Відпустку вже давно відгуляли й забули, загар змився, а літній одяг щасливо відкладений до наступного року. Це й не дивно, адже на календарі кінець літа. Якщо зараз ця зміна ще не сильно відчувається, то в середині вересня осінь повністю вступить у свої права й щосили почне диктувати свої правила. То, що ж таке осіння хандра та як з нею боротися? Читайте в нашому матеріалі.
Звичайно, людському організму не дуже подобається, що сонце гріє слабкіше, зменшується світловий день і стає холодніше. Але, якщо одні люди більш стійко переносять осінні зміни, то в інших на цьому тлі може розвинутися вищезгадана осіння хандра або навіть депресія. Щоб цього не сталося, ми підготували для вас корисні поради, які умовно розділили на два розділи: поради для тіла та лайфхаки для душі.
Осіння хандра? Поради для тіла — прості та доступні
Порада № 1
Пропийте вітаміни й мікроелементи. У нашій статті ми утримаємося від рекомендацій, які саме вітаміни вам потрібно приймати. Буде правильно, якщо цим займеться ваш лікар. Але якщо у вас є хронічне захворювання, ви вагітні, годуєте дитину або у вас шкідлива робота, то підтримати організм вітамінами просто необхідно. І навіть якщо у вас з’явилися такі симптоми: ви відчуваєте слабкість, у вас потьмяніло або випадає волосся, на шкірі з’явилося лущення або подразнення, зверніться до лікаря. Можливо, проблеми вирішаться завдяки комплексу вітамінів і мікроелементів.
Порада № 2
Якщо ви відчуваєте, що осіння хандра вже почала вас атакувати, то саме час змінити раціон харчування. Для стабілізації вашого стану на час відмовтеся від консервів, свинини й ковбас. Краще їжте більше риби, овочів і кисломолочних продуктів. І будьте дуже обережними з солодощами, адже вони з одного боку піднімуть вам настрій, а з іншого — можуть зіпсувати чудову фігуру.
Читайте також: ЧИ ВИГІДНО СУМУВАТИ? ЯК ЦЕ ДОПОМОГАЄ ВИЖИТИ?
Порада № 3
Намагайтеся щодня, особливо у світлий час доби, гуляти на вулиці. Завдяки сонцю в цей момент у вас буде вироблятися гормон щастя — серотонін і вітамін D. Використовуйте для цього всі можливості: на вихідних — тривалі прогулянки, а в будні дні — перерви на обід.
Порада № 4
Вже доведено, що люди, які займаються спортом, рідше хворіють і рідше впадають в депресію. Можна припустити, що у них на це просто немає часу. Це правда, але тільки частково. Виявляється, що регулярні фізичні навантаженя і правильне дихання, посилюють синтез ендорфінів або, як ми їх називаємо, гормонів щастя чи гормонів задоволення. Тому у спортивних людей для депресії немає не тільки часу, а й бажання. Вважається, що ідеальними для підняття настрою є тренування на свіжому повітрі: біг, катання на роликах або велосипеді й проста прогулянка в парку або лісі. Так що є привід задуматися.
Порада № 5
Налагодьте свій спосіб життя. Режим — ось ключ до хорошого самопочуття. Це не так складно, потрібно просто вставати та лягати в один і той же час. Це допоможе вашим біологічним ритмам швидше наздогнати ритми природи, і організм вам подякує.
Коли ви розберетеся з вашим фізичним станом, сміливо переходите до стабілізації вашої душі
Осіння хандра та лайфхаки для боротьби з нею
Лайфхак № 1
Приведіть у порядок свій зовнішній вигляд. Під час ходьби стежте за поставою. Тільки пряма, рівна спина, широко розправлені плечі й високо піднята голова налаштовують на оптимістичний лад. І навпаки — сутула, затиснута фігура і понурий погляд сприятимуть ще більшому смутку. Далі перегляньте гардероб і додайте в нього яскраві кольори: жовтий, помаранчевий, салатовий, блакитний. Доведено, що яскраві кольори урізноманітнюють сірі будні, а сірі й чорні кольори — навпаки — роблять настрій ще сумнішим.
Лайфхак № 2
Багато смійтеся, адже сміх має вирішальне значення для підвищення ендорфінів — вкрай важливих хімічних речовин мозку, які піднімають нам настрій. Безумовно, всі знають, що сміх без причини — це ознака … Заробити славу дивака нікому не хочеться, значить, потрібно знайти цю саму причину! Для цього можна подивитися улюблену комедію, взяти квитки на яке-небудь гумористичне шоу або запросити в гості друзів і організувати свято. Впевнені, що ваші друзі та знайомі тільки підтримають ініціативу добре і весело провести час.
Читайте також: ПОРАДИ ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ, ЯКІ НЕ ВІРЯТЬ У СВОЇ СИЛИ
Лайфхак № 3
Коли літо вже закінчилося, а до Різдва ще далеко, досить-таки складно залишатися мотивованою й цілеспрямованою людиною. Це факт! В такому випадку вам допоможуть маленькі, проміжні цілі: прочитати книгу, дов’язати шарф, навести порядок на балконі й тому подібне. Потім вже можна ставити більш глобальні цілі: піти на курси, вивчити нову мову, освоїти програму. Так крок за кроком, захоплено та активно ви й не помітите, як пройде осінь.
Лайфхак № 4
Осінь — це найідеальніший час виходити у світ. Тому хоч щотижня намагайтеся піти на концерт, виставку, в кіно або театр. По-перше, поки ви будете вбиратися перед дзеркалом, фарбуватися, наносити парфуми, ви вже піднімете собі настрій. По-друге, ваші близькі напевно скажуть вам компліменти, що теж позитивно на вас позначиться. По-третє, ви переживете багато емоцій, загоритеся новим ідеями, розширите свої горизонти й, можливо, познайомитеся з новими людьми.
Читайте також: 8 ПОРАД ЯК ПІДВИЩИТИ ІМУНІТЕТ ВОСЕНИ
Лайфхак № 5
Плануйте ваші поїздки: тури вихідного дня, пікніки на природі, зимові канікули. Пробуйте, експериментуйте, вивчайте пропозиції, зважуйте і вирішуйте! Ви так будете захоплені, що й не помітите, як осіння хандра пройде. Психологи стверджують, що навіть просте очікування майбутньої відпустки — досить вагомий привід для підняття настрою.
Лайфхак № 6
Почніть про когось піклуватися. Ви можете завести домашнього вихованця та оточити його теплотою й турботою, а можете зробити добро ближньому: відвідати когось в лікарні, допомогти нужденним, приділити увагу сусідам. І, звичайно ж, не забувайте про своїх рідних і близьких. Можливо, прийшов час їх відвідати й дізнатися, як у них справи, як вони поживають і, може, їм потрібна ваша допомога. Ви відчуєте свою потрібність і значущість, й вашу осінню нудьгу зніме як рукою.
Ми дуже сподіваємося, що комплекс порад і лайфхаків допоможуть вам підтримати організм, поліпшити моральний стан і відчути себе щасливим. І головне, пам’ятайте, що осінь — це не привід для смутку. Це чудова, красива пора року, яку можна і потрібно прожити з радістю і задоволенням.