Ви зараз переглядаєте ТОНКЕ МИСТЕЦТВО ПОФІГІЗМУ МАРКА МЕНСОНА
  • Категорія запису:Книги

Марк Менсон – популярний блогер, відомий підприємець, власник сайту й автор книг: «Тонке мистецтво пофігізму» і «Models: Attract Women through Honesty».

Чи знаєте ви, що Марк Менсон став всесвітньо відомим як фахівець з розвитку та особистісного зростання? А ви пам’ятаєте як зазвичай звучать всі ці мотиваційні поради?

Кожного разу ми чуємо щось подібне: біжи в напрямку мрії, йди, повзи, не можеш повзти – ляжь і лежи в напрямку мрії. Це все ті, які про подолання, вихід із зони комфорту й інші обіцянки пробігти марафон з найкращим результатом у своїй віковій групі вже через тиждень.

Але тут на сцені з’являється Менсон зі своїм вченням – пофігізм, ось наша нова релігія. Розслабтеся й отримуйте задоволення. З одного боку, ми розуміємо, що так він хоче виділитися від полчища однакових спікерів. А з іншого, ну і нехай, а ми нумо поміркуймо про тонке мистецтво пофігізму.

Читайте також: КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ, ЯКІ ЗМІНЯТЬ ЖИТТЯ НА КРАЩЕ

Тонке мистецтво пофігізму

Про що книга “Тонке мистецтво пофігізму” або “Витончене мистецтво забивати на все”

Як ми вже говорили, сучасне суспільство весь час нагадує нам бути кращим від усіх (будь розумнішим, багатшим, продуктивнішим, успішнішим і т. п.). Соцмережі наповнені новинами про те, як хтось вигадав додаток і заробив купу грошей, статтями про те, як вдалося схуднути або як полюбити себе таким, яким ви є, а дивлячись на фото в стрічках Instagram ви розумієте, що життя знайомих більш захопливе, ніж ваше.

Проте, все це тільки вказує нам на те, чого ми не змогли досягнути, що ми не змогли втілити наші мрії в реальність. Й зазвичай всі ці статті – як полюбити себе і стати щасливим – нам не допомагають. Виявляється, просто не потрібно зациклювати на ідеалі й досконалості. Але як же це зробити?

І тут на допомогу приходить Марк Менсон зі своїми роботами. У книзі «Тонке мистецтво пофігізму» він викладає свій, неповторний вихід із даної ситуації. Його життєва філософія проста – необхідно навчитися витонченому мистецтву забивати на все. Насправді все дуже легко: потрібно визначитися з тим, що для вас насправді є важливим, а на все інше просто наплювати, забити на чужу думку й покласти на всі труднощі, бути готовим до невдач, але не зациклюватися на них і показати їм середній палець.

Читайте також: КРАЩІ АМЕРИКАНСЬКІ РОМАНИ, ЯКІ ВАРТО ПРОЧИТАТИ

Тонке мистецтво пофігізму

Життєва мудрість від Марка Менсона

Марк Менсон, автор, який написав “Тонке мистецтво пофігізму” поділився своєю життємою мудрістю:

«Не намагайтеся»

За останні кілька років лайном в стилі «Як бути щасливим» на Facebook поділилися, напевно, вісім мільйонів разів. Але ось чого ніхто не розуміє щодо всієї цієї лабуди, так це того, що

Прагнення до більш позитивного досвіду – само по собі негативний досвід. І, як не парадоксально, прийняття негативного досвіду – це позитивний досвід.

Наприклад, ви над усе бажаєте стати багатим, але скільки грошей ви б не заробляли, ви будете почуватися тільки біднішим і жалюгідним, бо бажатимете все більшого. Те саме буде і з коханням – чим більше ви прагнете знайти свою половинку або друзів, тим більше будете почуватися самотнім і покинутим, не зважаючи на тих, хто вас оточує.

Як сказав екзистенціальний філософ Альбер Камю: «Ви ніколи не знайдете щастя, якщо будете прагнути до того, з чого щастя полягає. Ви ніколи не скуштуєте життя, якщо будете шукати сенс життя». Можна сказати й простіше: «Не намагайтеся».

Читайте також: НАВІЩО ЧИТАТИ КНИГИ Й ЯКА З ЦЬОГО КОРИСТЬ

Витончене мистецтво забивати на все

Щастя – це проблема

Життя – нескінченна низка проблем. Вирішуючи одну проблему, ви лише створюєте іншу. Не надійтесь на життя без проблем. Його не існує. Сподівайтеся краще на життя, повне хороших проблем!

Ми відчуваємо щастя після того як вирішимо свої проблеми, а головне слово тут – “вирішимо”. Якщо ви закриваєте очі на свої проблеми, чи думаєте, що їх не можна вирішити або взагалі вважаєте, що вони у вас відсутні, то ви будете почуватися нещасним. Головна фішка в тому, що проблеми потрібно вирішувати, а не просто знати про їх наявність.

Ви не унікальні

Зазвичай установка працює одним з двох способів:

  1. Я чудовий, а інші – виродки, тому я заслуговую особливого ставлення.
  2. Я виродок, а решта – чудові, тому я заслуговую особливого ставлення.

На перший погляд протилежні речі, але егоїстична начинка однакова.

Люди, які досягли неймовірних успіхів мали пунктик до свого вдосконалення. Вони не вірили в свою винятковість. Вони хотіли зробити все ще краще, але чому? А тому, що розуміли, їм ще є куди рости, оскільки зараз у них все не дуже виходить. Успіх може прийти лише тоді, коли людина зрозуміє: до величі йому далеко, результати – скромні й посередні. І є куди рости.

А балаканина щодо того, що «кожна людина може стати винятковим і досягти величі», лише дражнить.

Читайте також: 5 СПОСОБІВ ЯК ПІДВИЩИТИ САМООЦІНКУ

Витончене мистецтво забивати на все

Невдача – шлях вперед

Успіх в будь-якій справі заснований на тисячах дрібних невдач. І величина успіху заснована на тому, скільки разів ви терпіли невдачу. Якщо хтось краще вас робить що-небудь, швидше за все, він і частіше вас стикався з невдачею. Якщо хтось гірше вас, цілком можливо, він не пройшов той гіркий досвід життєвих уроків, який випав вам.

Біль – частина процесу. Відчути її дуже важливо.

Бо, якщо ви вважаєте себе унікальним, шукаєте «наркотики» і «знеболюючі», ілюзорне позитивне мислення, якщо ви не ставитеся до себе суворо, вам не виробити потрібної мотивації для реальних змін.

Ви в усьому не праві (і я теж)

Я помилявся на кожному кроці свого шляху. Щодо всього. Все життя я помилявся щодо себе, інших, суспільства, культури, світу, всесвіту – всього. І сподіваюся, що так воно і буде все життя.

Істини в останній інстанції нам не бачити. Але…

Можна поступово, крок за кроком, йти від сьогоднішніх помилок, щоб трохи менше помилятися завтра.

Треба шукати не впевненості, а сумніви: сумніви в наших віруваннях, сумніви в наших почуттях, сумніви в наших уявленнях про майбутнє … доки ми не потрапимо в це майбутнє і не створимо його для себе. Одним словом, треба знову і знову шукати не правоту, а помилки. Бо помиляємося ми на кожному кроці.

ТОНКЕ МИСТЕЦТВО ПОФІГІЗМУ МАРКА МЕНСОНА 2

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь