“ОДНОГО РАЗУ… В ГОЛЛІВУДІ”: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ
  • Post category:Кіно

15 серпня 2019 року в Україні відбулася прем’єра нового фільму Квентіна Тарантіно “Одного разу… в Голлівуді”. Стрічка отримала неоднозначні відгуки від кіноглядачів: дехто неприховано захоплювався фільмом, інші ж були повністю розчаровані. Ми вирішили розібратися в чому ж причина таких протилежних думок? Насправді, радимо перед переглядом фільму “Одного разу… в Голлівуді” прочитати дану статтю, адже деякі факти просто необхідно знати, щоб зрозуміти, що нова стрічка Квентіна Тарантіно — це не просто дань поваги до Голлівуду 1960-х, а й спроба режисера переписати історію.

Не читайте рецензій

Сам Квентін Тарантіно радить перед переглядом його фільму не читати ніяких рецензій. Він вважає, що потрібно самому пірнути в атмосферу стрічки й по-своєму об’єктивно оцінити її, не спираючись на будь-яку чужу думку.

Читайте також:
ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ФІЛЬМ “МІЦНИЙ ГОРІШОК”
КНИЖКОВІ ВІДМІННОСТІ “ГАРРІ ПОТТЕРА” ВІД ФІЛЬМІВ

Одного разу... в Голлівуді

Любителі голлівудських фільмів 1960-х років неодмінно оцінять творіння Тарантіно, адже музика, афіші, кадри із популярних вестернів і комедій не дадуть вам забути про те, в який час відбуваються події. Але якщо ви при цьому не знаєте істинну історію, яка сталася півстоліття тому, то кінострічка може здатися вам нудною й затягнутою.

Трагедія відбулася в 1969 році в Лос-Анджелесі. Ім’я Чарльза Менсона стало символом зла. Навіть коли він знаходився за ґратами, то тримав в страху весь Голлівуд до самої своєї смерті у 2017 році. До речі, Менсон являється автором слів та музики до композиції «Cease To Exist», яку використав у фільмі Квентін Тарантіно.

Навіть після смерті Чарльза Менсона залишилися його послідовники й фанати, які вимагають відпустити на волю тих, хто був причасний до трагедії. Страх повністю не відпустив Голлівуд, тому Тарантіно своїм фільмом, немовби, використовує відомий психологічний спосіб, який змушує глядачів пережити події тих років, але вже з іншим фіналом.

В очікуванні щастя

Акторка Шерон Тейт

Шерон Тейт була старшою донькою військового полковника Пола Тейта та його дружини Доріс Віллет. З дитинства дівчинка була дуже сором’язливою й дуже привабливою. З шестимісячного віку вона приймала участі в конкурсах краси, а під час своїх перших зйомок в масовці зустріла актора Річарда Беймера, який порадив їй подумати про кар’єру в кіно.

Коли родина переїхала в США дівчина дійсно почала зніматися в рекламі та невеличких ролях в серіалах. Після зйомок в “Очах диявола” Шерон запросили на одну з головних ролей у фільмі Романа Поланскі “Бал вампірів”.

Спочатку режисер просто допомагав 24-річній актрисі в роботі, але з часом їх стосунки переросли в пристрасний роман. Пара одружилася, їх називали найкрасивішим подружжям в Голлівуді, а молодій актрисі передрікали успішну кар’єру актриси.

Проте в 1969 році її мало хвилювали яскраві ролі в кіно, адже вона чекала народження первістка. Шерон хвилювалася, що чоловіка, який був у відрядженні в Лондоні, немає поряд довгий час. Але родичі та друзі не залишали майбутню матір без уваги.

Подружжя Шерон Тейт і Роман Поланскі

Тоді, влітку 1969 року в Голлівуді ніхто й подумати не міг, що Шерон разом з друзями загине від рук сектантів-вбивць.

Наближення кінця світу

Дитинство Чарльза Менсона навряд можна назвати безхмарним та щасливим, адже його мати зовсім не цікавилась новонародженим сином та навряд могла назвати ім’я його батька. Її цікавили лише розваги та чоловіки. Звичайно, що хлопчик пішов по зрозумілому всім шляху. Він крав автомобілі, вчиняв розбої та грабежі.

В 13 років Менсона відправили в школу для малолітніх злочинців, де він випробував на собі насилля та знущання старших “колег”, а єдиним його захистом була роль божевільного, яка захищала його в особливо важких ситуаціях.

Коли чоловіку виповнило 34 роки, його тюремний стаж складав рівно половину життя. В 1967 році він відсидів останній раз. Чарльз не планував повертатися у в’язницю, а уявив себе мало не спасителем людства. Він вирішив зайнятися музикою, адже під час тюремного строку освоїв гру на гітарі.

Кадр із фільму Одного разу... в Голлівуді

Нагадаємо, що 1960-ті роки в Америці — це розквіт хіпі, епоха вільного кохання й прагнення розширення свідомості всіма способами. На цьому фоні Менсон закликав об’єднатися в “сім’ю” всіх, кого відкинуло суспільство. В доктрині Менсона говорилося, що “сім’я” повинна стати основою відродження всього людства після кінця світу, який він сам же й передрік.

Новостворений “гуру” зібрав навколо себе понад три десятки послідовників, які були віддані своєму “вчителю” не тільки душею, а й тілом. Вони були готові виконати будь-який наказ Менсона, відчували себе майже надлюдьми, також займалися груповим сексом, продавали та вживали наркотики.

Коли “гуру” зрозумів, що відомим музикантом йому не стати, то вирішив пропагандувати початок майбутньої війни білих з чорношкірими та заможних з бідними. Це поклало початок озброєнню “сім’ї”.

кадр із фільму Одного разу... в Голлівуді

Трагедія в Бенедикт-Кеньон

У “сім’ї” Менсона були навіть власні спонсори, серед яких барабанщик Денніс Вілсон та продюсер Террі Мелчер, який в той час жив в будинку 10050 Cielo Drive в Бенедикт-Кеньон. Він дав надію Менсону, що запише його альбом, а потім відмовив йому, не бажаючи мати ніякого відношення до релігії “сім’ї”.

Весною 1969 року Чарльз Менсон уже був злий на весь білий світ: в будинку Террі його зустріла якась красуня, яка не повідомила йому місцеперебування продюсера, який переїхав. Також Денніс Вілсон відмовився надати дах “гуру” та його прибічникам, тому їм всім прийшлося поселитися на ранчо Степ, яке було відоме зйомками фільмів на його території.

Настав час, коли Менсон оголосив своїм “учням”, що саме їм випала нагода розпочати кінець світу. Першими від рук “сім’ї” померли два наркоторговці, у яких був конфлікт з Менсоном. Ввечері 8 серпня 1969 року він відправив Чарльза Вотсона й трьох дівчат у будинок 10050 Cielo Drive з наказом вбити всіх, кого вони там знайдуть.

Марго Роббі в фільмі Одного разу... в Голлівуді

Шерон Тейт уже була на 9 місяці вагітності. В той час вона була в компанії трьох свої друзів, коли в її будинок приблизно опівночі влетіла божевільна четвірка. Вотсон ще перед воротами застрелив Стівена Перента, якому було всього 18 років. Він випадково зупинив поряд свій автомобіль.

Економка, яка прийшла наступного ранку, виявила тіла Шерон Тейт, Войтека Фріковскі, Ебігейл Фолджер та Джея Себринга. Все було залито кров’ю.

Вже наступного дня Голлівуд сколихнула звістка про ще одне схоже вбивство, жертвами були власник супермаркету Лено Ла-Бьянка та його дружина. Почалася паніка, люди боялися за своє життя та життя своїх дітей.

Відплата

“Сім’ю” впіймали лише через два місяці. До того ж, зовсім в іншій справі, в якій проходила Сюзан Аткінс (убивця Шерон Тейт). В камері вона хвалилася тим, що пила кров вагітної жінки. Поліція дізналася про це через інформаторів й, зіставивши факти, сумнівів не залишилося: вона говорила про вбивство Шерон Тейт.

Співучасниця у вбивстві Лінда Касабіан співпрацювала зі слідчими й допомогла повністю відновити картину злочину. Менсона й 6 його підручних засудили до смертної кари, але в Каліфорнії її скасовували.

Чарльз Менсон

Менсон же, відчував себе знаменитим і насолоджувався інтерв’ю. Він зміг наганяти страх навіть за ґратами — весь час була загроза, що Менсон втече, або його місію продовжать послідовники.

Вбивці, які ще залишилися живими не покидають спроб звільнитися достроково: Патрисія Кренуінкел подавала прохання 14 разів, а Чарльз Вотсон — 16. Їм обом відмовили, як і померлим співучасникам. Менсон загинув у 2017 році, Сюзан Аткінс померла від онкології мозку у 2009. Рідні Шерон Тейт, не дивлячись на погрози, які вони отримують від фанатів “сім’ї” й сьогодні, продовжують наполягати на довічному ув’язненні вбивць.

А фільм Квентіна Тарантіно дозволяє подивитися на всі ці події під іншим кутом його власних уявлень про справедливість. В практичній психології існує такий спосіб, коли людину примушують пережити ще раз ситуацію, яка травмує її психіку, тільки зі щасливим кінцем. По суті кінострічка “Одного разу… в Голлівуді”, як і багато інших фільмів Тарантіно — це своєрідний гельштат для широкої аудиторії.

фільм Одного разу... в Голлівуді

Роман Поланскі та Шерон Тейт були однією з найяскравіших і незвичайних пар Голлівуду. Вона — красуня з ангельським обличчям, він — талановитий режисер, який пережив жахи війни. Вони були сповнені надій і чекали появи на світ свого первістка. Але навіть в найстрашнішому сні Роман і Шерон не могли уявити собі, який жорстокий фінал буде у їх історії.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь