ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СЕРІАЛ ШЕРЛОК. БРИТАНСЬКИЙ СЕРІАЛ ШЕРЛОК
  • Post category:Кіно

Ідея зняти черговий серіал про знаменитого детектива народилася в головах Марка Гатісса й Стівена Моффата, які є давніми шанувальниками творчості Конана Дойла. Вони захотіли показати різні сторони життя героя, в тому числі й ті, про які в багатьох постановках замовчувалося.

Нове трактування історії про Шерлока Холмса довго ніхто не сприймав серйозно. Але дружина Моффата Сью наполягла на тому, щоб робота над серіалом була розпочата.

І поки глядачі терпляче чекають на вихід п’ятого сезону, ми вирішили згадати цікаві факти про серіал Шерлок, які можливо, вас здивують.

Читайте також: ЛУЇЗА МЕЙ ОЛКОТТ “МАЛЕНЬКІ ЖІНКИ”: 10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ

факти про серіал Шерлок
Цікаві факти про серіал Шерлок

Цікаві факти про серіал Шерлок

Головні ролі в серіалі виконують британці Бенедикт Кембербетч і Мартін Фріман. Причому, у першого при прослуховуванні не було конкурентів: продюсери відразу ж побачили саме його в образі Холмса і відразу ж віддали йому роль.


Бенедикт Камбербетч на той час уже прославився своєю роллю в гучній драмі «Хокінг», а Мартін Фріман засвітився в різних комедійних шоу. Тому кінематографічний досвід у них вже був. Серіал знімався в воістину важких умовах – при сильних морозах, які не властиві для Великобританії. В результаті Фріман послизнувся на знімальному майданчику і пошкодив собі зап’ястя, а Камбербетч захворів на пневмонію.


Ще одна нова ідея авторів, яка докорінно міняє атмосферу серіалу про Шерлока, полягала в тому, щоб головні герої зверталися один до одного не за прізвищами, як в класичному варіанті, а по іменах. Ця ідея також знайшла відображення у назві серіалу.

Читайте також: НАЙОЧІКУВАНІШІ ЛІТЕРАТУРНІ ЕКРАНІЗАЦІЇ 2020 РОКУ. ТРЕЙЛЕРИ

факти про серіал Шерлок
Цікаві факти про серіал Шерлок

Відомий факт, що Мартін Фрімен, актор, який зіграв доктора Ватсона, був також затверджений на головну роль у відомій на весь світ кіноепопеї за твором Джона Толкіна «Хоббіт, або Туди і назад». Оскільки Фрімен був зайнятий на зйомках в Новій Зеландії, весь графік зйомок серіалу про Шерлока був підлаштований під нього.


Відомий той факт, що в серіалі неправильно використовується термін «дедукція». Сам Артур Конан Дойл у своєму творі використовує його також не зовсім вірно, адже дедукція означає перехід від загального до конкретного. Якщо міркувати логічно, то всі свої умовиводи Шерлок Холмс робить на індуктивних міркуваннях, так як індукція – це як раз узагальнення, пов’язані з передбаченням результатів спостережень і експериментів на основі даних минулих років.

Читайте також: ВІДМІННІ СЕРІАЛИ ЗА МОТИВАМИ КНИГ: 7 СЕРІАЛІВ + ТРЕЙЛЕРИ

факти про серіал Шерлок
Цікаві факти про серіал Шерлок

За сюжетом квартира Холмса і Ватсона знаходиться на Бейкер-стріт, але там зйомки серіалу не велися. Представники BBC пояснили це тим, що на цій вулиці дуже багато машин, а також величезна кількість предметів і вивісок з написами «Шерлок Холмс». Їх всі довелося б прибирати, щоб знімати серіал.


Для зйомок в серіалі Камбербетчу довелося за допомогою тонування змінити свій русявий колір волосся на темніший. Більш того, для цієї ролі йому довелося навчитися грати на скрипці. Його вчителем стала скрипалька Еос Чатер. Яка фактично зіграла партії Бенедикта, так як, перебуваючи на знімальному майданчику, вона синхронізувала гру з його рухами.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СЕРІАЛ “ДРУЗІ” ДО 25-Ї РІЧНИЦІ

серіал Шерлок
Цікаві факти про серіал Шерлок

Дружину Ватсона в серіалі зіграла Аманда Еббінгтон, яка в реальному житті з 2000 до 2016 років була дружиною Мартіна Фрімана, який створив новий образ Ватсона. Як це не дивно, велика частина глядачів висловила невдоволення даною сюжетною лінією. Вони порахували одруження доктора перешкодою у відносинах двох головних героїв.


Батьків детектива зіграли реальні мати і батько Бенедикта Камбербетча, відомі англійські актори Тімоті Карлтон і Ванда Вентхам. Це додало екранним взаєминам правдивість і деяку інтимність.


Американська версія серіалу суттєво відрізняється від британського формату. У ній не вистачає цілого ряду фрагментів. Це було зроблено навмисно, щоб збільшити час реклами. Адже її вартість в такому проекті велика. Всього за вісім років зйомок на екрани вийшов десяток епізодів.

 серіал Шерлок
Цікаві факти про серіал Шерлок

Автори ідеї серіалу з великим трепетом підійшли до технологічних новинок, які повинні були використовуватися героями серіалу. Майже всі герої серіалу користуються мобільними телефонами-комунікаторами Blackberry. Однак Ватсон використовує Nokia, а де-не-де миготить і iPhone.


Шерлок Холмс – один з найбільш відомих і популярних у світі персонажів. Про нього знято кілька десятків художніх фільмів, серіалів, книг, випущено безліч комп’ютерних ігор. Його образ є одним з ключових в зображенні Вікторіанського Лондона, а, завдяки серіалу “Шерлок” – ще й нашого часу.

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СЕРІАЛ ШЕРЛОК. БРИТАНСЬКИЙ СЕРІАЛ ШЕРЛОК 1


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь