Що приходить вам в голову, коли ви намагаєтеся згадати найкращі американські романи? «Убити пересмішника», «Над прірвою в житі» і «Пролітаючи над гніздом зозулі»? Американська література сильна, потужна, масштабна, на Заході люблять складні теми й глобальні форми. Американський роман за останні роки нітрохи не втратив своєї актуальності, а тільки розвинувся та придбав популярність. Ось чому ми вирішили зібрати найкращі американські романи сучасності, включивши в рейтинг не класику, а книги, що виходили в нульових роках.
Тут ви знайдете американські романи про кохання, сім’ю, стосунки, виховання дітей, дорослішання, пошук себе, катастрофи.
Ви можете використовувати цей список як відправну точку для знайомства з різнобічною та різноманітною американською літературою наших днів. Просто вибирайте книги цікавих вам письменників і дивіться, що ще вони створили й опублікували за останній час. Так, у Моррісон обов’язково варто прочитати «Кохану», у Тартт – «Таємну історію» і «Маленького друга», а у Євгенідіс зовсім недавно вийшов чудовий збірник короткої прози, який можна проковтнути за один вечір, проте залишиться він з вами надовго.
Впевнені, що американські романи з нашого списку вам дуже сподобаються!
“Поправки”, Джонатан Франзен
Читайте також: ЩО ПОЧИТАТИ: СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ
«Поправки» Джонатана Франзена – глобальна сімейна сага, яка вміщує в себе все: відносини дітей і батьків, чоловіка і дружини, депресію і самотність, радість і горе. Франзена недарма називають «американським Львом Толстим»: через історію однієї великої родини Ламберт з Середнього Заходу він показує нам Америку 1990-х з її зовнішнім благополуччям і підвищеною внутрішньою тривожністю.
“Маленьке життя”, Ганья Янагігара
Читайте також: 5 КРАЩИХ ДЕТЕКТИВІВ, ВІД ЯКИХ НЕ ВІДІРВАТИСЯ
Складний і больовий роман Ганьї Янагігари «Маленьке життя» неможливо читати без ридань. Кожна сторінка історії, присвяченої дуже непростому, повному трагедій і зрад життю скромного юриста на ім’я Джуд і його трьох друзів, б’є струмом. Але одночасно це одна з найбільш людяних книг сучасності, після неї душа немов очищується.
“Щиголь”, Донна Тартт
Читайте також: 10 СУЧАСНИХ КНИГ, В ЯКІ ПОРИНАЄШ З ГОЛОВОЮ
Теодор Декер, сидячи в убогому номері голландського готелю, раз по раз прокручує в голові події кількарічної давнини, які змінили його життя назавжди. Звичайний день не віщував нічого поганого, але вибух в музеї позбавив Теодора головної людини – мами. Те, що сталося потім, безглуздо описувати: це потрібно читати, причому чим вдумливіше, тим краще. Відкласти в сторону роман «Щиголь» Донни Тартт неможливо, він затягує в свій складний, багатий світ і змушує думати та співпереживати героям.
Нещодавно книга обзавелася екранізацією з Енсел Елгорт в головній ролі.
“Олівія Кіттерідж”, Елізабет Страут
Книга «Олівія Кіттерідж» складається з тринадцяти новел, присвячених жителям невеликого містечка на березі океану. Головну роль в цьому оповіданні займає, безумовно, сама Олівія Кіттерідж – жінка сильна, непохитна, що володіє дивною залізною чарівністю й дуже суперечливим характером. Психологічна проза вищого розряду!
“Страшенно голосно і неймовірно близько”, Джонатан Сафран Фоер
Роман Джонатана Сафрана Фоєра «Страшенно голосно і неймовірно близько» про хлопця, який втратив батька під час теракту 11 вересня, розбиває серце і ятрить душу. І в той же час це дивно надихаюче читання, що нагадує нам про те, що головне в житті – любов. Читаєш, і хочеться негайно піти і зацілувати власну дитину.
“Блакитне мереживо долі”, Енн Тайлер
«Блакитне мереживо долі» Енн Тайлер розповідає про те, що ви і так знаєте: щасливих сімей не буває. У кожного в шафі знайдуться скелети й скелетики, які в процесі розповіді вилізуть назовні. У межах однієї сім’ї накопичуються образи, непорозуміння, недомовленість – і ось міцні зв’язки починають тріщати і лопатися цікавим сусідам на радість.
Енн Тайлер з властивою їй проникливістю фіксує прості побутові ситуації, які й складають собою наше життя.
“Немезіда”, Філіп Рот
Без Філіпа Рота ця добірка була б неповною. Нещодавно покійний американський письменник, лауреат Пулітцерівської премії та Міжнародної Букерівської премії, він був справжнім класиком сучасності. Почати знайомство з його творчістю можна, наприклад, з «Немезіди».
Юджин Кантор завідує літнім спортмайданчиком в американському містечку. На дворі 1944 рік, всі його друзі пішли на фронт, а Юджин виховує хлопчиків і картає себе за те, що не пройшов медкомісію. Однак і в мирному місті починаються страшні події: епідемія поліомієліту косить його учнів, і Юджин намагається хоч щось зробити з цим. Історія країни, хвороби, страху і дуже несподівана кінцівка чекають вас в книзі «Немезіда».
“Боже, бережи моє дитя”, Тоні Моррісон
Новітня книга Тоні Моррісон, присвячена складним взаєминам матері й дитини. «Боже, бережи моє дитя» – це роман-притча про те, якою простою та бажаною цінністю може бути безумовна любов мами до своєї дочки. І про те, куди приводять нас дитячі образи.
“Середня стать”, Джеффрі Євгенідіс
«Середня стать», шокуючий роман Джеффрі Євгенідіса, історія життя гермафродита, дівчинки, яка в підлітковому віці виявляється юнаком, після чого герою / героїні книги належить пережити безліч неприємних речей. Виявляється, що причина нетипової будови його організму – кровозмішення близьких родичів.
“Запроданець”, Пол Бейті
«Запроданець» Пола Бейті – роман, який отримав «Букер» в 2016 році. Книга скандальна та вибухонебезпечна, хоча й зовсім невелика. У ній розповідається про спробу молодої людини відновити рабство й расову сегрегацію в передмісті Лос-Анджелесу. На думку журі конкурсу, Бейті «зняв всі соціальні табу» і «обернув серйозну літературу в гумористичну шаль». Жорстка лексика, важка тема, однозначний 18+.