You are currently viewing ФАКТИ ПРО ФІЛЬМ “МІЦНИЙ ГОРІШОК”: ТОП-10 ЦІКАВИНОК
  • Категорія запису:Кіно

До річниці виходу фільму Джона Мактірнана “Міцний горішок”, який побачив світ 15 липня 1988 року, ми підготували для вас цікаві факти про фільм Міцний горішок. Можливо, ви ще не знаєте, що фільм знятий по книзі письменника Родеріка Торпа “Ніщо не вічне”. Перший фільм поклав початок цілій серії із п’яти кінокартин. Всім нам відомий Брюс Вілліс зіграв роль поліцейського Джона Макклейна. Ця роль по праву стала найвпізнаванішою в кар’єрі актора.

Цікаві факти про фільм Міцний горішок

Ви не повірите, але в фільмі в головній ролі повинен був зніматися Арнольд Шварценеггер, а сама стрічка повинна була стати продовженням бойовика “Командо”. Але сценарій довелося значно переписувати, адже Шварценеггер відмовився від ролі. А теперішній міцний горішок був лише п’ятим актором у черзі на роль Джона Макклейна.

Читайте також: ЛУЇЗА МЕЙ ОЛКОТТ “МАЛЕНЬКІ ЖІНКИ”: 10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ

факти про фільм Міцний горішок
Цікаві факти про фільм Міцний горішок

Крім Залізного Арні, на роль поліцейського Джона пропонували Сильвестра Сталлоне, Берта Рейнольдса, потім Річарда Гіра, й насамкінець вибрали Вілліса. Хоч Брюс Вілліс ніколи не знімався в бойовиках, творці узгодили його на роль, адже вважали, що він додасть комічність та легкість до такого серйозного чоловічого фільму.


Як ми всі знаємо, в оригінальному фільмі, терористи із Германії й розмовляють німецькою мовою. Проте, якщо звернутися до граматики, то їх фрази помилкові й взагалі не мають сенсу. А от в німецькій версії фільму терористи були активістами-радикалами з Ірландії, а імена їхні змінили на британські. Так Ганс став Джеком, Карл — Чарлі, а Хайнрих — Генрі. Також вони захопили заручників без якихось високих цілей, а просто щоб отримати викуп.


У фільмі є дуже примітна фраза, що Джон Макклейн міг би бути непоганим барменом. Цікаво, що Брюс Вілліс насправді працював барменом поки не став актором.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СЕРІАЛ “ДРУЗІ” ДО 25-Ї РІЧНИЦІ

факти про фільм Міцний горішок
Цікаві факти про фільм Міцний горішок

Фільм “Міцний Горішок” знімали вночі та ввечері. Брюс Вілліс також працював над проектом “Детективне агентство “Місячне сяйво”, на знімання якого він з’являвся вранці.


Дія фільму відбувалася в будівлі Fox Plaza, яка належала 20th Century Fox. Вона була побудована за деякий час до знімання фільму. Цікаво, що в всередині будівлі не дозволяють будь-яку фото й відеозйомку. З того самого моменту як фільм вийшов на широкі екрани.


У фільмі Джон рятує від злочинців свою дружину, проте в оригінальному творі Родеріка Торпа — дочку. А актрису Бонні Беделіа порекомендував саме Брюс Вілліс.


Обличчя Ганса Грубера навмисно ніколи не показували широким планом, коли той стріляв зі зброї. Оскільки Алан Рікман весь час здригався від пострілів. А це ніяк не в’язалося з образом жорстокого терориста.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ФІЛЬМ “ВІДНЕСЕНІ ВІТРОМ”

факти про фільм Міцний горішок
Цікаві факти про фільм Міцний горішок

Коли перед прем’єрою фільму надрукували постери, там не було ні фото Брюса Вілліс, ні взагалі згадки його імені. Режисери вирішили таким чином не відлякувати антифанатів Вілліса від фільму. Коли стало ясно, що картина пройшла в прокаті успішно, то з’явилися й плакати з зображенням актора.


Сцена, де Джон Макклейн летить в шахту ліфта, не була прописана в сценарії — це результат помилкового трюку каскадера. Взагалі він повинен був вхопитися за перший вентиляційний отвір, коли почав падати. Однак режисери залишили невдалий кадр, змонтувавши його з іншим кадром, де Макклейн все ж таки тримається за другий вентиляційний отвір. Вони вирішили, що так буде більш ефектно.


Іспанська назва фільму звучить як “Кристальні джунглі”, польська – “Скляна пастка”. Угорська назва – “Віддай своє життя дорожче”, сиквелу – “Твоє життя ще дорожче”, триквелу — Життя завжди дороге”.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь