ЯК ПІДТРИМАТИ ЧОЛОВІКА: 10 ПРОСТИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ

Психологи кажуть, що чоловіки більш вразливі, і більш показово реагують на зовнішні дратівливі чинники або несправедливе ставлення, ніж жінки.

Проте, чоловіки набагато сильніше реагують на стрес і роздратування. Треба відзначити, що багато хто переживає сформовану несприятливу психологічну атмосферу всередині, не проявляючи зовнішніх емоцій. Це може привести до значних серйозних наслідків, аж до інфаркту. Саме тому дуже важливо знати, як підтримати чоловіка правильно й не зачепити його гідність (див. також ЯК ПІДТРИМАТИ ЛЮДИНУ: ПОРАДИ ПСИХОЛОГІВ).

Як не можна поводитися з чоловіком

 • Коли жінка бачить, а іноді навіть відчуває, що у коханого неприємності, вона не знає як підтримати чоловіка правильно і тут же починає напосідати на нього, намагаючись вивідати максимум інформації, після чого, як правило, впадає в паніку або депресію, якщо проблеми дійсно серйозні. Чоловік у свою чергу відчуває себе ще більш винуватим, тому йому доводиться стримувати й приховувати свої емоції. А це загрожує ще більшим посиленням його внутрішнього стану.

Читайте також: 4 МУДРІ ПОРАДИ ДЛЯ СПРАВЖНІХ ЧОЛОВІКІВ

як підтримати чоловіка
 • Багато дівчат відчувають всеосяжне почуття жалості щодо свого коханого, що часто призводить до загострення його почуття провини. Адже насправді чоловіки ненавидять, коли їх відверто шкодують. Тому що це безпосередньо принижує почуття їх власної гідності. Як-не-як, а представники сильної статі мають внутрішню установку на перемогу. А коли їх жаліють, вони, скоріше, відчують себе останніми невдахами.
 • Дізнавшись про неприємності на роботі свого супутника, деякі жінки просто не здатні впоратися зі своїми емоціями. Їм тут же представляються моторошні картини їх найближчого майбутнього: невиплачений кредит, порожній холодильник, літню відпустку на дачі, а не в сонячній Туреччині. Паніка наростає з кожним днем, що знову-таки відбивається на чоловікові. Він звинувачує себе у всіх бідах, нервується і ще більше впадає в депресію.
 • Нерідко зустрічаються представниці прекрасної статі, які не знають як підтримати чоловіка правильно і морально готові «тягнути на собі» свого обранця та всі труднощі їх існування. Вони подумки погоджуються з тим, що він став безробітним, починаючи самостійно шукати вихід з ситуації, що склалася. При цьому зі своїм супутником вони поводяться нарочито спокійно і весело. Але він-то бачить справжню картину того, що відбувається. Він розуміє, що йому явно відвели роль слабака, який звалив всі побутові проблеми на тендітні плечі своєї коханої. Тому така поведінка нітрохи не надихає, а тільки дратує.

Читайте також: ЯКИЙ ОДЯГ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ ЧОЛОВІКАМ? 10 МОДНИХ РЕЧЕЙ

як підтримати чоловіка
 • А буває, що жінка хоче прикладом інших успішних особистостей спонукати свого партнера на нові звершення. Вона у всіх подробицях розповідає, як у її подруги чоловік або приятель побудував власний бізнес, домігся приголомшливих успіхів на роботі, за кілька місяців «злетів» по ​​кар’єрних сходах. Найприкріше, що вона щиро хоче підтримати й підбадьорити свою половинку. Але ефект виходить зворотний. Чоловік відчуває себе неспроможним, він кидається в пошуках «хоч чогось», щоб не залишатися вдома на поталу своїй коханій, яка співчуває й постійно «допомагає».

Як підтримати чоловіка: 10 простих рекомендацій

Як підтримати чоловіка щиро й допомогти йому розслабитися, розкажуть десять дієвих рекомендацій:

 • Привітайте його у дверях
  Можливо, в той момент, коли чоловік повертається додому, вам складно відірватися від своїх справ, щоб привітатися з ним, але робити це дуже важливо, особливо якщо ви розумієте, що день у нього був дійсно дуже важкий. Його трудові будні це постійні бої, і ймовірно, єдине, що йому хочеться так це побачити свою красуню дружину й улюблених діточок. Повірте, якщо перше що він побачить, переступаючи поріг, буде ваша усмішка, вечір, що залишився, стане для нього кращими ліками пережитого робочого дня.

Читайте також: ПОРАДИ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ, ЯКІ НЕ ВІРЯТЬ У СВОЇ СИЛИ

як підтримати чоловіка
 • Вміти вислухати
  Більшість чоловіків не люблять слухати поради й найменше чекають, поки їх пошкодують. Часто представникам сильної статі потрібно лише висловитися. Не варто перебивати або засуджувати близьку людину. Відкладіть телефон, заваріть гарячий чай і уважно послухайте чоловіка, спробуйте зрозуміти його точку зору. Якщо людина не налаштована на розмову, не потрібно її примушувати. Якщо ж він відповідає без інтересу, краще перемикнутися на інший спосіб.
 • Постаратися відвернути увагу
  Можна спробувати зайняти чоловіка чимось цікавим. Згадайте, чим він захоплюється, які фільми любить. Можна відправитися на прогулянку в парк, пограти в якусь гру, сходити в кафе. Іноді допомагає відволікання домашніми справами. Попросіть прибити полицю, повісити нові фіранки.
 • Не навантажуйте його дрібними проблемами за день
  Цілком природно, що чоловік і жінка обговорюють все, що з ними сталося протягом дня, але найімовірніше, вивалювати всі ваші пригоди за день відразу ж на порозі, не найкраща ідея. Якщо ви почнете розповідати про те, як жахливо поводилися діти або про те, що вам довелося просидіти цілих три години телефоні, щоб з’ясувати, чому не працює інтернет, то це може тільки ще більше засмутити вашого коханого. Тримайте ці вже вирішені проблеми до кращих часів.

Читайте також: ВІДМІННІСТЬ ЧОЛОВІКА І ЖІНКИ: 13 ФАКТІВ, ЯКИХ ВИ НЕ ЗНАЛИ

як підтримати чоловіка
 • Знайдіть правильний підхід
  Якщо у чоловіка хтось помер, просто обійміть його. Якщо він посварився з другом, скажіть, що все налагодитися, примирення обов’язково настане. Через невелику дрібницю допустимо пожартувати. Якщо чоловіка звільнили з роботи, запевніть його, що він обов’язково знайде джерело доходу. Не потрібно самій влаштовуватися на нову роботу, такої жертви ніхто не оцінить. Нагадайте партнеру про його розвинені здібності та вмінні досягати цілей.
 • Не соромитися питати
  Щоб отримати від чоловіка виразну відповідь на тему того, що його хвилює, запитаєте: «Чим я можу тобі допомогти?». Є шанс, він відкриється й почне розповідати. Іноді представники сильної статі й самі не можуть зрозуміти, що їм потрібно. Перш ніж приступати до активної діяльності, необхідно почати з простих питань. Важливо допомогти чоловікові поглянути на події з іншого боку. Варто знайти всі позитивні нюанси в тому, що відбувається і разом спробувати знайти вихід з ситуації, що склалася.
 • Похваліть коханого
  Іноді наші чоловіки просто потребують декількох підбадьорливих слів. Це так важливо для них саме від нас почути, як вони гарні. Більш того один невдалий день, це не кінець життя. Нагадайте своєму чоловікові про всі його таланти, успіхи й можливості.
 • Дати спокій
  Для деяких чоловіків найкращими ліками є самотність. Якщо попередні способи не допомагають, варто запитати: «Ти хочеш побути один?». Можливо, близька людина не хоче піднімати цю тему, тому що йому соромно. Головне – не висловлювати претензії та не ображатися. Дозволити вибирати. Якщо для усунення стресу чоловікові потрібен сон, нехай він відпочине. Якщо йому легше пережити ситуацію в суспільстві друзів, нехай так і буде.
 • Дозвольте йому розслабитися
  Це може здатися в стилі 1950-х років, але нехай він сяде, зніме взуття і розслабитися на хвилину, перш ніж ви почнете обговорення всього, що сталося. Дозвольте «устаканити» цей день в його голові. Таким чином, ваш милий зможе прийти в себе, перш, ніж заглибитися в деталі всього того, що з ним сталося.
як підтримати чоловіка
 • Дозвольте йому провести час, пустуючи з дітьми
  Найімовірніше, коли ви розумієте, що у вашого чоловіка був вкрай важкий день, то перше що ви робите – це просите дітей поводитися тихо й не турбувати тата. Але саме діти можуть допомогти йому випустити пар і зняти стрес. Він може допомогти їм побудувати велике Lego місто або зіграти в футбол. Кращий спосіб забути все те, що відбулося протягом дня – це весело провести час з людьми, яких ви любите найбільше.

Корисні поради й рекомендації

Ще кілька важливих порад, які розкажуть, як підтримати чоловіка грамотно:

 • Важливо дивитися на реакцію чоловіка й орієнтуватися на неї.
 • Якщо партнер не має рації або поводиться неналежно, не потрібно говорити йому, що він поганий. Делікатно натякніть йому на це.
 • Не можна плутати жалість зі співчуттям. Сюсюкатися з дорослим чоловіком не слід.
 • Визнайте, що буде потрібно багато сил для розв’язання проблеми.
 • Якщо чоловік був попереджений про можливий розвиток подій, не треба йому нагадувати про це.
 • Дайте зрозуміти людині, що його приймають таким, яким він є.
 • Контролюйте свої емоції під час розмови.
 • Чоловік може розкрити нові неприємні подробиці справи. Тому не можна втрачати самовладання та засмучуватися більше партнера.
 • Періодично дами відразу ж впадають в паніку і починають кричати: «Це жахливо! Як ми будемо жити далі?». Робити так не можна ні в якому разі.
 • Мудра жінка не буде критикувати недоліки свого обранця. Вона стане виділяти його плюси, оберігати від неправильного рішення.
 • Можна запропонувати партнеру масаж спини, так він зможе зняти напругу і відчути підтримку.
 • Варто приготувати смачну вечерю або влаштувати романтичний вечір. Чоловік буде приємно здивований.
 • Не показуйте свій переляк, якщо щось трапилося. Говоріть впевнено і спокійно.
 • Пам’ятайте, що чоловік черпає енергію від своєї жінки. Вона, у свою чергу, отримує її від природи.

Незалежно від того, як підтримати чоловіка можете саме ви, після його важкого робочого дня, головне, що ви повинні пам’ятати, що найбільше він потребує саме свою родину й Вашу любов.


Ми у FACEBOOK

Залишити відповідь