Ви зараз переглядаєте ДОШКІЛЬНЯТА: 7 ПРОСТИХ ПРАВИЛ ЯК ВИХОВУВАТИ ДІТЕЙ В 4 РОКИ
  • Категорія запису:Стосунки

Приблизно в чотири роки ваше чадо значно дорослішає, стає більш м’яким і поступливим. А багато матусь задається питаннями: Як виховувати дітей правильно? Як з ними розмовляти? Чи потрібно карати або хвалити? Читайте про це в нашому матеріалі.

Як виховувати дітей в 4 роки

Почуття у дітей після трьох років робляться глибшими та з’являються сталі симпатії та антипатії. Малюк ні в якому разі не хоче втратити батьків, тому з усіх сил старається бути “хорошим”, він дуже цінує любов і увагу рідних.

Відмова засинати в пустій кімнаті, боязнь темряви, бажання знаходитися цілодобово з мамою і т.п. – в такі хвилини будьте терплячими і розуміючими дорослими. Якомога більше спілкуйтеся з дитиною, розповідайте про середовище, яке її оточує, про предмети і явища. У малюка чотирьох років дуже активно розвивається цікавість до всього.

В чотири роки тато для дитини може стати першим вчителем життя. Зазвичай, чоловіки доволі ерудовані, а дітям тільки це й потрібно — вони дуже допитливі та задають безліч питань.

Читайте також: 5 ІГОР ДЛЯ МАЛЮКІВ З ПІДРУЧНИХ ЗАСОБІВ

Як виховувати дітей
Дошкільнята: як виховувати дітей в 4 роки

Не зліться, якщо дошкільнята раз по раз задають одне і те ж питання, просто терпляче намагайтеся пояснити знову. Чим більше разів ви будете пояснювати, тим краще дитина зрозуміє та запам’ятає.  Якщо ви чогось не знаєте чи не розумієте, то обов’язково кажіть дитині правду і пообіцяйте, що як тільки прочитаєте про цю тему, то розповісте їй.

Доброта, відчуття дружби, великодушність, чуйність і поступово — відчуття обов’язку — приблизно в чотири роки в дитини формуються всі ці моральні якості. Дуже важливо зараз виховувати у неї правильне відношення до світу. Для більшості дітей характерне оптимістичне сприйняття життя, тому обов’язково підтримуйте його.

В чотири роки малюк уже повинен знати, що на світі, крім нього ще є люди, і ніхто не повинен повністю підлаштовуватися під нього. Потрібно допомогти вашому чадові налагодити відносини з іншими дітками. Навчати його, що потрібно чекати своєї черги в іграх, ділитися іграшками, при необхідності вміти поступитися чи відстояти свої інтереси.

Читайте також: ЯКЩО ДИТИНА БОЇТЬСЯ ЛЮДЕЙ ТА ІНШИХ ДІТОК

розважаємо дітей
Дошкільнята: як виховувати дітей в 4 роки

Тепер з дитиною можна про багато що домовитися. Будуйте з ним дружні відносини, які основані на співпраці. Позитивне виховання ґрунтується на любові, а не на погрозах. Дитина повинна знати, що її люблять завжди, навіть, коли вона “не слухається”.

Завжди виступайте на стороні дитини. Відчуження і порушення контактів позбавляє довіри до батьків.

Якщо ви не можете задовольнити якісь бажання малюка, обов’язково показуйте, що ви б хотіли це зробити, проте зараз у вас нема можливості. Розповідайте йому, що ви зайняті чи не маєте зайвих грошей — дитина уже може зрозуміти такі пояснення і якщо не відразу, то поступово буде з ними рахуватися. Так ви виховаєте в неї можливість дослухатися допотреб інших людей.

Читайте також: ДІТИ ВІД НЕМОВЛЯТ ДО ПІДЛІТКІВ: ЯК РОЗВАЖИТИ ДІТЕЙ?

Як виховувати дітей
Дошкільнята: як виховувати дітей в 4 роки

Пропонуйте малюку альтернативу. Розкажіть йому про компроміс і хваліть кожного разу, як ви зможете домовитися з ним. Але і ви повинні розуміти, що якщо малюк не хочу щось робити “по-вашому”, він має на це право.

Дошкільнята: 7 правил співпраці

  1. Просіть, а не наказуйте та вимагайте. Використовуйте фрази, які пропонують вашій дитині співпрацю: “Підніми, будь ласка…”, “ “Чи не зробиш ти…”.
  2. Відмовтеся від риторичних питань, які провокують погану поведінку в дітей: “Чому ти б’єш братика?”, “Чому іграшки розкидані?”.
  3. Говоріть прямо. Замість “порожніх” реплік використовуйте позитивні прохання: “Поводься, будь ласка, тихіше” (Замість “Діти, ви занадто кричите”), “Не перебивай мене, будь ласка” (Замість “Ти знову мене перебиваєш”).
  4. Відмовтеся від пояснень, які малюк уже знає. Не потрібно чотирирічній дитині пояснювати, навіщо чистити зуби, він буде тільки чинити опір вашим доводам. Просто скажіть: “Чи почистив ти зуби?”.
  5. Відмовтеся від лекцій. Якщо лекції спрямовані, щоб мотивувати дитину на певну поведінку, вона втратить інтерес до співпраці. А от інша справа, якщо малюк сам попросить поради.
  6. Не маніпулюйте дитиною за допомогою почуттів. Коли батьки діляться зі своїми чадами негативними емоціями: “Мені не подобається…”, діти починають відчувати занадто велику відповідальність за настрій батьків і стараються підлаштуватися під їх бажання.
  7. Чарівне слово, щоб домогтися співробітництва — це слово “давай”. З його допомогою закріплюється природний зв’язок між батьками та дітьми.

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь