Ви зараз переглядаєте КНИГИ ДЛЯ ДІВЧАТОК: НАЙКРАЩА КЛАСИКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ
  • Категорія запису:Книги

Чи є в літературі книги, які визнані у всьому світі і в той же час були написані саме для дівчаток підлітків? Так, є! Існує саме така класика книжок для підлітків, в якій автори звертаються до тінейджерів як до дорослих. Книги для дівчаток з нашої підбірки, написані зрозумілою й доступною будь-якому читачеві мовою, вони висвітлюють дуже непрості теми, ними захоплюються не тільки дівчатка, а й дорослі жінки. Саме тому ці твори стали класикою світової літератури.

Книги для дівчаток: найкраща класика для підлітків

До вашої уваги ТОП-5 книг для дівчаток-підлітків:

“Мандрівний замок Хаула”, Діана Вінн Джонс

класика для підлітків
Книги для дівчаток: найкраща класика для підлітків

Вперше опублікована в 1986-му році, казка Діани Вінн Джонс “Мандрівний замок Хаула” до сих пір є дуже популярною в багатьох країнах світу. Кілька років тому за її мотивами був знятий мультфільм-аніме “Мандрівний замок”.

Після успіху першої книги письменниця написала ще дві (“Повітряний замок”, “Будинок безлічі шляхів”), які стали її продовженнями. “Мандрівний замок Хаула” був перекладений багатьма мовами світу, книга до сих пір видається великими тиражами.

Читайте також: 9 АНІМЕ ХАЯО МІЯДЗАКІ: НАЙКРАЩІ РОБОТИ

кращі аніме хаяо міядзакі
Аніме Хаяо Міядзакі “Мандрівний замок”, 2004

Сюжет казки досить складний. Це історія однієї з трьох сестер, Софі. Виявляється, що її прокляла ревнива Болотна відьма. Перетворившись на стару, Софі відправляється в замок до ексцентричного чарівника Хаула, який має далеко не найкращу репутацію в окрузі. Надовго затримавшись там, вона зможе допомогти чарівникові, розплутати цілу мережу інтриг, позбутися від свого власного закляття й навіть знайти кохання.

Події переплітаються між собою так, що сюжет залишається напруженим практично до самого фіналу. “Мандрівний замок Хаула”, як і належить будь-якій хорошій казці, закінчується “хепі-ендом”.


“Маленькі жінки”, Луїза Мей Олкотт

книги для дівчаток
Книги для дівчаток: найкраща класика для підлітків

Луїза Мей Олкотт написала “Маленьких жінок” в 1868 році, книга заснована на подіях її дитинства, а сама письменниця і її три сестри стали прообразом героїнь роману. Ця книга була не першою пробою пера, але першим її великим твором, пізніше вона написала ще не одну цікаву дитячу книгу, в тому числі “Хороших дружин”, продовження “Маленьких жінок”, а також пару прилеглих до циклу книг.

Цей роман прославив письменницю, він був переведений більш ніж на 50 мов, неодноразово був екранізований і ставився на сцені.

Читайте також: ЛУЇЗА МЕЙ ОЛКОТТ “МАЛЕНЬКІ ЖІНКИ”: 10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ

екранізації 2020
Повнометражна екранізація романуфільм “Маленькі жінки”, 2019

Історія розповідає про дорослішання чотирьох сестер Марч – Мег, Джо, Бет і Еммі. 60-рр 19 століття, США, на півдні йде Громадянська війна, куди батько сімейства пішов полковим священиком. Його дружина й доньки намагаються жити, незважаючи на побоювання за дорогу людину. І намагаються бути кращими, ніж є, прагнучи до досконалості, кожна по своєму. ⠀

Заспокійлива, душевна книга, що показує приклади правильного, може, місцями наївного виховного процесу. Культова американська класика, посібник про те, як жити в мирі та злагоді, якщо ти одна з 4 сестер.


“Північне сяйво”, Філіп Пуллман

класика для підлітків
Книги для дівчаток: найкраща класика для підлітків

Англійський письменник Філіп Пулман жив в Оксфорді. Тут він навчався, потім вчителював, читав лекції про народні казки й вікторіанські романи в місцевому коледжі.

Саме в Оксфорді починаються події, описані Пулманом у фантастичній трилогії “Темні матерії”, відкриває яку роман “Північне Сяйво”. Однак, вже в перших розділах виявляється, що Оксфорд у Пулмана не такий, як насправді. І чим далі, тим більше стає ясно, що перед нами паралельний світ, в якому, крім звичних Англії, Голландії або Норвегії, існують Лапландія, Московія й навіть Сибір, де мешкають жорстокі тартари.

класика для підлітків
Повнометражна екранізація роману – фільм “Золотий компас”, 2007

Цей дивний світ населяють не менш дивні люди. Вони схожі на нас у всьому, крім одного: кожен з них при народженні отримує свого “деймона” – щось на зразок зримого втілення душі, з яким ні в якому разі не можна розлучатися й яке може приймати будь-який вигляд до тих пір, поки людина не подорослішає.

У 2017 році письменник випустив трилогію “Книга Пилу”, яка є прямим продовженням трилогії “Темни матерії”.


“Енн із Зелених Дахів”, Люсі-Мод Монтгомері

книги для дівчаток
Книги для дівчаток: найкраща класика для підлітків

Дія роману розгортається в кінці XIX століття. Самотні брат і сестра Марілла й Метью Катберт середніх років вирішують усиновити хлопчика-підлітка, який міг би допомагати по господарству в їхньому будинку “Зелені Мезоніни” на о. Принца Едварда. Через непорозуміння, однак, приїжджає рудоволоса дівчинка Енн Ширлі. Мовчазний Меттью швидко зачарувався балакучою дівчинкою з живою уявою й був не проти залишити її в родині на виховання, але сувора Марілла не відразу прийняла таке рішення.

Вражаюча здатність юної Енн знаходити собі неприємності становить основу її пригод в селі Ейвонлі й приводом загартовувати характер.

книги для дівчаток
Серіал “Енн”, 2017 – 2019

Дорослішаючи, Енн знайомиться з новими людьми, відкриває для себе нові горизонти, але назавжди залишається сердечно прив’язана до рідних дому “Зелені Мезоніни”.

Монтгомері продовжила історію Енн в наступних книгах, представлених в порядку збільшення віку героїні: “Енн з Зелених дахів”, “Енн з Ейвонлі “, “Енн з острова Принца Едварда”, “Енн з Шелестких Тополь”, “Енн у Домі Мрії”, “Енн із Інглсайду”, “Діти з Долини Райдуг”, “Рілла з Інглсайду”.


“Корольок – пташка співоча”, Решат Нурі Гюнтекін

класика для підлітків
Книги для дівчаток: найкраща класика для підлітків

“Пташка співоча” (інша назва роману – “Чаликушу”) – один з ранніх романів відомого турецького письменника й драматурга Решата Нурі Гюнтекіна. Дивовижна книга, яка ось уже 90 років чіпає серця читачів у всьому світі й змушує співпереживати долі сироти Феріде на прізвисько “Чаликушу”.

Отримавши гарну освіту у французькому пансіоні, Феріде напередодні свого весілля з Кямраном змушена виїхати в турецьку провінцію й працювати там вчителькою. Її молодість та краса приваблюють чоловіків і народжують плітки, але скромність та доброта допомагають їй завоювати повагу оточуючих і знайти друзів. Свої думки й почуття, всю свою любов до Кямрана Феріде висловила на сторінках особистого щоденника, який волею долі опинився у нього в руках і допоміг їм поєднати свої долі.

класика для підлітків
Серіал “Корольок – пташка співоча”, 2013 – 2014

Залишити відповідь