Ви зараз переглядаєте 10 ВІДОМИХ КНИГ, ЯКІ ЗАБОРОНЕНІ В РІЗНИХ КРАЇНАХ
  • Категорія запису:Книги

Література завжди була під пильною увагою цензорів. І це зрозуміло, адже письменники піднімають найрізноманітніші та неоднозначні теми — політика, відносини, релігія, вільнодумство. І навіть сьогодні, коли можна прочитати про таємні справи політиків, а детективи просто переповнені насильством, є, як мінімум, 10 книг, заборонених в різних країнах.

Читайте також:
10 СУЧАСНИХ КНИГ, В ЯКІ ПОРИНАЄШ З ГОЛОВОЮ
5 КРАЩИХ ДЕТЕКТИВІВ, ВІД ЯКИХ НЕ ВІДІРВАТИСЯ

«Лоліта», Володимир Набоков 10 ВІДОМИХ КНИГ, ЯКІ ЗАБОРОНЕНІ В РІЗНИХ КРАЇНАХ

Історія про чоловіка, який одружився з жінкою з Нової Англії. Начебто, банальний сюжет, але… Одружився він на ній, щоб прикрити свій хворобливий потяг до її молоденької 12-річної дочки. Редактор американського видавництва «Сандей Експрес» заявив, що роман Набокова «найбрудніша книга», яку йому довелося читати. Всі надруковані екземпляри були вилучені з тиражу. Пояснили це порнографічним змістом роману.

“Який прекрасний світ новий”, Олдос Гакслі ЗАБОРОНЕНІ КНИГИ

“Який прекрасний світ новий” задуманий як пародія на книгу Уеллса «Люди як боги». Книга потрапила під заборону в Ірландії через суперечки, які виникли про народження дітей, а на території США — через те, що твір наповнений «занадто негативними думками»

“Перетворення”, Франц Кафка10 ВІДОМИХ КНИГ, ЯКІ ЗАБОРОНЕНІ В РІЗНИХ КРАЇНАХ

Роман «Перетворення» розповідає про людину на ім’я Грегор Замза, який надавав фінансову допомогу своїм близьким і був загальним улюбленцем. Але одного разу він прокинувся і зрозумів, що перетворився на величезного жука. Поступово про нього всі забувають …

Твори Кафки були довгий час під забороною на території Чехословаччини, Радянського Союзу, а все тому, що він відмовлявся писати на чеській мові, вважаючи за краще німецьку.

“Тропік Рака”, Генрі МіллерЗАБОРОНЕНІ КНИГИ

«Це не книга. Це вигрібна яма, каналізація, вогнище гниття, слизові збори всього, що є в гнилих рештках людської розпусти».

Так висловився суддя Верховного суду штату Пенсильванія Майкл Мусманно відразу після того, як ця книга була випущена. Річ у тому, що її автор, абсолютно відверто і без тіні збентеження описав інтимні відносини з колегами-письменниками та з друзями.

«Бійня номер п’ять, або Хрестовий похід дітей», Курт Воннеґут 10 ВІДОМИХ КНИГ, ЯКІ ЗАБОРОНЕНІ В РІЗНИХ КРАЇНАХ

За сюжетом, герой — американський військовослужбовець — опиняється в німецькому полоні. Довгий час його утримують під вартою в дрезденській бійні. В Америці книгу заборонили через величезну кількості страшних сцен, щоб не травмувати психіку дітей.

“Американский психопат”, Берт Істон ЕллісЗАБОРОНЕНІ КНИГИ

Патрік Бейтмен — успішний підприємець і серійний психопат. Всі, хто хоча б частково бачив екранізацію роману, напевне, розуміють, чому він внесений в список заборонених книг в деяких країнах. У Німеччині роман вважали шкідливим для неповнолітніх та його продажі були обмежені.

“Сатанинські вірші”, Салман Рушді 10 ВІДОМИХ КНИГ, ЯКІ ЗАБОРОНЕНІ В РІЗНИХ КРАЇНАХ

Після авіакатастрофи життя Саладина Чамчі розпадається «на шматочки», а Гібреель Фарішіта повинен якось відбудовувати своє життя. Багато мусульман вирішили, що автор книги нешанобливо відноситься до ісламу. У Венесуелі ця книга заборонена і сьогодні. Тому, кого застануть за читанням, загрожує 15 місяців ув’язнення.

“Грона гніву”, Джон Стейнбек ЗАБОРОНЕНІ КНИГИ

Книга Стейнбека “Грона гніву” потрапила під заборону в Америці, але, не зважаючи на це, із захопленням була прийнята місцевими літераторами. У ній описана трагедія людини на прикладі однієї сім’ї, яка змушена покинути «насиджене місце» через посуху та економічну кризу.

“І прийшло знищення”, Чинуа Ачебе10 ВІДОМИХ КНИГ, ЯКІ ЗАБОРОНЕНІ В РІЗНИХ КРАЇНАХ

В “І прийшло знищення” Ачебе описує вплив колонізації та християнства на жителів Африки. Сюжет розвивається на початку XX століття. Книга потрапила під заборону на території Малайзії через критичне ставлення до колоністів.

“Добре бути тихонею”, Стівен Чобскі зборонені книги

У книзі «Добре бути тихонею» Стівена Чобскі розповідається історія хлопчика, який листується зі своїм анонімним другом. У цих листах — все життя тінейджера: наркотики, знущання, сексуальні домагання. У зв’язку з тим, що в книзі безліч сцен сексуального характеру, Асоціація Американських Бібліотекарів щорічно включає її в список книг, видача яких забороняється.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь