Манна каша, у багатьох, асоціюється з дитинством: і це недарма, складно назвати кашу, більш популярну для дитячого харчування. Треба сказати, манка дуже смачна і на її основі робиться безліч десертів – різні запіканки, манника з киселем, але незважаючи на це, у багатьох манка асоціюється з неприємними грудочками та іншими “принадами”. Прийшов час реабілітувати манку в своїх очах і смакових рецепторах і приготувати її відповідно до наших порад!
Розповімо як варити манку без грудочок у каструлі, мультиварці та мікрохвильовці, та які пропорції використовувати.
Як варити манку
Класичну манну кашу можна варити як на чистому молоці, наливши трохи води на дно каструлі, щоб каша не пригоріла, так і на суміші молока з водою в пропорції 1: 1.
Якщо ви або ваша дитина не переносите молока або молоко закінчилося, можна зварити манну кашу і на воді (тоді масла додайте побільше, щоб каша була смачнішою і всяких сухофруктів-ягід-свіжих фруктів).
Або навіть на соку – журавлинному, буряковому, вишневому та будь-якому іншому. Крім того, можна зварити манну кашу на густому ягідному компоті (тільки процідіть його попередньо, щоб не було шматочків ягід). Або на какао. Для манної каші підійде і сильно розведене згущене молоко (до стану, як у звичайного молока).
Читайте також: ЯКІ КРУПИ НАЙКОРИСНІШІ: ГОТУЄМО КАШІ НА СНІДАНОК

Що стосується співвідношення рідини і манної крупи, то тут – справа смаку, однак про загальноприйняті стандарти ми незабаром розповімо.
Зазвичай манку всипають в молоко, яке тільки що закипіло, тоненькою цівкою дуже повільно при інтенсивному помішуванні. Після того, як Ви висипали всю крупу, додайте сіль і цукор за смаком і, продовжуючи помішувати кашу, закип’ятіть її.
Після закипання вогонь потрібно відразу зменшити до самого маленького і варити кашу ще близько 7 хвилин. Готову кашу заправте вершковим маслом або варенням за смаком.
Правильні пропорції
Якщо ви напевно не знаєте, яка каша вам подобається – рідка чи густа – потрібно правильно дотриматися пропорцій. Занадто густа каша обов’язково буде з грудочками, а надто рідку їсти буде не зручно і навіть неприємно.
Читайте також: СТРАВИ З ВІВСЯНКИ: 5 СМАЧНИХ І КОРИСНИХ СНІДАНКІВ

Співвідношення крупи і рідини при варінні може бути наступним:
- для каші середньої густини – 3 столових ложки манки на 0,5 літра молока (це пропорції на 2 порції каші);
- для каші густішої (на пудинг) – 3 столових ложки манки на 0,5 літра молока;
- для ріденької кашки (в пляшечку) – 1-2 столових ложки манки на 0,5 літра молока.
Хтось варить манну кашу на молоці, а хтось розбавляє молоко водою, щоб каша була не такою важкою. Розбавляти молоко водою можна в такій пропорції: від 1: 1 до 3: 1. А ось ті, хто варить манку на воді, а потім вже готову кашу заливає молоком, ризикують отримати замість корисної каші незрозумілу за кольором, консистенцією та смаком субстанцію.
Як варити манку на молоці

Інгредієнти:
- Молоко – 600 мл.
- Манна крупа – 2 ст. л. з гіркою
- Цукор – 15 гр.
- Сіль – 2 гр.
- Вершкове масло – 20 гр.
Спосіб приготування:
Щоб зварити манну кашу на молоці, візьміть продукти в зазначених пропорціях.
Мінімальний набір підсилювачів смаку – це сіль і цукровий пісок. У довільному порядку ароматизують ваніллю, корицею, іншими прянощами для солодких страв.
Якщо вирішили зменшити вміст молока, розведіть водою так, щоб загальний обсяг рідини складав 600 мл.
Вибирайте посуд з товстим або антипригарним дном. Не маючи такої ємності, на дно звичайної каструлі влийте ложку крижаної води, потім додайте молоко.
Існують різні способи варіння молочної каші з манкою. Іноді приправляють сіллю / цукром в самому кінці. Але, щоб напевно і заздалегідь позбутися від грудочок, рекомендую кинути дрібку солі на початку – в ще холодне молоко.
Слідом всипаємо цукор. Дозування легко варіювати за смаком. Ласунам, можливо, буде потрібно більше. Ставимо на вогонь.
Тепер не відлучатися від плити ні на мить. Всипаємо крупу і весь час проводимо ложкою по колу, нагріваємо молоко. Найчастіше манку попередньо розбавляють водою (як крохмаль) і мокрою масою викладають в молоко.

Дехто спершу кип’ятять молоко і тільки потім, в киплячу рідину всипають манну крупу. Але якщо хочете отримати однорідну, гладку кашу без грудок (хоч густу, хоч рідку), крупу, цукор і сіль змішайте з холодним молоком і починайте гріти.
Безперервно помішуємо, не дозволяємо зібратися грудками і одночасно доводимо до кипіння. Крупинки рівномірно розбухають і не склеюються неприємними грудками. Після кипіння проварюємо 1-2 хвилини, прибираємо з вогню.
У гарячу і рідку манну кашу на молоці опускаємо шматок вершкового масла, розмішуємо.
Смачного!
У готову страву з манки можна покласти маленькі шматочки очищеного яблука чи груші, нарізаний персик або абрикос, ягоди без кісточок, часточки мандарина. Або додати бананове пюре. Все це – дуже смачно і подобається дітям!
Як варити манку в мультиварці
Послідовність приготування:
- Шматочком вершкового масла змазують ємність мультиварки, щоб страва не прилипла до стінок.
- Закладають інгредієнти: крупу, сіль, цукор, вершкове масло, молоко або воду. Все добре перемішують.
- Закривають кришкою і виставляють режим «Каша» або «Тушкування».
- Після закінчення часу все перемішують. Якщо час сніданку ще не настав, залишають в режимі «Підігрів».
- Час приготування в мультиварці може коригуватися, тому що залежить від технічних особливостей вашого пристрою. Поекспериментувавши, можна підібрати час і режим.

Як варити манку в мікрохвильовці
Щоб зварити манну кашу в мікрохвильовці, Вам потрібно виконати такий порядок дій:
- Налити в посуд молоко або воду, додаюти сіль і цукор, перемішати.
- Накрити кришкою й поставити в мікрохвильовку на дві хвилини при повній потужності.
- Витягти посуд з закипілим молоком з печі, щоб додати крупу.
- Помішуючи, засипте крупу.
- Поставте в піч на середню потужність на 8-10 хвилин.
- Готову кашу перед подачею заправити шматочком вершкового масла. Страву можна прикрасити джемом, варенням, шоколадом. Можна додати сухофрукти і будь-які горіхи.
Якщо у вас мало часу, то можна відразу всі інгредієнти засипати в посуд і поставити в мікрохвильовку. Після закінчення трьох хвилин кашу дістають і перемішують. Потім відправляють ще на 4 хвилини.