Ви зараз переглядаєте КРАЩІ ЕРОТИЧНІ РОМАНИ: 5 ШЕДЕВРІВ СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА
  • Категорія запису:Книги

Еротичний роман – це різновид еротичного літературного мистецтва, що відрізняється від класичного любовного роману наявністю більш вузьких аспектів сексуальності й обов’язковим детальним описом інтимних сцен за участю двох і більше осіб. Майже 80% аудиторії, що читає такі романи, складають жінки.

Ще пару століть тому подібні твори були доступні до читання тільки в закритих спільнотах і нелегальних точках продажів. Цензура строго стежила за дотриманням моральних канонів і не допускала вільного поширення подібних матеріалів для збереження святості й чесноти.

Кращі еротичні романи

Сьогодні еротичні книги можна купити без всяких обмежень, тому для шанувальників цього жанру ми зібрали кращі еротичні романи, які сміливо можна назвати класикою літератури. До вашої уваги, кращі еротичні романи – шедеври світового мистецтва!

Коханець леді Чаттерлей


КРАЩІ ЕРОТИЧНІ РОМАНИ: 5 ШЕДЕВРІВ СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА 1

Уперше опубліковано: 1928
Автор: Девід Герберт Лоуренс

Вихід роману Девіда Герберта Лоуренса “Коханець леді Чаттерлей” у 1928 році в італійському видавництві викликав справжній скандал. Опис любовних сцен було визнано непристойним, а сам твір сприйнято як заклик до руйнування інституту шлюбу. Повний авторський варіант роману “Коханець леді Чаттерлей” побачив світ у Великобританії, на батьківщині Лоуренса, тільки через тридцять два роки після смерті письменника.

Читайте також: КНИГИ ДЛЯ ДІВЧАТОК: НАЙКРАЩА КЛАСИКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Кращі еротичні романи
Фільм “Коханець леді Чаттерлей”, 2015

У центрі роману “Коханець леді Чаттерлей” – Констанція Чаттерлей – дружина самозакоханого аристократа, який повернувся з фронту. Леді Чаттерлей щиро любить свого чоловіка, прикутого до інвалідного крісла. Але бажання мати спадкоємця підштовхує подружжя до нелегкого рішення: Констанції потрібно завести роман, якщо вона зустріне підходящого чоловіка.

Яким буде коханець леді Чаттерлей і чим обернеться цей зв’язок? Яскравість любовних сцен роману зробила його найпопулярнішим твором Лоуренса.

Лоліта


КРАЩІ ЕРОТИЧНІ РОМАНИ: 5 ШЕДЕВРІВ СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА 2

Уперше опубліковано: вересень 1955
Автор: Набоков Володимир Володимирович

Володимир Набоков – видатний російський і американський письменник і літературознавець. Його знаменита книга під назвою «Лоліта» спочатку була написана англійською мовою і вперше була видана в 1955 році.

Ставши сенсацією по обидві сторони океану й викликавши хвилю палких суперечок, цей великий роман підніс автора на вершину слави й зайняв почесне місце в списку найбільш відомих творів минулого століття.

Читайте також: ВАЖЛИВІ ДЕТАЛІ В РОМАНІ НАБОКОВА “ЛОЛІТА”

важливі деталі в романі Набокова "Лоліта"
Фільм “Лоліта”, 1997 р

У книзі «Лоліта» нашій увазі представляється сповідь дорослого чоловіка, закоханого в дванадцятирічну дівчинку. Автор з тонким психологізмом описує переживання головного героя, так що в міру розвитку подій читач відчуває до нього абсолютно різні почуття: часом він стає огидний, а іноді викликає почуття жалю та співчуття.

Багато уваги в оповіданні приділяється опису психічного стану персонажа, який повністю присвятив себе своїй пристрасті та з маніакальною наполегливістю намагається знайти вихід із ситуації.

Пані Боварі


КРАЩІ ЕРОТИЧНІ РОМАНИ: 5 ШЕДЕВРІВ СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА 3

Уперше опубліковано: 1856
Автор: Гюстав Флобер

1857 рік. Французький уряд звинувачує Гюстава Флобера в непристойності. Розгляд доходить до суду, але оголошується виправдувальний вирок. Так Гюстав Флобер стає успішним автором, а його соціально-філософський роман «Пані Боварі» – скандально відомим твором.

Читайте також: 10 ВІДОМИХ КНИГ, ЯКІ ЗАБОРОНЕНІ В РІЗНИХ КРАЇНАХ

Кращі еротичні романи
Фільм “Пані Боварі”, 2014

Сюжет розповідає про заміжню жінку Емму. ЇЇ мрії про “ідеальний шлюб” зруйновано, а вигаданий Еммою “принц” виявився нудним провінційним лікарем, і вона, задихаючись в похмурому, безвідрадному заміжжі, від відчаю почала шукати щастя в “романтичних” любовних зв’язках.

Така сюжетна зав’язка одного з найвизначніших творів в історії французької літератури, – багато разів екранізованого шедевра про “маленьку трагедію” молодої жінки.

Небезпечні зв’язки


КРАЩІ ЕРОТИЧНІ РОМАНИ: 5 ШЕДЕВРІВ СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА 4

Уперше опубліковано: 23 березня 1782 р.
Автор: П’єр Шодерло де Лакло

Наша підбірка “Кращі еротичні романи” не може обійтися без книги П’єра Шодерло де Лакло “Небезпечні зв’язки”. Це один з тих безсмертних шедеврів світової літератури, які й нині читаються з неослабною увагою та цікавістю. Цей роман у листах – єдина книга французького офіцера П’єра Шодерло де Лакло (1741-1803), вершиною кар’єри якого став чин генерала наполеонівської армії.

Вперше видана в 1782 році, книга мала величезний успіх, що супроводжувався грандіозним скандалом в суспільстві, викликаним нібито її “аморальністю”. Автора звинувачували в непристойності, в тому, що він прославляє порок (вже дуже розумно-чарівними, вишукано-винахідливими навіть в безсоромності виявилися його негативні герої), і в тому, що він вкрав і надрукував чиєсь реальне листування.

Кращі еротичні романи
Фільм “Небезпечні зв’язки”, 1988

Слава цього твору не розвіялася досі: не випадково роман в наші дні екранізували 13 разів. Сюжет простий: молоденьку Сесіль мати забирає з монастиря, щоб видати заміж. А парочка вишукано-розбещених аристократів – віконт де Вальмон і маркіза де Мертей – робить все, щоб зіпсувати доброчесним людям життя. Жіночі інтриги, чоловіча підступність, блискучий текст, який можна розтягнути на цитати.

Дуже тонке знання всіх особливостей спокушання – справжня школа з підкорення сердець.

Розкоші і злидні куртизанок


КРАЩІ ЕРОТИЧНІ РОМАНИ: 5 ШЕДЕВРІВ СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА 5

Уперше опубліковано: 1838
Автор: Оноре де Бальзак

“Блиск і злидні куртизанок” – можливо, найяскравіший з епізодів бальзаківської “Людської комедії”. Це – книга, яка дала, мабуть, найжорстокіший з портретів сучасного Парижа часів Оноре де Бальзака – Парижа, де продається і купується все – кар’єра й положення, дружба й любов. Тут – у всьому своєму сліпучому блиску та у всій своїй душевній убогості панують “богині продажної любові” – паризькі куртизанки.

Люсьєн де Рюбампре, пройшовши через безліч випробувань і поневірянь, тепер обертається у вищих колах паризького суспільства. У світ його виводить усіма шановний абат, а в дійсності побіжний каторжник, який майстерно вміє маніпулювати людьми. Однак красиве життя має високу ціну. Незважаючи на любов до красуні Естер, Люсьєн змушений залицятися до спадкоємиці багатого герцога. Хто б знав, до наскільки сумних наслідків можуть привести такі небезпечні ігри.

Кращі еротичні романи
Фільм “Розкоші і злидні куртизанок”, 1975

Майже детективний сюжет, глибина соціального й психологічного аналізу, блискучі замальовки побуту і звичаїв роблять “Блиск і злидні куртизанок” одним з найбільш чарівних романів XIX століття, неперевершеним у своїй масштабності.


Еротичні романи – книги, які дозволяють краще зрозуміти себе і свої почуття, розпалити вогонь у довгих стабільних відносинах, та й просто трохи розважитися яскравими фантазіями в сірий буденний вечір. Чи сподобалися Вам “наші” кращі еротичні романи? Які б книги Ви могли додати? Діліться в коментаря і читайте з гордістю!

Залишити відповідь