You are currently viewing 5 РИМЕЙКІВ, НА ЯКІ ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ГЕЙМЕРАМ
  • Категорія запису:Ігри

Ще кілька років тому геймери щосили обговорювали бажання видавців випускати по другому, а іноді й третьому колу старі ігри. Сьогодні, коли випуск ремастерів і римейків вже давно поставлений на потік, пристрасті трохи вщухли. Однак це не означає, що тренд полюбили – просто все частіше на прилавки магазинів потрапляють не просто ігри з адаптованим розширенням і підтягнутими текстурами, але й справжні витвори мистецтва. Про кращі з них ми сьогодні і поговоримо.

Читайте також: ІГРИ ВЕРЕСНЯ – ЯКІ НОВИНКИ НАМ ЧЕКАТИ?

5 римейків, на які варто звернути увагу геймерам

Втім, для початку все ж потрібно трохи розмежувати поняття. Римейк, ремастер, перевидання – зовсім не синоніми. Більш того, різниця між ремастером і ремейком приблизно така ж, як між самоваром і електрочайником. І те, і інше призначене для кип’ятіння води, але в деталях між ними прірва.

Так ось, хороший римейк – це гра, творці якої взяли все найкраще з хіта минулих років, але адаптували його до сучасних реалій. Програма мінімум в цьому випадку – повна переробка графіки. І навіть таких римейків в сучасній індустрії кіт наплакав. Але давайте ближче до справи. Отже, 5 римейків, на які варто звернути увагу.

Halo: The Master Chief Collection

римейки, на які варто звернути увагу геймерам

В Україні, на відміну від Америки та Європи, серіал Halo ніколи не користувався широкою популярністю. Так історично склалося. Перша частина флагманського серіалу Microsoft і Bungie з’явилася в ті часи, коли корпорація щосили просувала на ринку Xbox Original – найпотужнішу консоль шостого покоління. У нашій країні ж в той час грали переважного на PC і розкидані в часі порти першої і другої Halo погоди не робили.

А ось на Заході ситуація була прямо протилежною. Там Halo боготворили і називали візитною карткою Xbox. Говоримо Xbox – чуємо Halo. Говоримо Halo – чуємо Xbox. Причина такого ажіотажу зрозуміла: вперше за довгий час на консолях з’явився по-справжньому унікальний бойовик від першої особи. Bungie не просто написала хороший сценарій і підігнала під потреби геймпадів схему управління – вона створила по-справжньому унікальний ігровий процес.

римейки, на які варто звернути увагу геймерам

У Halo гравець потрапляв на відносно відкриті карти. І виконувати завдання він міг як його душі заманеться. Ніхто не забороняв піти в лобову атаку на ворогів. Або зайти з тилу. Або взяти транспорт і рознести все до чортової матері. Ось це «або» в поєднанні з продуманим всесвітом і хорошим сюжетом стало візитною карткою серії.

Halo: The Master Chief Collection – не просто збірка перевиданих старих частин Halo для Xbox One. У комплект поставки входять римейки перших двох частин франшизи. Розробники повністю перебудувати графіку, залишивши при цьому все найкраще, за що геймери люблять Halo. А ще записали нові заставки. Для фанатів старовини передбачена можливість після натискання на одну кнопку повернути стару картинку. Серія ідеальних римейків для тих, хто скучив за Майстром Чифу.

Ratchet & Clank

5 римейків, на які варто звернути увагу геймерам

Читайте також: ЩО НАС ЧЕКАЄ В TRINE 4: THE NIGHTMARE PRINCE

Колись давно кожна консоль, яка себе поважала, мала в бібліотеці набір ексклюзивних платформерів. Сімейство PlayStation – не виняток з цього правила. І Ratchet & Clank – це один з найвідоміших платформерів.

Перша частина цієї франшизи з’явилася ще на зорі життя PlayStation 2. Мила історія про ломбакса Ретчета і його приятеля, робота на ім’я Кланк, в жартівливій формі пародіювала блокбастери початку нульових, залишаючись при цьому просто геніальною сумішшю шутера й платформера.

5 римейків, на які варто звернути увагу геймерам

Герої подорожували по планетам, билися з ворогами, брали участь в змаганнях. Загалом, займалися всім тим, чим прийнято займатися героям подібних ігор. В результаті пригоди парочки нерозлучних друзів, що називається, «пішли в народ». Insomniac Games випустила безліч продовжень, і вже в новий час – взялася за створення римейка найпершої частини R & C.

5 римейків, на які варто звернути увагу геймерам

І він вдався. Автори переробили графіку, відшліфували управління, довели до розуму геймплей і до купи – додали ще більше жартів. В результаті вийшла гра, яка з одного боку повністю задовольняє потреби старих шанувальників франшизи, а з іншого – залишається цікавою для нового покоління геймерів. А ще це один з найдобріших ексклюзивів в бібліотеці PlayStation 4. Тому саме ця гра – один з римейків, в які варто пограти кожному геймеру.

Conker: Live & Reloaded

5 римейків, на які варто звернути увагу геймерам

У нашій країні студія Rare відома, в першу чергу, по зубодробильній серії Battletoads, про яку неможливо сказати, що вона таке насправді: платформер beat em ‘up або гонка. Більш досвідчені геймери щось десь краєм вуха чули про Donkey Kong Country або Killer Instinct. А ось про пригоди білченяти на їм’я Конкере обійшли нас боком. Спочатку через появу гри на дико «популярній» у нас Nintendo 64, а пізніше – через продаж студії Microsoft. А там почалося: ексклюзиви для Xbox Original і Xbox 360, вироби для Kinect … в загальному, не найкраща доля для настільки легендарного колективу.

5 римейків, на які варто звернути увагу геймерам

Conker: Live & Reloaded – це без перебільшення перлина ігрової індустрії. Захоплюючий екшен-платформер по білку-сквернослова, повний глуму, жартів нижче пояса й іншого неподобства. Що ж тут говорити, якщо в одній з перших сцен білка напивається до чортів і блює на підлогу. Показова соціальна сатира і підступ тих, хто щиро вважає, що в казках принцеси ходять по-маленькому виключно пошепки.

Live & Reloaded – перевидання класики. Але не просто перевидання, а справжнісінький римейк, створений ще в ту пору, коли це не стало трендом. Розробники повністю перемалювали картинку (шерсть білки і донині вражає), оновили геги й до всього прикрутили до гри мультиплеер.

5 римейків, на які варто звернути увагу геймерам

Біда лише в тому, що ця гра так і залишилася ексклюзивом для Xbox Original. Microsoft не випустила порт на PC або інші системи. І тепер пограти в Live & Reloaded можна виключно за програмою забезпечення сумісності у Xbox Original. Але ця гра варта того, щоб подолати всі труднощі. Жива історія як ніяк.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy і Spyro Reignited Trilogy

римейки, на які варто звернути увагу геймерам

Ті, хто коли-небудь серйозно захоплювалися іграми для першої PlayStation, напевно чули про бандикута Креша і милого фіолетового дракончика Спайро. Ці два героя стали негласними символами консолі. Втім, на цьому збіги не закінчуються. Загинайте пальці. І про Краша, і про Спайро на PlayStation вийшло по три гри (якщо не брати до уваги убогий Crash Bash і відмінний гоночний спін-офф Crash Team Racing). Це раз. Серіали від Naughty Dog і Insomniac Games вичавлювали всі соки з заліза середини дев’яностих і вважалися одними з найкрасивіших ігор на платформі. Це два.

5 римейків, на які варто звернути увагу геймерам

Нарешті, римейками обох трилогій займалися одні й ті ж люди – американська команда Toys for Bob. У випадку з Крешем, правда, команда TfB лише допомагала переносити гру на Switch, Xbox One і PC. А ось Spyro розробляли вже самі.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy і Spyro Reignited Trilogy стали одними з кращих римейків. Розробники дбайливо перенесли на новий движок майже всі аспекти оригінальних ігор – від локацій до місця розташування секретів. Намудрували вони тільки N Sane Trilogy, незрозуміло навіщо ускладнивши управління героєм. Втім, в трилогії про Спайро цих проблем вже не було – управління героєм майже не відрізняються від версії для першої PlayStation.

римейки, на які варто звернути увагу геймерам

В іншому – просто ідеальний приклад створення грамотних римейків, які за рахунок сучасного зовнішнього вигляду цікаві не тільки хардкорним фанатам старих платформерів, але і новому поколінню.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь