Вакуумний масаж обличчя банками – один з ефективних методів омолодження, доступних для проведення в домашніх умовах. Процедура полягає у впливі на лицьові м’язи й шкіру зворотного тиску (вакууму), як результат – розгладжуються зморшки, шкіра стає пружною й підтягнутою. Якими властивостями володіє такий масаж?
Як працює вакуумний масаж обличчя
Ефект, отриманий від даної процедури, складається з силового впливу на тканину дерми. І, чим ретельніше опрацювання, тим процес ефективніше: підвищується тонус м’язів обличчя, посилюється кровобіг і лімфобіг в тканинах, прискорюються процеси обміну речовин, жирові сполуки руйнуються.
Посилений лімфобіг і кровообіг призводять до практично миттєвого збагачення тканини обличчя поживними компонентами. Крім того, невелике ушкодження капілярів підштовхує організм до процесів їх відновлення. Колаген та еластин, «складові молодості», виробляються в цей самий час.
Відсоток жирової тканини знижується, завдяки процесам її фізичного руйнування. Вакуумний масаж обличчя сприяє розщепленню жирових клітин, частинки яких запросто спалюються організмом.
Читайте також: ВАННОЧКИ ДЛЯ НІГТІВ В ДОМАШНІХ УМОВАХ: ДОГЛЯД ТА РЕЦЕПТИ

Стан дерми стає значно краще, якщо під час процедури «вакуумний масаж обличчя» застосовувати ефірні масла й інші корисні компоненти. Шкіра при цьому збагачується вітамінами, відновлюється її водний баланс. Також масла виступають в якості антисептика.
В результаті цього:
- Відбувається розтяжка й розслаблення спазмованих жувальних і мімічних м’язів обличчя.
- Розкривається ще одна мережа капілярів, йде на збільшення кров’яний приплив, а з ним підвищується вміст кисню, мікроелементів і поживних речовин.
- Прискорюються процеси обміну речовин і регенерація клітин.
- Ліквідується застій тканин (в основному, в області під очима). За допомогою поліпшення відтоку лімфи й венозної крові ліквідуються шкідливі й недоокислені продукти обміну речовин.
- Скорочується кількість жирових відкладень в області підборіддя.
- Відбувається активізація фібробластів, які виробляють білки колагену й еластину.
- Відтінок обличчя стає приємним на вигляд, шкіра починає зволожуватися природним чином, стає еластичною, підвищується тонус мімічної мускулатури, пропадають невеликі зморшки в області губ, підборіддя, зовнішніх куточків очей. Розгладжується носогубна складка.
- Нормалізуються функції сальних і потових залоз, звільняються їх протоки, формуються умови для виходу відкритих комедонів.
- Пори стають менш помітними, захисні властивості шкіри обличчя підсилюють свої функції.
- Виходячи з цього, вакуумний масаж обличчя хороший як для лікування, так і для краси.
Однак масаж обличчя банками має й один негативний момент: при неправильному виконанні процедури на шкірі можуть виникнути синці. Їх поява обумовлюється зайвим втягуванням банки. Це недопустимо! Вибирайте низький ступінь впливу на шкіру та збільшуйте його лише при отриманні відповідного досвіду проведення вакуумного масажу.
Читайте також: ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА СУХОЮ ШКІРОЮ ТІЛА ВЗИМКУ?

Кому потрібен масаж обличчя банками
Вакуумний масаж обличчя можна робити з молодого віку – від 25 років, коли виявляються перші мімічні зморшки. Його ефективність проявиться і в зрілому віці, омолоджуючий ефект порадує кожну жінку.
Рекомендації до проведення вакуумного масажу:
- набряклість обличчя;
- сліди й невеликі рубці від прищів і вугрової висипки;
- в’яла шкіра;
- провисання шкіри обличчя, не чіткий контур;
- мімічні й носогубні зморшки;
- суха шкіра;
- друге підборіддя.
Грамотне застосування вакуумних банок дозволить освіжити, підтягнути, розгладити обличчя, зробити шкіру більш молодою й здоровою.
Протипоказання вакуумного масажу
Вакуумний масаж обличчя можна робити в домашніх умовах лише за рекомендаціями фахівців та лише за відсутності будь-яких серйозних недуг. Пам’ятайте, що за кінцевий результат або наслідки такої процедури відповідаєте ви самі. А щоб визначитися в тому, використовувати банки для обличчя чи ні, ознайомтеся з переліком головних протипоказань:
- купероз і наявність тромбів;
- підвищена крихкість судин;
- захворювання, що призводять до поганої згортання крові;
- запалення лицевого нерва;
- інфекційні захворювання та грибкові ураження;
- великі гнійні висипання;
- відкриті рани і порізи на обличчі;
- занадто тонка і чутлива шкіра.
Читайте також: ЯК ПОТРІБНО ЗМІНИТИ ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ ВЗИМКУ

При наявності хоча б одного з перерахованих недуг від вакуумного масажу на обличчі варто відмовитися. Краще підібрати більш щадну омолоджуючу процедуру, яка не викличе неприємних наслідків для краси й здоров’я в цілому.
Підготовка до масажу
Перед тим як приступити до масажу, яку б техніку Ви не вибрали, шкіру необхідно очистити від макіяжу й забруднень. Робити це рекомендується за допомогою вмивання з гелем або пінкою. Потім розпарьте шкіру, наклавши на обличчя гарячий вологий рушник. Для більш ретельного очищення використовуйте делікатний скраб. Протріть шкіру тоніком або лосьйоном і нанесіть зволожуючий крем для обличчя або спеціальне масло. У домашніх умовах для нормальної шкіри ідеально підійде оливкова або мигдальна олія, а при жирній або схильної до недосконалостей шкірі краще використовувати масло з кісточок винограду, жожоба. Суху шкіру рекомендується масажувати за допомогою масел кокоса, ши або авокадо.
Перед тим як приступити до масажу, важливо ретельно вимити і руки.
Не можна проводити масаж обличчя банками на пошкодженій і запаленій шкірі, після процедур косметологічної чистки. Також протипоказаннями до масажу є бронхіальна астма і цукровий діабет.
Правильна техніка
- Виконуючи масаж обличчя банками в домашніх умовах, важливо не нашкодити шкірі. Тому починати процедуру необхідно завжди з легких рухів, поступово збільшуючи силу впливу, але не доводячи її до відчутного болю чи дискомфорту.
- Надзвичайно важливо під час масажу слідувати масажними лініями: від середини лоба до скронь, від крил носа до мочок вух, від підборіддя до мочок.
Читайте також: 10 ПРАВИЛ НАНЕСЕННЯ ТОНАЛЬНОГО КРЕМУ

- Банки необхідно поступово переміщувати на лінію підборіддя, де є скупчення жирів. Рухи повинні проводитися від центральної точки підборіддя до мочок вух.
- Тепер можна перемістити банки до центру обличчя. Також для нормалізації лімфобігу не рекомендується робити різких рухів.
- Масаж обличчя закінчується зоною чола. Рухатися приладом слід від його центру до скронь.
- Дотримуйтесь руху лімфи – від низу до верху.
- Завжди уникайте різких і надто інтенсивних рухів.
- Не забувайте про зону декольте і шиї.
- Основні рухи, які слід використовувати новачкові, – погладжування і легкі поплескування. Для застосування інших дій необхідна практика і консультація професіонала.
- Можна працювати з проблеми, не обов’язково проходити по всьому обличчю. Якщо у вас, наприклад, багато зморшок на лобі, можна працювати тільки з чолом.
- Так як баночний масаж розпушує жирові відкладення на обличчі й зменшує їх, краще цей метод застосовувати на шиї, лінії підборіддя, лінії лоба, щоб не зробити обличчя занадто худим, адже жінку у віці не прикрашає виснажене обличчя.
- У таких зонах, як лоб, за вухами (якщо вийде), по бічній поверхні шиї банкою можна проводити безбоязно, так як небезпеки розтягнути шкіру немає.
Після масажу
Завершуйте масаж обличчя банками рухами подушечок пальців по всьому обличчю, шиї і зоні декольте, рухаючись від низу до верху. Видаліть залишки масла за допомогою ватного тампона і нанесіть на обличчя живильну маску або сироватку – після масажу ефективність засобів для догляду за шкірою буде особливо вираженою.
Читайте також: ІДЕАЛЬНІ БРОВИ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Загальні рекомендації
- Масаж обличчя банками – це «струс» для шкіри, хоч і з позитивним ефектом. Тому робіть масаж перед сном, щоб обличчя могло відпочити за ніч.
- Поступово збільшуйте час масажу. Для першого разу вистачить один раз пройтися по масажних лініях. З третього-четвертого сеансу, якщо побічних ефектів не спостерігається, можна окремо затриматися на проблемних зонах (провести по ним кілька разів).
- Для вирішення проблеми старіючої шкіри рекомендується пройти курс – 10-15 масажних процедур (проміжок між сеансами – доба). Час безпосереднього масажу обличчя й шиї зазвичай займає не більше 15 хвилин.
- Здійснюючи процедуру своїми інструментами, обов’язково мийте їх, бажано, в мильному розчині й відразу, як закінчите самомасаж. Дотримуючись елементарних правил гігієни, нікому не позичайте свої банки або масажери.
- Судини шкіри обличчя дуже чутливі. Після вакуумного масажу загрозу для них може скласти температурний перепад. Так що не виходьте на вулицю після масажу хвилин 40.
- Уважно оцініть результат першої процедури. Правильно виконаний вакуумний масаж дасть ефект вже після першого сеансу. Будь-які негативні зміни або повна відсутність результату – причини для зміни косметолога або вибору іншого варіанту догляду за шкірою.