9 АНІМЕ ХАЯО МІЯДЗАКІ: НАЙКРАЩІ РОБОТИ
  • Post category:Кіно

Хаяо Міядзакі — легендарний японський аніматор, його мультфільми завжди наповнені добром та чарівністю. Герої неповторні, ретельно промальовані, їм просто неможливо не співчувати. Зазвичай стрічки підходять для будь-якого віку, але по задуму автора, вік аудиторії збігається з віком головних героїв аніме. Цікава деталь, що практично в усіх аніме Хаяо Міядзакі є вітер або різні летючі апарати. Річ у тім, що батько Хаяо був директором на фабриці, яка виготовляла деталі для літаків, й це вплинуло на роботи аніматора. Те, що він часто бував на тій фабриці, розвинулося в неймовірне захоплення авіацією.

Навсіка з долини вітрів, 1984АНІМЕ ХАЯО МІЯДЗАКІ

Читайте також: КРАЩІ МУЛЬТФІЛЬМИ, ЗНЯТІ ЗА МОТИВАМИ КНИЖОК

Ця стрічка вважається першою роботою студії “Гіблі”, проте вона була створена раніше її офіційного заснування. Мультфільм є другим у фільмографії Хаяо Міядзакі, аніме зняте по манзі, яку він сам вигадав та намалював. Можна сказати, що цей мультфільм задав темп всім роботам автора. Тут є й літаки, й баланс сил природи, також підняті дуже важливі питання екології.

Сюжет розповідає про майбутнє після війни, яку назвали “сім днів вогню”. Пройшла вже тисяча років після її закінчення й люди намагаються жити в гармонії з природою у світі, покритому величезним лісом.

Небесний замок Лапута, 1986найкращі аніме

Читайте також: КРАЩІ МУЛЬТФІЛЬМИ, ЯКІ ОТРИМАЛИ “ОСКАР” ЗА ОСТАННІ 10 РОКІВ

Картина розповідає про дівчинку-підлітка Сіту, яка є нащадком власників Лапути — величезного летючого острова, якого ніхто й ніколи не бачив. За старовинною легендою знайти Лапуту може тільки той, у кого є кристал Летючого каменю. За головною героїнею полюють всі, хто може, адже вона має цей кристал. Вони хочуть заволодіти Лапутою, на якій є невидані багатства й страшна зброя.

Мій сусід Тоторо, 1988аніме хаяо міядзакі

Читайте також: 5 КРАЩИХ АНІМЕ ВІД МАКОТО СІНКАЯ

Дві маленькі дівчинки знайомлять з духом-хоронителем лісу Тоторо, який потоваришував з ними й буде їм завжди допомагати й піклуватися про них. В цьому світі, крім Тоторо, існують також котобус, маленькі лісові духи та сусуватарі (чорні чорнушки). Цікаво, що чорнушки потім також з’являються в аніме “Віднесені привидами”.

Люди дуже полюбили величезного доброго духа-хранителя Тоторо. Й це аніме Хаяо Міядзакі зробило студію “Гіблі” прибутковою, а покататися на котобусі з мишками-габаритами — мрія всіх дітей та дорослих.

Відьмина служба доставки, 1989кращі аніме

Сюжет розповідає про дівчинку Кікі, яка стикається з важливими питаннями дорослішання, пошуку свого місця в житті, самотності, прийняття світу та прийняття світом. Коли дівчинці виповнюється тринадцять років, по традиції, вона повинна пройти стажування протягом року в незнайомому місті, де її ніхто не знає. Але головна героїня нічого не вміє робити, тільки літає на мітлі, але й то не дуже добре. ЇЇ чекає багато пригод та переживань, також вона знайде вірного друга — хлопчину, який просто марить літаками.

Порко Россо, 1992мультфільми хаяо міядзакі

Учасник першої світової війни й пілот-ас Порко Россо (Багряний Кнур) літає на своєму літаку десь над Адріатикою та полює на повітряних піратів, які грабують торгові судна та яхти.  Він так розчарувався в людях, що частково перетворився на свиню. А за самим Багряним Кнуром полює інший ас. Ходять чутки, що прототипом для створення Парко Россо був реальний пілот-ас Червоний Барон. На його рахунку понад вісімдесят перемог в бою.

Віднесені привидами, 2001найкращі мультфільми

Стрічка, в якій виховується характер десятирічної дівчинки Тіхіро. Вони з батьками переїжджають в нове місто. Коли сім’я йде на прогулянку, то звертає не на ту стежину й потрапляє у фантастичний світ: де чаклунка Юбаба керує банями-купальнями й ресторанами, де людей перетворюють у свиней, а боги сюди приходять на відпочинок. Незрівнянний мультфільм з безкінечною водою, богами, духами, чернушками сусуватарі.

Мандрівний замок Хаула, 2004кращі аніме хаяо міядзакі

За словами Міядзакі, прообразом замку стала наша “хатка на курячій лапці”, але замок величезний, хаотичний, створений із сотні різних об’єктів, він змінюється по ходу фільму. Сюжет розповідає про капелюшницю Софію, в котрої Відьма Пустоші відбирає красу й молодість. Незабаром дівчина потрапляє в мандрівний замок до могутнього чарівника Хаула.

Рибка Поньо на кручі, 2008 кращі аніме

Рибка Поньо — донька чарівника та морської богині. Вона потоваришувала з п’ятирічним хлопчиком Сооске, закохалася в нього й тепер мріє стати людино, щоб все життя прожити з Сооске. Це аніме — особливе прочитання казки про русалочку, воно дуже добре та красиве.

Вітер дужчає, 2013топ аніме хаяо міядзакі

Остання робота Хаяо Міядхакі була присвячена захопленню всього його життя, а саме літакам. Це сумне й дуже світле аніме розповідає про японського конструктора літаків Дзіро Хорікосі: про його життя, про літакі, які він будував, про пристрасть до справи всього життя.

Цікавий факт, що назва студії “Гіблі”, яка належить Хаяо Міядзакі, означає одну з назв вітру сірокко?


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь