Вивчити іноземну мову ніколи не пізно. Це можна робити не тільки в дитинстві, але і в будь-якому іншому віці. Головне – бажання самого учня, його готовність працювати над поставленим завданням, а також ефективність обраної методики. Якщо займатися регулярно й використовувати правильну тактику навчання, можна швидко отримати перші результати.
З чого почати вчити англійську мову?
По-перше, для початку ви повинні зрозуміти мету вивчення мови, подумайте, навіщо вам це потрібно, для навчання, роботи, подорожей або ж просто для загального розвитку. Багато людей довгий час займаються вивченням англійської мови, вони займаються з репетиторами, ходять на різні курси, але це не дає результату. А все тому, що у людей немає мети. Вони не знають, навіщо їм потрібна англійська, вони просто вчать її. Мотивація до вивчення мови – один з найважливіших факторів успішного вивчення. Тому якщо у вас немає мотивації, те, що ви вивчите, відразу забудеться й не буде ніякого сенсу.
Читайте також: ПОРАДИ ВІД КАТО ЛОМБ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Ви повинні визначити для себе мету вивчення мови й кожен день повинен бути днем наближення до цієї конкретної мети. Якщо ви хочете стати банкіром, юристом, менеджером – вивчайте іноземну мову в сфері своєї спеціальності. Звичайно, не варто забувати повсякденну мову, але необхідна лексика набагато важливіше для вас.
Чому дорослим важче вивчити іноземну мову?
На думку психологів одна з труднощів у вивченні іноземної мови полягає в тому, що, використовуючи рідну мову, ми не віддаємо собі звіт, яких зусиль нам коштувало заговорити на ній. Для більшості, ті зусилля, які ми докладали в дитинстві, залишаються поза усвідомлення. А коли досвід підказує, скільки праці треба вкласти, щоб заговорити іншою мовою, виникає внутрішній сумнів “Чи зможу я?”, “Чи вистачить мені сил?”, “Чи буде у мене час?”, “Чи достатньо у мене грошей? “. А хочеться дива – вивчити іноземну мову без проблем, так як вчать діти.
Як же вчить мову дитина? Вона запам’ятовує слова та фрази мимоволі, саме тому, ми часто не можемо пояснити, чому ми використовували той чи інший відмінок або чому це слово написали саме так. Ми просто знаємо, що так правильно. Саме так проявляється відомий ефект “неусвідомленого сприйняття інформації”.
Читайте також: НАВІЩО ЧИТАТИ КНИГИ Й ЯКА З ЦЬОГО КОРИСТЬ

Дитина використовує всі системи сприйняття інформації, тобто працює слух, зір, дотики, запах і смак. Спочатку запам’ятовує слова й значення, потім вчиться з цими словами складати фрази й речення, що в підсумку дозволяє дитині заговорити рідною мовою.
8 порад, як вивчити іноземну мову
Всім відомо, що діти схоплюють мови на льоту, проте дорослим доводиться прикладати чимало зусиль, щоб оволодіти хоча б азами нової мови. Але, навіть якщо навчання здається складним, дорослий цілком здатний вивчити іноземну мову. Ось кілька порад, як зробити цей процес простіше.
Вивчайте слова всюди
Коли ви вивчаєте нову мову, все, з чим ви стикаєтеся у житті, – це можливість вивчити або практикувати слова. Вивчайте по кілька десятків слів щодня. Розклейте стікери з новими словами у себе вдома або на робочому місці. Переведіть вашу контактну книгу в телефоні, описуючи людей. Називайте все, що ви їсте, перш ніж з’їсти це. Ви будете здивовані, наскільки швидко збагатиться ваш словниковий запас.
Слухайте, слухайте і ще раз слухайте
Щоб вивчити іноземну мову, слухайте все, що можете. Це можуть бути аудіо уроки й книги, фільми, передачі, мультики. Так, спочатку для вас це буде як один потік, який вам буде абсолютно незрозумілий, але не закидайте, думайте позитивно. Незабаром перегляд цього фільму або передачі не буде для вас нічим складним. Просто згадайте те, що раніше ви робили з працею, а зараз навіть не напружуєтеся. Постійно слухаючи, ви почнете розрізняти слова, потім уявіть собі ніби аудіо текст – велике полотно, а слова- маленькі шматочки. Ви знайшли місце для них і тепер потрібно наповнити місця між ними. І пам’ятайте, що важко завжди спочатку, потім набагато легше.
Читайте також: 10 ЛАЙФХАКІВ, ЩОБ ЧИТАННЯ НЕ БУЛО МАРНИМ

Думайте позитивно
При навчанні у вас повинні бути лише позитивні емоції. Це одна із запорук успіху. Ви вивчили як будуються речення, знаєте багато слів англійською, можете перевести те, про що говорять у вашому улюбленому фільмі? Тоді розкажіть про це своїм рідним і друзям. Нехай вони порадіють за вас і похвалять, вам буде приємно, і стимул вивчити іноземну мову зросте. Хваліть себе самі, заохочуйте за працю. Адже ви робите таку складну роботу й у вас виходить.
Запам’ятовуйте цілі фрази
Запам’ятовування окремих слів – хороший метод на початковому етапі, але набагато краще запам’ятовувати часто використовувані речення або фрази. Одного разу запам’ятавши повне речення, ви будете знати, як побудувати аналогічно структуровані пропозиції, просто підставляючи іменники й дієслова. Наприклад, ви знаєте як сказати: «Я б купив яйця, але вони були дорогі», і ви легко отримуєте схожі пропозиції, як «Я б почитав книгу, але вона була нудна» або «Я б надів свій синій светр, але він був порваний».
Більше спілкуйтеся з носіями мови
Ви повинні максимально брати участь в розмовах з носіями мови, щоб привчити себе висловлювати свої думки. На щастя, більшість розмов, з якими ми стикаємося в нашому повсякденному житті, досить передбачувані. Якщо ви подорожуєте, люди можуть запитати вас «Звідки ви?» або «Як вам тут подобається?» Якщо ви робите замовлення в ресторані, сценарій діалогу ще більш обмежений. Коли ви вивчите кілька діалогів, ви будете почувати себе впевненіше при спілкуванні. Навіть якщо в житті ви будете говорити на незнайому тему, ви зможете задавати питання й відповідати на них.
Читайте також: 6 НАУКОВИХ МЕТОДІВ ПЕРЕМОГТИ ЛІНЬ

Граматика й розмовна мова
Поєднуйте їх, і якщо щось з цього вам не особливо подобається, приділяйте більше часу улюбленій частині, але решту не забувайте. Не можна вчити тільки те, що подобається. Намагайтеся читати поки розумієте, про що йде мова, якщо ж вам щось незрозуміло, краще закрийте книгу й розберіться завтра з цим моментом. Але тільки не забудьте!
Пам’ятайте, те, чим ви займаєтеся, вам має подобатися. Якщо ви більше любите граматику, займайтеся нею, але не забувайте про нові слова, які зустрічаються в теорії. При цьому ваш словниковий запас буде збільшуватися з кожним днем. Ще одна важлива порада – придбайте аудіозаписи з розмовою носіїв мови й слухайте їх кожен день. Це дуже важливо.
Оточуйте себе мовою, яку вивчаєте з усіх боків
Оточуйте себе мовною атмосферою, не концентруючись і не піклуючись про те, розумієте ви чи ні. Слухайте радіо потрібною мовою, поки ви зайняті іншою діяльністю. Дивіться фільми з субтитрами. Читайте вголос книгу на мові, що вивчається, не намагаючись дослівно зрозуміти текст. Наші розумові здібності у вивченні мов – це блискучі розпізнавачі образів.
Контролюйте свою мову й думки
Вивчаючи іноземну мову, дорослі люди часто нетерплячі, бажаючи швидше оволодіти нею. Але цей поспіх можна виправити й регулювати. Якщо ви будете уважно контролювати вашу мову, вам стане простіше сприймати те, що ви ще не знаєте. Приєднуйтесь, припустимо, до класу кулінарії на цій мові і просто навчіться говорити про їжу. Копайтеся в своїй сімейній історії на мові, що вивчаєте й говорите про це. Або, що ще простіше, ставте собі завдання: наприклад, запитати про що-небудь в магазині, поділитися враженнями з колегою на роботі. Ви навіть не помітите, як станете відчувати себе помітно впевненіше, висловлюючись іншою мовою.
Думаємо, що наша стаття допомогла вам зрозуміти, що вивчати мову зовсім нескладно. Найголовніше в цій справі – це мати мотивацію до вивчення й бажання. Сприймайте все із задоволенням, і у вас неодмінно все вийде! Удачі вам!