ЯК ПОСАДИТИ АВОКАДО В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Ще кілька років тому авокадо було настільки незвичайним фруктом, що знайти його у звичайному супермаркеті було практично нереально. Але останнім часом цей тропічний маслянистий плід, завдяки своєму нейтральному смаку й величезній кількості цілющих властивостей стає все більш поширеним.

Популярність авокадо проявляється не тільки в кулінарії. Садівники, які люблять вирощувати незвичайні культури, все частіше цікавляться, як посадити авокадо в будинку або на дачній ділянці. Ця затія абсолютно реальна, в чому допоможе переконатися наша сьогоднішня стаття.

Як вибрати зрілий плід

Перед тим як посадити авокадо, потрібно вибрати зрілий плід. На прилавках магазинів їх практично не зустріти. Це пов’язано з умовами зберігання й транспортування, які виконуються при низьких температурах. Стиглий авокадо слід вибирати за такими критеріями:

 • колір повинен бути темно-зелений, плоди зі світлою шкіркою незрілі і, навпаки, якщо шкірочка занадто темна (ближче до чорного кольору), значить авокадо перезрілий або може виявитися гнилим;
 • консистенція плода повинна бути м’якувата в міру (якщо придавити злегка шкірку, то на ній залишається поглиблення, яке практично відразу згладжується);
 • плід можна потрясти і якщо він стиглий, то буде чутно стукіт кісточки, яка при розрізі авокадо легко відокремиться від м’якоті.

Читайте також: АВОКАДО: ЯК ЇСТИ АВОКАДО, ЙОГО КОРИСТЬ ТА ПОХОДЖЕННЯ

Як посадити авокадо
Як посадити авокадо в домашніх умовах

Вибір місця і освітлення для авокадо

Щоб посаджена кісточка зберегла схожість і швидко перетворилася в міцний паросток, потрібно вибрати правильне місце для розміщення рослини і створити сприятливі умови для розвитку.

По-перше, грунт в горщику повинен бути пухкий. Тільки такий грунт пропускає вологу, а авокадо не любить ні перезволоження, ні пересихання грунту. По-друге, авокадо відноситься до тропічних культур, яким протипоказані прямі сонячні промені, але хороше освітлення життєво необхідне для нормального розвитку. Для цього горщик з пророщеною кісточкою бажано виставляти на південне, західне або східне підвіконня.

Взимку, коли тривалість світлового дня невелика, рослину доведеться додатково доосвічувати люмінісцентними лампами, продовжуючи світловий день до 12 годин.

Як посадити авокадо в домашніх умовах

Щоб посадити дерево авокадо в домашніх умовах можна використовувати один з трьох способів пророщування кісточки цього плоду. Але в першу чергу треба обумовити момент, що займатися цим процесом слід в той же день, як кісточка була витягнута з плоду.

Як посадити авокадо
Як посадити авокадо в домашніх умовах

Щоб посадити алігаторова грушу (так називають авокадо), необхідно дістати посадковий матеріал. Годиться на насіннєві цілі не кожен плід. Вибирати треба найбільші плоди й найстигліші, а краще переспілі, з непошкодженою шкіркою. Якщо в магазині тільки дубові плоди, то їх треба залишити вдома кілька днів для дозрівання.

 • Перший спосіб передбачає посадку кісточки відразу в грунт. Для цього її залишають неочищеною. В землю садять насіння загостреним кінцем вгору, але не повністю, а так, щоб 1/3 його височіла над грунтом. В яку землю садити авокадо? Злегка зволожену, пухку. Далі буде потрібний стриманий полив, але не більше 1-2 разів на тиждень.
 • Для другого способу потрібні зубочистки, при цьому насіння також залишається неочищеним. Зубочистки встромляються в кісточку на глибину не більше 3-х міліметрів з трьох сторін. Після чого, її розміщують в стакан з водою, яка повинна покрити тільки тупий кінець кісточки. При цьому місця проколів не повинні стикатися з водою, отже, їх роблять ближче до загостреного кінця насіння.
 • Для третього способу пророщування кісточки авокадо її слід очистити. Далі насіння занурюють у воду трохи більше, ніж наполовину. За спостереженнями садівників, такий спосіб гарантує швидке формування корінців і пагонів. Чекаємо, коли паростки досягнуть 4-5 см і після цього пересаджуємо рослини в землю.
Як посадити авокадо
Як посадити авокадо в домашніх умовах

Порада! Вода для пророщування кісточки повинна бути кімнатної температури. Перед застосуванням її потрібно добре відстояти, а краще відфільтрувати, оскільки рослина не любить солей, які у великій кількості містяться у воді. Таку ж воду необхідно використовувати і для поливу авокадо після посадки.

