед за смаком. Пити перед сном.

Лаванда

Народні засоби від безсоння включають і лаванду, яка зменшує стрес та сприяє глибокому сну. Ефірна олія цієї ніжної квітки володіє антидепресивним, заспокійливими і седативними властивостями та використовується в терапевтичних цілях протягом століть.

Існує безліч способів використання лаванди. Розслабитися допоможуть лазневі процедури – зараз легко можна знайти в магазинах або виготовити вдома лавандове мило й сіль для ванни. Ефірну олію можна додати в аромалампу або накапати декілька крапель на край подушки. Бавовняний або лляний мішечок з висушеними квітками можна покласти в шафу з постільною білизною або під подушку.

народні засоби від безсоння
  • Чай: Лаванда відмінно поєднується в чайних композиціях з ромашкою і м’ятою, але можна приготувати і моночай – 1 ч. ложку сухих квіток залити 250 мл окропу, накрити кришкою, дати настоятися й процідити. Такий чай підвищить якість сну і допоможе в лікуванні головного болю.
  • Напій: При перевтомі добре приготувати молоко з лавандою і медом – в 500 мл молока додати 1 ст. ложку сухих квіток, помішуючи довести до кипіння, зняти з вогню й дати настоятися під кришкою, процідити й додати мед за смаком. Такий незвичайний напій припаде до душі дітям і дорослим. Він збалансує настрій, звільнить розум від тривожних думок і подарує добрі сни.

Материнка

Материнка – символ материнської любові й здоров’я. Ця ароматна травичка чудово знімає нервове перенапруження і допомагає спокійно заснути навіть після важкого трудового дня.

  • Відвар: 2-3 ч. ложки подрібненого сухого листя на склянку води, закип’ятити, настояти й процідити. Пити перед сном.

Чебрець повзучий

Чебрець повзучий має виражену снодійну дію, допомагає при стресових станах, неврастенії, в лікуванні депресії та мігрені.

  • Настій: 1 ст. ложку подрібненої сухої трави залити склянкою окропу, дати настоятися й процідити. Приймати тричі на день по 1-2 ст. ложки.

У чебрецю багато корисних властивостей, тому сфера його застосування доволі широка.

Шавлія лікарська

Гіппократ називав шавлію лікарську «священною травою». Ця рослина заспокійливо впливає на нервову систему, допомагає боротися зі стресом, дратівливістю й підвищеною нервовою збудливістю.

народні засоби від безсоння
  • Відвар: 1 ст. ложку подрібненого сухого листя залити склянкою окропу, варити на слабкому вогні 10 хвилин, настояти і процідити. Пити по 1-2 ст. ложки тричі на день.

Хміль

Шишки хмелю – також народні засоби від безсоння. Вони мають седативну дію, допомагають при невралгіях і неврозах з підвищеною дратівливістю. Рекомендується спати на подушці, набитій висушеним хмелем.

  • Настій: А для прийому внутрішньо треба з вечора залити 1 ст. ложку подрібнених шишок хмелю склянкою окропу й настоювати ніч. Процідити, випити вранці та вдень перед прийомом їжі по 50 мл настойки, а ввечері перед сном допити, що залишилося. Варто зазначити, що лікування хмелем не рекомендується чоловікам у віці від 30 до 45 років.

Також шишки хмелю можна покласти в сито і добре його потрясти над широкою тарілкою – на неї посиплеться жовтувато-зелений порошок. Це лупулин, який вживають при безсонні, сильному нервовому збудженні й неврастенії. Приймають порошок 3 рази в день на кінчику ножа.

Корінь селери

Ще в старовинних лікарських порадниках древніх єгиптян і греків описані його цілющі властивості. До складу селери входить безліч корисних речовин – вітаміни, амінокислоти, мікроелементи, клітковина й ефірні масла, які сприяють зниженню рівня гормонів стресу в крові людини. Вживання кореня селери покращує самопочуття, знімає нервове збудження і сприяє м’язовому розслабленню, що допомагає легко заснути.

  • Настій: 30-50 г подрібненого кореня селери покласти в скляний або керамічний посуд і залити 1 л охолодженої кип’яченої води, закрити кришкою, настояти протягом 8-10 годин і процідити. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день за 1,5-2 години до їжі.

Гарбуз

У м’якоті гарбуза знаходиться багато необхідних організму мінералів, а наявність вітамінів групи B благотворно впливає на центральну нервову систему і надає м’яку седативну дію.

народні засоби від безсоння
  • Ось один з простих рецептів – 200 г гарбуза порізати на шматочки, на слабкому вогні відварити до м’якості (або запекти в духовці), злити воду, остудити, додати мед за смаком і щодня приймати ввечері по 100 г.
  • Також можна перед сном випити стакан гарбузового соку з медом – цей напій допоможе зняти напругу, сон буде спокійний і глибокий.

Насіння гарбуза – відмінне джерело магнію, яке допомагає зняти стрес і служить для заспокоєння організму. Тільки в одній жмені цього насіння близько 150 мг магнію, що робить їх одними з найбагатших магнієм продуктів харчування. Гарбузове насіння можна з’їсти просто так або додати в салат, овочеве рагу та сир.

Звичайно ж, все добре в міру інародні засоби від безсоння не виняток. І у перевірених роками, навіть століттями, лікарських рослин при перевищенні концентрації, індивідуальної непереносимості або супутніх захворюваннях можливі побічні дії. При будь-якій ознаці непереносимості прийом необхідно негайно припинити та звернутися до лікаря.

Варто розуміти: народні засоби від безсоння розраховані на використання, як профілактичні заходи. З проблемою засинання краще звернутися до лікаря для консультації. Можливо, причина криється в хронічному захворюванні, тоді народні засоби від безсоння мало чим допоможуть.


 


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь