Люди, які забули прийняти душ, в 100 разів помітніше інших, особливо в години пік в громадському транспорті. Але більшість з нас вважають за краще бути чисто вимитими й приємно пахнути. Й усе було б добре, якби це прагнення не приводило до почуття провини.
Чи ви задумувалися, що ми інколи аж занадто дотримуємося гігієни? От і дослідження говорять про те, що навіть суперчистюлям можна трохи розслабитися.
5 доказів, що ми надто дотримуємося гігієни
Представляємо вашій увазі останні наукові докази про те, що ми надто дотримуємося гігієни. В житті все має бути в міру (хоча необхідності миття рук ніхто не відміняв).
Якщо унітаз в громадському місці виглядає чистим, на нього можна сідати
Читайте також: 7 НЕЗВИЧАЙНИХ ФАКТІВ, ЯКІ ВАС ТОЧНО ЗДИВУЮТЬ
Переважна більшість бактерій, які живуть в громадському туалеті, живуть також на нашій шкірі та в кишківнику. Вони не можуть нанести шкоди здоров’ю. Тому, якщо на унітазі в кафе або торговому центрі немає видимих забруднень, а на вашій шкірі – ранок і подряпин, ви можете сміливо сідати.
Імовірність підчепити серйозні інфекції при контакті з сидінням зводиться до нуля. Наша імунна система надійно захищає нас від патогенних мікробів ззовні, а для того, щоб заразитися якимсь кишковим захворюванням, потрібно, щоб мікроби потрапили людині в рот.
А ось змивати слід, закривши кришку, так як під час змиву з унітазу виривається хмара мікробризг з вірусами й бактеріями. Вони осідають на всьому, що є в кабінці, в тому числі й на одноразових паперових сидіннях, які є в деяких туалетах. Тому, якщо ви все-таки побоюєтеся сідати на унітаз, краще носіть із собою антисептичні серветки та протирайте ними стільчак.
Ефективність зубної нитки не доведена
Читайте також: НАВІЩО ЧИТАТИ КНИГИ Й ЯКА З ЦЬОГО КОРИСТЬ
Зубна нитка – невід’ємна частина догляду за порожниною рота: вона видаляє наліт в проміжках між зубами. Однак наукових доказів того, що вона перешкоджає появі карієсу та гінгівіту (запалення ясен), немає. Існуючі дослідження не знаходять значущого зв’язку між використанням зубної нитки і зниженням ризику виникнення захворювань порожнини рота.
Поки немає більш точних даних, і вам вирішувати, користуватися флоссом чи ні. У будь-якому випадку робити це потрібно обережно, не ушкоджуючи ясна і «обіймаючи» ниткою бічні поверхні зуба. Але й почуття провини, якщо ви раптом забули про зубну нитку або замінили її зубочисткою чи щіткою, відчувати не варто.
Приймати душ можна не кожен день
Читайте також: 6 НАУКОВИХ МЕТОДІВ ПЕРЕМОГТИ ЛІНЬ
Не всі частини тіла потрібно мити так само ретельно, як руки. Якщо ми часто й подовгу приймаємо душ, та ще й з милом, ми розчиняємо ліпідний шар. Він захищає шкіру від зовнішніх впливів і втрати вологи, а також в душі ми змиваємо корисні бактерії. Дерматологи радять приймати душ, коли ви відчуваєте, що брудні (зазвичай 1 раз на 2-3 дні), і не стояти під водою довше 10-15 хвилин.
Для ефективнішого захисту від запаху поту лікарі рекомендують наносити антиперспірант ввечері перед сном, оскільки, якщо ви користуєтеся їм відразу після душу, коли пахви ще вологі, він гірше блокує потові залози й ви більше потієте.
Користуватися засобами для інтимної гігієни не обов’язково
Читайт також: ПРИНЦИП ПАРЕТО АБО ПРАВИЛО 80/20
Для миття статевих органів досить простої води. Агресивні миючі засоби можуть порушити мікробну рівновагу. Вони також викликають алергію і подразнення слизової, можуть привести до зайвого розмноженню бактерій. Якщо вам здається, що миття водою недостатньо, використовуйте спеціальні засоби з рівнем кислотності (pH), який підходить для інтимної зони.
І звичайно, мити потрібно тільки зовнішні статеві органи. Піхва – самоочищувальна система, і спринцювання (промивання піхви водою з лікувальними засобами) руйнує її мікрофлору і може привести до запалення та інфекцій.
Зайва гігієна призводить до алергічних захворювань
Читайте також: ПОРАДИ ВІД КАТО ЛОМБ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ
Останнім часом дослідники заговорили про проблеми, до яких призвела надмірний страх мікробів.
Кількість алергічних захворювань в сучасному світі вдвічі вище, ніж 40 років тому, і продовжує рости. А все тому, що чим менше інфекцій навколо, тим слабкіше імунітет, а наша розпещена імунна система без тренування починає надмірно реагувати навіть на безпечні для організму збудники.
І хоча про миття рук забувати не потрібно, все ж варто пам’ятати, що чим більше дитина переживе «негігієнічних пригод» в дитинстві, тим менша ймовірність алергії в дорослому віці. Наприклад, у дітей, які пили парне молоко в перший рік життя, ризик алергії і астми нижче на 75%.
А як ви вважаєте, чи не занадто ми дотримуємося гігієни?