Як посадити авокадо в землю

Авокадо – примхлива до землі культура. Для неї не підходять кислі, важкі, глинисті грунти. Та й просто земля з городу не підійде. Грунтосуміш готуємо таку: беремо в рівних кількостях садову землю, торф, крупний пісок, перегній і трохи вапна або доломітового борошна.

Все змішуємо, поливаємо і даємо постояти пару днів для зігріву – все, грунтосуміш готова. Кісточку з паростком не закопують, а розміщують так, щоб в землі виявилася лише третина кісточки. Для посадки годиться будь-який горщик до 15 см заввишки. Дно горщика повинно бути забезпечено дренажними отворами і добре пропускати воду.

Якщо при пересадці не сильно травмувати коріння, то рослини нормально приживуться на новому місці і швидко прикрасять приміщення своїм листям.

Догляд за авокадо

Якщо вам вдалося проростити кісточку, посадити її в горщик і навіть отримати молодий паросток тропічної культури, вам слід забезпечити йому належний догляд в домашніх умовах.

Як посадити авокадо
Як посадити авокадо в домашніх умовах

Основні правила агротехніки включають:

 • Регулярний полив: авокадо – дуже вологолюбна культура, яка абсолютно не переносить пересихання грунту. Однак і надмірне внесення вологи в грунт може нанести рослині шкоди. Тому на дно горщика обов’язково укладають шар дренажу, а саму ємність наповнюють легким пухким грунтом. Влітку полив слід проводити частіше, не допускаючи пересихання грунту, а взимку – трохи рідше.
 • Обрізка: молоде деревце регулярно підрізають. В іншому випадку воно просто витягнеться вгору і втратить свою привабливість. Щоб домашнє авокадо мало вигляд красивого деревця, потрібно проводити його прищіпку. Як правило, цю процедуру, як і формуючу обрізку, проводять в березні. В цей час рослина тільки починає виходити зі стану вегетативного спокою і не зазнає сильного стресу від процедури. Найвідповідальніша прищипка відростків проводиться в перший рік життя саджанця. В цей час його обрізають на рівні 7-8 листа, залишаючи 5-6 бічних пагонів. Надалі буде досить підтримувати висоту на цьому ж рівні. Цього буде достатньо, щоб у молодого деревця сформувалася пишна крона, а сама культура не дуже витягується у висоту.
Як посадити авокадо
Як посадити авокадо в домашніх умовах
 • Підживлення: влітку й навесні культуру щомісяця підгодовують. У домашніх умовах для цієї мети використовують будь-які препарати для тропічних культур, які можна купити в спеціалізованому магазині.
 • Повітря в приміщенні, де знаходиться авокадо, теж повинно бути досить вологим. Для цього влітку можна обприскувати листя квітки, а взимку горщик можна поставити в піддон з мокрим піском.
 • Температурний режим теж повинен бути сприятливим, в межах + 16 + 20 градусів. Взимку цей показник можна знизити до + 10 + 12, оскільки в цей час у рослини настає період спокою.

Також пам’ятайте, що для авокадо згубна сильна спека й прямий вплив сонячних променів, тому йому потрібно забезпечити легке притінення або розсіяне освітлення.


Примітка! Необхідно пам’ятати, що плодоносити можуть тільки деревця, висотою мінімум два метри. Крім того, культуру потрібно обов’язково прищипувати. В іншому випадку ні цвітіння, ні тим більше плодоношення, дочекатися не вийде.
Незважаючи на те, що добитися дозрівання плодів у кімнатного авокадо практично нереально, це вельми популярна і екзотична кімнатна культура.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь