Самостійний догляд за обличчям вимагає певних знать та навичок. Дуже важливо знати тип шкіри і особливості, які притаманні даному типу. Шкірний покрив людини – це один зі складних органів, на який покладено багато функцій.
Не зважаючи на те, що структура шкіри однакова у всіх, сальні залоз працюють по-різному: у когось слабше, у когось нормально, у когось активніше. Тому дуже важливо визначити свій тип шкіри. Це дасть можливість підібрати правильний косметичний догляд за обличчям. Саме від нас залежить здоров’я та краса нашої шкіри. Розповімо як визначити тип шкіри обличчя самотужки та який потрібен догляд за обличчям кожному типу.
Як визначити тип шкіри обличчя
З’ясувати, який догляд за обличчям потрібен саме вам, дозволяє тест на жирність. Його можна проводити навіть в домашніх умовах, взявши тонку паперову серветку. Вранці вмийтеся, використовуючи звичайну пінку або гель. Крем на обличчя після водної процедури не наносьте. Через дві години по черзі прикладіть (з легким натисканням) серветку до чола, підборіддя, носа й щік.
Читайте також: ВАКУУМНИЙ МАСАЖ ОБЛИЧЧЯ (МАСАЖ ОБЛИЧЧЯ БАНКАМИ)

У вас жирна шкіра, якщо на папері будуть сильно виражені сальні плями. Сліди є, але ледве помітні? Ви – володарка шкіри нормального типу. Жирність в трьох місцях з п’яти – в області чола, носа і підборіддя – вказує на комбінований тип. Після дотику до сухої шкіри, ніяких слідів не залишиться.
Порада. Якщо під рукою не виявиться серветки, скористайтеся дзеркальцем.
Догляд за обличчям
Багато жінок привласнюють собі чутливий тип шкіри, однак такого типу немає. Чутливість шкіри – це одна з додаткових характеристик.
У косметології розрізняють чотири типи шкіри обличчя: нормальний, сухий, жирний та комбінований. Будь-який тип шкіри обличчя потребує повсякденного догляду. Регулярне очищення, зволоження, живлення й тонізація допоможуть зберегти природну красу та молодість. Детальніше про кожен тип:
Нормальний тип шкіри
Ознаки:
- виглядає свіжою й чистою;
- пружна та гладка на дотик;
- має рівномірне кровопостачання і, як наслідок, рожевий відтінок;
- відрізняється еластичністю, пружністю;
- містить достатньо вологи, не лущиться;
- має малопомітні пори й зморшки.
Читайте також: ВАННОЧКИ ДЛЯ НІГТІВ В ДОМАШНІХ УМОВАХ: ДОГЛЯД ТА РЕЦЕПТИ

Як доглядати? Вранці корисні контрастне вмивання й протирання обличчя льодом. Дані процедури покращують кровообіг, стягують пори. Після вмивання наносьте денний крем для нормальної шкіри. Увечері (не пізніше ніж за півгодини до сну) очищайте шкірні покриви косметичним молочком. Для поліпшення обмінних процесів та мікроциркуляції протирайте обличчя тоніком. В кінці застосовуйте нічний крем: наносьте засіб тонким шаром по масажних лініях.
Раз в 1-2 тижні робіть пілінг. Регулярні відлущування сприяють підтримці здоров’я й молодості шкіри. У домашніх умовах застосовуйте фруктові та ензимні пілінги. Раз в тиждень рекомендовано наносити маски з маслами, вітамінами, колагеном, еластином, водоростями, гіалуроновою кислотою, глиною.
Можна придбати:
- Зволожувальний Захисний Крем SPF20
- Зволожувальний Гель для Вмивання
- Зволожувальний Гоммаж для Обличчя
Сухий тип шкіри
Ознаки:
- тонка, ніжна, з матовим відтінком;
- ранні зморшки, непомітні пори;
- часті лущення й роздратування;
- відчуття стягнутості;
- чутливість до мила, температурних коливань.
Читайте також: 10 ПРАВИЛ НАНЕСЕННЯ ТОНАЛЬНОГО КРЕМУ

Як доглядати? Суха шкіра – найвибагливіша. Ранкове очищення проводиться в два етапи. Спочатку протирайте шкіру молочком, мусом або маслом, а потім видаляйте залишки засобу тоніком. Жінкам старші 25-30 років потрібно наносити сироватку під очі. В кінці наносьте або зволожуючий (влітку), або вітамінізований (взимку) крем. Аналогічний догляд потрібен і ввечері. На ніч застосовуйте живильний крем для сухої шкіри. Якщо протягом дня виникає відчуття стягнутості, обприскуйте обличчя термальним спреєм. Від лущення використовуйте крем з пантенолом.
Власницям сухої шкіри робити пілінг потрібно не частіше одного разу на два тижні. Засоби для відлущування повинні бути вкрай делікатними: крем-пілінги, гоммажи, м’які скраби. Корисні професійні маски на основі олій, домашні засоби з огірком або бананом і молоком. Двічі на рік вдавайтеся до салонних процедур: масажу, біоревіталізації, мезотерапії, ультразвукового чищення.
Можна придбати:
- Денний Крем від Почервонінь SPF 20
- Крем для Вмивання для Чутливої Шкіри
- Заспокійлива Міцелярна Вода 2 в 1
Жирний тип шкіри
Ознаки:
- підвищена сальність, надмірний блиск;
- розширені пори, чорні цятки;
- схильність до появи прищів;
- недостатній кровообіг;
- жовтуватий або сіруватий відтінок обличчя.

Як доглядати? Для ранкового й вечірнього повсякденного очищення вибирайте гелі для вмивання з саліциловою кислотою, ретинолом, цинком. Дані косметичні засоби підсушують комедони, мають протизапальну дію. Для тонізації використовуйте лосьйони з сіркою або цинком. Такі препарати нормалізують роботу сальних залоз, звужують пори шкіри. Вранці та ввечері наносьте креми для жирної шкіри. У їх складі, як правило, є гіалуронова й саліцилова кислота, антиоксиданти.
1-2 рази на тиждень робіть пілінги й маски. Для відлущування підійдуть засоби з мінеральними солями, фруктовими кислотами. Завдяки регулярному глибокому очищенню ви позбудетеся від комедонів і прищів. Кращі маски для жирної шкіри – на основі глини й активованого вугілля. Серед салонних процедур варто віддати перевагу механічному чищенню, фототерапії, біодермабразіі, хімічному пілінгу, фракційному лазеру.
Важливо! З віком активність сальних залоз знижується, тому після 30 років нормальна шкіра може стати сухою, комбінована – нормальною, а жирна – комбінованою.
Можна придбати:
Комбінований (змішаний) тип шкіри
Ознаки:
- жирний блиск в області чола, носа, підборіддя (Т-зони);
- нерівномірна товщина шкіри на різних ділянках;
- сухість і лущення біля очей, на щоках;
- неоднорідний колір обличчя.

Як доглядати? Вранці та ввечері очищайте шкіру пінкою або гелем. Змивайте засіб водою кімнатної температури. Т-зону можна додатково очищати спонжем. Далі протирайте обличчя зволожуючим тоніком. Місця висипань точково обробіть спиртовим лосьйоном. Двічі в день – вранці та ввечері – слід наносити зволожуючий крем. Бажано, щоб для кожної зони – сухої та жирної, був окремий засіб.
1-2 рази на місяць, перед сном, проводьте процедуру розпарювання. У парові ванночки можна додавати трави, ефірні олії, лимонний сік. Раз на тиждень використовуйте скраби. Наносьте засіб і масажуйте тільки Т-зону. За часом процедура очищення повинна займати не більше 1-2 хвилини. В області чола, носа й підборіддя застосовуйте детокс-маски на основі глини або вугілля. Зону щік можна зволожувати й пом’якшувати за допомогою масляних компресів.
Можна придбати:
- Денний Крем Детокс та Відновлення
- Міцелярна Вода-Гель Детокс та Відновлення
- Гель-Ексфоліант для Вмивання Детокс та Відновлення
Тепер ви знаєте, як правильно визначити тип шкіри обличчя. Головне, що слід пам’ятати – при виявленні якихось раніше непомітних проблем ні в якому разі не слід вдаватися до народної медицини й самолікування. Зверніться до лікаря, він підкаже правильне рішення.