ЯК ВИБРАТИ КРОСІВКИ ДЛЯ БІГУ: ПРАВИЛА ДЛЯ НОВАЧКІВ
 • Post category:Спорт

Неправильно підібране взуття дуже часто псує нам життя. Цілком зрозуміло, що вибираючи нові туфлі або черевики – крім їх зовнішнього вигляду, потрібно орієнтуватися на зручності в шкарпетці. Таке ж правило стосується і бігових кросівок. Адже якщо вони будуть тісними, або навпаки – надто великими – все тренування піде нанівець. А як вибрати кросівки для бігу, щоб заняття в них були комфортними й приносили результати? Читайте в нашій статті.

Кросівки для бігу – особливості вибору

Перед покупкою нових кросівок, важливо визначити, в яких умовах ви плануєте їх застосовувати. Для цього дайте відповідь для себе на ряд питань:

 • Як часто ви плануєте тренуватися?
 • На які дистанції?
 • У залі або на вулиці?
 • Якщо на вулиці, то за якої погоди?

Такі прості, на перший погляд, параметри визначать вибір якісного товару, який вам довго прослужить.

Прийшовши в магазин, огляньте обрану модель на предмет зовнішніх вад і на вагу взуття. Вона не повинна бути занадто важкою, в іншому випадку буде йти зайве навантаження на голеностоп і коліна, що значно збільшує ймовірність виникнення травм.

Читайте також: КОРИСТЬ СПОРТУ: ЯК СПОРТ ВПЛИВАЄ НА ЛЮДИНУ ТА ЇЇ ОРГАНІЗМ

Як вибрати кросівки для бігу
Як вибрати кросівки для бігу

Розраховуючи ідеальну вагу вашого спортивного взуття, можна орієнтуватися на норму, згідно з якою кросівки для жінок повинні важити не більше 200 г, а кросівки для чоловіків – до 250 г кожен.

Як вибрати кросівки для бігу

Як ми вже говорили, фірмові кросівки не бувають важкими. Шви кросівок повинні бути рівними й акуратними, без видимих ​​слідів клею. Задня частина взуття, навіть якщо вона має тканинний верх, повинна бути жорсткою і не м’яти.

Спортивне взуття ділиться на види залежно від статі бігуна:

Чоловічі бігові кросівки:

 • Більш виражена амортизація.
 • Широка колодка.
 • Менший підйом п’яткової області.

Жіночі бігові кросівки:

 • Менша ступінь амортизації, оскільки спортсменки зазвичай легше чоловіків.
 • Жіноча колодка вужча.
 • П’ятка піднімається трохи вище, щоб зберегти ахіллове сухожилля.

Скільки кілометрів в тиждень пробігаєте?

Менш 36 км – годяться практично будь-які кросівки. Кросівки відомих фірм прослужать вам довго. Якщо немає явного дефекту ніг, то дорогі кросівки не потрібні.

Читайте також: ПУЛЬС ПІД ЧАС ТРЕНУВАНЬ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

Як вибрати кросівки для бігу
Як вибрати кросівки для бігу

36-80 км – здебільшого кросівки для бігу розраховані на такі навантаження. Бажано враховувати особливості бігу, тип ноги й умови тренування.

Понад 80 км – вам потрібні стійкі кросівки для бігу, підібрані з особливою ретельністю або навіть сконструйовані з урахуванням особливостей вашого бігу, типу ноги і т. д.

По якому грунту бігаєте?

По траві й землі – вам не потрібно потужна амортизація, треба дивитися на протектор, стабільність конструкції й захист від каменів.

Якщо ж ви тренуєтеся головним чином на бруківці, то вам потрібна хороша амортизація.

Особливості стопи

Продавці спортивного взуття і тренери відзначають дуже важливий момент, на який варто звернути увагу, якщо ви не знаєте, як вибрати кросівки для бігу. Це пронація – природний рух, що приводить до завалювання стопи всередину.

Як вибрати кросівки для бігу
Як вибрати кросівки для бігу

Якщо у людини нормальний прогин стопи, то слід вибирати спортивне взуття стабілізуючого типу «Support». Людям з плоскостопістю потрібні кросівки типу «Control». Бігунам з високим склепінням стопи підійде нейтрально-амортизуюче взуття типу «Neutral».

Матеріал і шнурівка

Важливо, щоб кросівки були зі шнурівкою. Модні моделі на липучках або затяжках не зможуть правильно зафіксувати стопу, а це знову ж приведе до травмування колін і попереку.

Що стосується тканини, то вона повинні бути легкою та «дихаючою», стверджують експерти. Виняток – кросівки для бігу на вулиці й демісезонні. Тоді необхідно додати до критеріїв вибору водовідштовхувальне покриття тканини.

Правила примірки

Взуття для бігу потрібно вибирати на пів розміру або на розмір більше. Коли ми починаємо бігати, нога набрякає. Якщо взяти кросівки за розміром, то через півгодини-годину великий палець ноги впирається в стінку взуття, ніготь травмується й розвивається типова хвороба бігунів – “сині нігті”. Через деякий час ніготь на великому пальці ноги просто злізе.

Біг, плавання або велосипед?
Як вибрати кросівки для бігу

Кросівки в магазині слід приміряти в шкарпетках. Якщо спортсмен планує використовувати бігові устілки, то їх також бажано взяти з собою. Під час примірки, за порадою співрозмовника, не варто тестувати тільки одну кросівку, так як у людей трохи різниться розмір стоп.

Тренер радить походити в спортивному взутті по магазину 10-15 хвилин, а якщо дозволяє простір – пробігтися. Існує думка, що нібито тісні кросівки можна розносити. Це не так. Якщо людина спочатку вибрала тісне взуття, то з плином часу вона не стане більше або ширше


Ваші ноги знають краще, які кросівки вам підходять. При виборі взуття надзвичайно важливо пройтися або пробігтися, щоб відчути, як ваша нога рухається й стикається з підлогою. Але ж деякі люди вибирають кросівки за кольором і естетичним елементом, а не за функціональними аспектам. Коротше кажучи, коли ви приміряєте взуття, ви повинні відчути захват, правда в тому, що цей метод допоможе відсікти ті кросівки, які вам точно не подобаються.Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь