Всі ми знаємо, що якщо хочеш схуднути, то потрібно менше їсти. З іншого боку, на одних овочах довго не протягнеш, та й жити хочеться зі смаком. Але що ж тоді робити?
Як знизити калорії раціону
Ми знаємо 10 способів, які розкажуть як знизити калорії, які ви вживаєте протягом дня, без підрахунків та допоможуть підкоригувати ваш раціон.
Ніяких йогуртів
Від йогуртів бажано взагалі відмовиться, адже це пуста трата грошей та зайві калорії. Навіть йогурти з “живими” бактеріями не впливають на мікрофлору кишківника, а через велику кількість цукру тільки шкодять фігурі. Винятком є натуральний йогурт без цукру. Також можна їх замінити творогом та кефіром, а для смаку додати фруктів або ягід.
Овочі на гарнір
Візьміть собі за правило слідкувати за поєднанням продуктів. Про звичку їсти м’ясо з картоплею чи рисом варто забути й замінити овочевим гарніром. А запечену картоплю краще вживати окремо із соусом та свіжими овочами.
Дозування олії
Овочевий салат — дуже корисна й малокалорійна страва. Але коли ви додаєте олію, навіть оливкову або лляну, він перетворюється на калорійну бомбу.

Читайте також: РОЗВАНТАЖУВАЛЬНІ ДНІ: ЯК СХУДНУТИ ПІСЛЯ СВЯТ
Пам’ятайте, що в 100 г будь-якої олії зазвичай 800-900 ккал. Встановіть собі суворе правило — олію з пляшки лити не можна! Відміряємо її тільки ложками й бажано чайними.
Правильний соус
Соус — це той самий акцент, який додає неперевершеного смаку страві й зайвих кілограмів на животі. Особливо, якщо він майонезний чи сирний. Не потрібно зовсім відмовлятися від соусів. Як альтернативу вершкових можна взяти натуральний йогурт без цукру. Також існує велика кількість смачних й низькокалорійних соусів, рецепти яких можна знайти в інтернеті. Наприклад, гірчичний, ананасовий, томатний та інші.
Без напівфабрикатів
Безневинні на перший погляд напівфабрикати — пряма загроза нашій фігурі. “Це ж не фастфуд”, – скажете ви. Але всі напівфабрикати — не низько якісні продукти, які готуються з мінімальною кількістю корисних інгредієнтів. Щедро в них додають тільки сіль, пальмову олію, крохмаль, цукор й борошно. Виняток — заморожені овочі, тому їх і купуємо. Все інше готуємо самотужки. Хочете котлет? Купуйте свіже м’ясо, змеліть в блендері й приготуйте.
М’ясо замість ковбаси
Запам’ятайте, ковбаса — не м’ясо! Цей продукт — улюбленець багатьох людей — мало що спільного має з м’ясом. За теперішніми стандартами в ковбасні вироби можна додавати до 50% замінників й майже необмежену кількість жиру, солі та крохмалю. Також там є мало корисні консерванти, барвники та підсилювачі смаку.

Читайте також: КОРИСТЬ І ШКОДА СТЕВІЇ: НАТУРАЛЬНИЙ ПІДСОЛОДЖУВАЧ СТЕВІЯ
Краще купуйте шматки м’яса, запікайте та нарізайте шматочками, якщо жити не можете без бутербродів.
Запікаємо, а не смажимо
Смажена їжа не тільки шкідлива для вашої печінки, але й дуже калорійна. Під час смаження страва поглинає олію і її калорійність зростає. Якщо ви все-таки не можете відмовитися від смаженого, то спробуйте запікати страви в духовці. Смак залишиться практично таким же, а от калорійність страв зменшиться, а користь збільшиться в рази.
Змініть тарілки
Замініть тарілки з більших на менші. Також варто звернути увагу на колір посуду: червоні й помаранчеві — збільшують апетит, а сині, темно-зелені та фіолетові тарілки — зменшують відчуття голоду.

Читайте також: 6 СПОСОБІВ ЯК ЗМЕНШИТИ ПОРЦІЇ ЇЖІ ТА СХУДНУТИ
Найнеапетитнішим визнаний коричневий посуд. Побачите такі тарілки — беріть й ви не пожалкуєте!
Трішки всього
Їсти можна все, але невеличкими порціями. Зменшення об’єму їжі приводить до зменшення вживаної калорійності. Звикайте їсти трішки й шлунок з часом звикне НЕ об’їдатися.
Втамовуйте спрагу водою
Запам’ятайте, солодкі напої не втамовують спрагу. Спрагу втамовує лише чиста вода, а все інше — їжа. До речі, в літрі газованої води — 26 чайних ложок цукру. Ось так, на рівному місті ви набагато перебираєте по калоріях, а потім дивуєтеся — нічого не їм, а повнішаю. Краще не пийте калорії.