Ви зараз переглядаєте ЛУЇЗА МЕЙ ОЛКОТТ “МАЛЕНЬКІ ЖІНКИ”: 10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ
  • Категорія запису:Кіно / Книги

Роман Луїзи Мей Олкотт «Маленькі жінки» користується популярністю і любов’ю у всьому світі. Півтора століття минуло з моменту випуску першого видання, а він як і раніше завойовує серця сучасних читачів

“Маленькі жінки” – сімейна сага, що оповідає про долю чотирьох сестер Марч – сердечної красуні Мег, талановитої фантазерки Джо, лагідної і ніжною Бет і “шибеника в спідниці” Еммі. Громадянська війна йде далеко на Півдні, але її грізні відгомони досягли й дружної сім’ї небагатого провінційного пастора Марча – сам він пішов на фронт полковим священиком, і дружина з дочками, як і безліч інших американок, день за днем ​​живуть в страху трагічних звісток. Однак ніяка війна не в силах перешкодити дівчаткам дорослішати і перетворюватися в юних дівчат. Дівчат з їх звичайними і зворушливими дівочими мріями й надіями, радощами, бідами і, звичайно, першим коханням.

Читайте також: НАЙОЧІКУВАНІШІ ЛІТЕРАТУРНІ ЕКРАНІЗАЦІЇ 2020 РОКУ. ТРЕЙЛЕРИ

Луїза Мей Олкотт
Луїза Мей Олкотт

До виходу нового фільму, який відбудеться 30 січня 2020 року в Україні, ми поділимося 10 цікавими фактами про роман “Маленькі жінки”.

Луїза Мей Олкотт, роман “Маленькі жінки”

Факт 1. Луїза Мей Олкотт не хотіла писати «Маленьких жінок». Олкотт писала як високохудожні, так і бульварні романи (наприклад, «Пристрасть і покарання Пауліни»). Коли Томас Найлс, редактор видавництва «Робертс Бразерс Паблішинг», підступився до неї з пропозицією написати книжку для дівчаток, вона погодилася, але без будь-якого інтересу. Пізніше вона відгукувалася про цю книгу як про «моральну жуйку для молоді».

Справа ніяк не могло зрушити з мертвої точки, і тоді Найлс запропонував контракт на книгу її батькові, Бронсону Олкотт. Бронсон був відомий своїми філософськими поглядами, він тісно спілкувався з Ральфом Вольдо Емерсон і Генрі Девідом Торо, але його роботи ніколи не користувалися особливим попитом. Тепер у нього з’явилася можливість випустити свою нову книгу – за умови, якщо Луїза напише «Маленьких жінок». Заради батька Луїза піддалася на вмовляння.

Читайте також: ЛІТЕРАТУРНІ ЛЯПИ: 10 ПОМИЛОК ВІДОМИХ ПИСЬМЕННИКІВ

Маленькі жінки

Факт 2. Як і її герої, Луїза Мей Олкотт в повній мірі пізнала бідність. Філософські вигадки Бронсона Олкотт заважали йому знайти роботу (наприклад, будучи соціалістом, він не хотів працювати за зарплату). Тому сім’я буквально виживала на подачки сусідів і друзів. У дитинстві Луїза в буквальному сенсі перебивалася з хліба на воду. Подорослішавши, Олкотт стала підробляти гувернанткою і компаньйонкою, як і її героїня Джо, а також писати на продаж розповіді-сенсації. Ще дитиною Олкотт прагнула зробити все, аби сім’я уникла злиднів. По суті, написавши роман, вона витягла своїх близьких з бідності.

Факт 3. У книги «Маленькі жінки» майже десяток екранізацій, включаючи навіть аніме-серіал 1980-х. Одна з канонічних – кінокартина 1933 року, де Джо грає Кетрін Хепберн. Більш знаменитий сьогодні фільм 1994 го, в якому ця роль дісталася юній і чарівної Вайноні Райдер.

Читайте також: ВАЖЛИВІ ДЕТАЛІ В РОМАНІ НАБОКОВА “ЛОЛІТА”

Маленькі жінки
Аніме-серіал “Історія кохання маленьких жінок”, 1987

Факт 4. Олкотт ніколи не була заміжня, а тому і свою героїню Джо залишила без чоловіка. Але поки Луїза Мей Олкотт працювала над другою частиною роману, читачі дошкуляли її проханнями, щоб Джо вийшла заміж за Лорі, сусідського хлопця.

«Дівчата запитують, за кого вийдуть заміж “Маленькі жінки”, нібито шлюб – це і кінець, і вінець життя жінки. Я не бажаю видавати Джо за Лорі, аби потішити читачів».

писала Луїза Мей Олкотт в щоденнику.

Але вона пішла на своєрідну поступку – можливо, щоб досадити читачам – видала Джо за прагматичного професора Баєра. Лорі довелося взяти в дружини Емі.

Факт 5. В «Маленьких жінках» 2019 року сестер грають Сірша Ронан (Джо), Емма Уотсон (Мег), Флоренс П’ю (Емі) і Елайза Сканлен (Бет). Цих дівчат навіть якось ніяково називати висхідними зірками: незважаючи на молодий вік, всі вони – знамениті актриси. Їх підтримує гра таких видатних голлівудських гранд-дам, як Меріл Стріп і Лора Дерн. Теодора “Лорі” Лоренса грає Тімоті Шаламе, який в 2018 році, у віці 22 років, мало не взяв «Оскар» за роль у фільмі «Назви мене своїм ім’ям».

Читайте також: “ПАПЕРОВІ МІСТА” ГРІНА: ПІДЛІТКИ, ЛЮБОВ, ДРУЖБА

Маленькі жінки
Тімоті Шаламе у фільмі “Маленькі жінки”, 2019

Факт 6. Олкотт написала роман «Маленькі жінки» всього за 10 тижнів. Луїза приступила до роману в травні 1868 р. Вона писала його дні й ночі безперервно і настільки йшла в роботу, що вона навіть забувала їсти та спати. 15 липня вона вислала редактору 402 сторінки. А у вересні, через 4 місяці, роман вже був виданий. Він став «довгограючим» бестселером і приніс Олкотт багатство і славу.

Факт 7. Прототипами для Мег, Бет і Емі стали сестри Луїзи Олкотт. Образ Мег Луїза писала зі своєї сестри – Анни. Вона була актрисою й закохалася в свого майбутнього чоловіка Джона Бріджа Пратта, коли вони разом грали в п’єсі. Ймовірно, весілля Мег описана за образом і подобою весілля Анни. Прототипом для Бет стала Ліззі, померла від скарлатини в 23 роки. Як і Бет, Ліззі підхопила хворобу від будинків, яким допомагала її мати. Прототипом для Емі стала Мей (Емі – це анаграма імені Мей), художниця, що жила в Європі. До речі, Мей була першим художником, чиї роботи виставлялися в Паризькому салоні. Вона померла при пологах у віці 39 років. А образ Джо Луїза писала з самої себе.

Читайте також: ГЕРАЛЬТ З РІВІЇ: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВІДЬМАКА

Маленькі жінки
Фільм “Маленькі жінки”, 1994

Факт 8. Режисер нової екранізації – Грета Гервіг. Спочатку планувалося, що вона лише адаптує сценарій, але потім, після успіху її фільму «Леді Берд», в якому, до речі, теж зайняті Сірша Ронан і Тімоті Шаламов, Гервіг віддали фільм повністю. «Леді Берд» вона зняла за власним сценарієм і була двічі номінована на «Оскар» – як режисер і як сценарист.

Факт 9. У «Маленьких жінок» 2019 року 6 номінацій на «Оскар-2020». В категоріях: кращий фільм, краща жіноча роль (Сірша Ронан), краща жіноча роль другого плану (Флоренс П’ю), кращий адаптований сценарій, кращі костюми, кращий саундтрек.

Читайте також: КНИЖКОВІ ВІДМІННОСТІ “ГАРРІ ПОТТЕРА” ВІД ФІЛЬМІВ

Маленькі жінки
Фільм “Маленькі жінки”, 1994

Факт 10. Орчард Хауз – будинок, в якому Олкотт писала «Маленьких жінок», – залишається відкритим для відвідувачів. Сім’я Олкотт проживала в Орчард Хауз, в Конкорді, штат Массачусетс. У 1868 році Луїза з небажанням покинула Бостон і повернулася додому, щоб приступити до написання роману. Зараз Орчард Хауз відкритий: можна пройти всередину, поглянути на малюнки Мей, розвішані на стінах, і на невеликий письмовий столик, який Бронсон змайстрував для Луїзи.

Залишити відповідь