Ви зараз переглядаєте ЯК ВАРИТИ ЯЙЦЕ КРУТО, ВСМЯТКУ, В МІШЕЧОК

Що потрібно, щоб зварити яйця? Яйця, вода і каструлька. Все просто. Яйця миємо гарненько й кладемо в каструльку з прохолодною водою. Але… Як довго потрібно варити яйця? 2, 3, 5 або 10 хвилин?

Все залежить від того, які яйця на сніданок чи для салату ви в підсумку хочете отримати – «круті», «всмятку» або «в мішечок». Всі знають про неймовірну користь курчих яєць. Розповімо докладно як варити яйце круто, всмятку та в мішечок, як зробити так, щоб яйце не лопнуло та як легко його очистити.

Як очистити яйця від шкаралупи

Але перш ніж ми перейдемо до покрокової інструкції з приготування яєць, давайте поговоримо про очищення яєць від шкаралупи. Існує поширена помилка, що той чи інший спосіб приготування їжі полегшить або утруднить очищення яйця. Але це не той випадок.

користь і шкода яєць

Головне, що робить яйце легким або важким для очищення – це те, наскільки свіже яйце. Свіжі яйця важче очищати.

Під шкаралупою яйця знаходиться тонка мембрана, яка утворює невелику повітряну кишеню на дні яйця. У міру того, як яйце старіє, ця кишеня розширюється, що дозволяє легше відокремити шкаралупу від вареного яйця.

Тому, якщо ви хочете полегшити процес очищення від шкаралупи, спробуйте використовувати яйця, які були у вашому холодильнику протягом тижня або близько того.

Як варити яйце, щоб воно не лопнуло

Якщо час дозволяє, і ви не поспішайте, нехай яйця трохи постоять в воді й нагріються до кімнатної температури. Так при варінні менша ймовірність, що вони лопнуть.

Якщо часу немає, можна починати варити яйця відразу.

сніданки з яєць

Насипаємо в каструлю столову ложку солі й ставимо на середній вогонь. Сіль не дасть яйцям лопнути при варінні. Навіть якщо шкаралупа трісне при нагріванні, сильносолена вода не дасть білку витекти.

Як варити яйце круто, всмятку, в мішечок

Є рецепти, які передбачають використання яєць, зварених «круто», а є страви, для приготування яких підходять тільки яйця «всмятку». Щоб отримати яйце потрібної консистенції, рекомендуємо запастися таймером і скористатися нашою шпаргалкою.

Для початку розберемося, в чому ж різниця між яйцем, звареним «круто» і «всмятку». У зварених круто яєць білки й жовтки тверді. Вони ідеально підходять для салатів. Яйця всмятку – це тверді білки, але м’які жовтки. Їх часто подають на сніданок і їдять з тостами.
Отже, яйця знаходяться в каструлі під шаром води, доводимо воду до повного кипіння, зменшуємо вогонь і ось тут на допомогу і приходить таймер.

як варити яйце

Встановлюємо його на:

  • 2 хвилини для м’якого білка й жовтка,
  • 4 хвилини для вже більш твердого білка і такого ж м’якого жовтка,
  • 5 хвилин для білка твердого зовні, але м’якого ближче до жовтка,
  • 6 хвилин для твердого білка і м’якого жовтка,
  • 8 хвилин для твердої консистенції,
  • 10 хвилин для дуже твердої консистенції.

Для великих яєць час збільшується на 1 хвилину.

Зверніть увагу: якщо яйця варити ще довше, то навколо жовтка утворюється сіро-зелене кільце, а саме яйце починає пахнути сіркою. Такий продукт їстівний, але на любителя.

Як варити яйце круто

Найчастіше ми варимо яйця не просто поїсти, а для якогось салату, бульйону або для прикраси святкового столу. Для цього нам потрібно зварити яйця так, щоб і білок, і жовток не розтікався, а були тугенькими й легко різалися ножем або терлися на тертці. Для салатів краще вибирати яйця не дуже свіжі (вони тоді краще чистяться й легше ріжуться).

як варити яйце

Яйця обов’язково потрібно помити (не тисніть сильно, щоб шкаралупа не тріснула). Опустіть яйця в каструлю з холодною водою. Слідкуйте, щоб вода покривала всі яйця повністю. Не намагайтеся «впихнути» в каструлю більше, ніж потрібно – можна розчавити або не доварити. Краще зварити двома порціями або взяти ємність побільше. Потім киньте у воду щіпку солі. Доведіть до кипіння. Коли вода закипіла, беріть годинник і засікайте час. Варити потрібно 8 – 10 хвилин на повільному вогні. Слідкуйте, щоб сильно не кипіли або, навпаки.

Як варити яйце всмятку

Щоб приготувати такі яйця потрібно зовсім небагато часу. Все точно так же, як і в першому випадку, тільки після закипання яйця варити потрібно всього 3 – 4 хвилини на повільному вогні. І відразу – в холодну воду. Такі яйця можна їсти теплими. Це смачно!

як варити яйце

Як варити яйце в мішечок

Вважається, що це найсмачніший рецепт варених яєць. Це щось середнє між першим і другим способом варіння. Щоб приготувати яйця «в мішечок», опустіть їх в уже киплячу підсолену воду. Для цього візьміть ложку і акуратно опускайте яйця по одному в окріп. Якщо будуть занадто холодні – може тріснути шкаралупа, тому відразу з холодильника не кидайте в каструлю. Варити потрібно рівно 5 хвилин! Слідкуйте за часом, інакше отримаєте не те, що очікуєте. Акуратно зливайте окріп і заливайте яйця холодною водою. Усе. Готово.

Залишити відповідь