Індійські фільми, можна сказати, є окремим кінематографічним жанром. Зараз по річному виробництву фільмів Індія посідає перше місце у світі, випереджаючи Голлівуд. Щорічно в Боллівуді, Толлівуді, Сандалвуді, Оллівуді та інших центрах індійського кінематографа знімається понад 1000 художніх фільмів на рік.
Більшість з цих фільмів практично неможливо дивитися західному глядачеві, але все ж серед них є і дуже хороші фільми, які приголомшують і зачаровують своєю красою, сюжетом або акторською роботою.
Кращі індійські фільми
Саме таким хорошим і цікавим індійським фільмам присвячена ця сторінка, тут зібрані найкращі індійські фільми останніх років.
Настане завтра чи ні? (2003)
Сюжет фільму розгортається навколо 23-річної дівчини Нейной Капур, проте в душі вона вже не відчуває себе молодою, адже вона стала зовсім сірою і нудною, всі вечірки й веселі події обходять її стороною. В її житті існує тільки турбота про своїх родичів і нескінченна низка з’ясувань відносин, яка почалася зі смерті її батька.
Читайте також: КРАЩІ МЮЗИКЛИ: ТОП-10 ФІЛЬМІВ ЗА ОСТАННІ 20 РОКІВ
Але в один прекрасний день в її житті з’являється новий промінчик світла і надії на краще життя – Аман Матхур, який полюбив її.
Для того, щоб змусити дівчину щиро посміхатися, чоловік звертається за допомогою до кращого друга дівчини – Рохіта. Але пізніше Аману доведеться дізнатися, що він попросив не ту людину, адже Рохіту теж шалено подобається Нейной. І в той момент, коли для дівчини життя починає показувати свої світлі сторони, вона розуміє, що воно може закінчитися в будь-який момент.
Сліпа любов (2006)
Зуні була сліпою від народження. Після благословення батьків вона вирушає на навчання в Делі. Дівчині дуже не просто освоїтися в новому для неї світі. Одного разу під час екскурсії вона познайомилася з гідом на ім’я Рехан.
Читайте також: КОРЕЙСЬКІ ДОРАМИ: ТОП КРАЩИХ ДОРАМ, ЯКІ ВАРТО ПОДИВИТИСЯ
Дівчина подобається йому, він оточує її увагою та турботою і молоді люди вирішують одружитися. Але стає відомо, що Рехан зовсім не та людина, за яку себе видає.
Ти, я і ми (2008)
Історія їхнього кохання почалася у відкритому морі, молоді люди здійснювали круїз на лайнері. Аджай був сильно п’яний, коли зустрів дівчину на ім’я Пія. Він виглядав повним ідіотом, а потім ще і втратив свідомість.
Читайте також: ФІЛЬМИ ПРО КОХАННЯ: РОМАНТИЧНИЙ ТОП-10 НА ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ

Пія – жінка, яка прислухається не тільки до голосу свого серця, а й розуму. Вислухавши його любовні зізнання, робить для себе відповідні висновки й бере ситуацію під свій контроль.
Одного разу в Делі (2011)
Історія трьох квартирантів Аруна, Нітіна і Таші, які не просто сусіди по квартирі, але ще і приятелі по спільних злочинам.
Герої звичайні хлопці, кожен зі своїми проблемами, і живуть простим життям за одним винятком – молоді люди входять в топ-складу однієї зі злочинних нелегальних корпорацій.
Одного разу Сонія, подруга одного з друзів, просить їх допомогти й передати пакет з невідомим вмістом за вказаною адресою. Таші доручає передачу посилки Нітіном, а той перенаправляє прохання Аруну. Саме з цього моменту завершується розмірене існування героїв і йде низка непередбачених подій, яка тягне їх на саме дно. Чи вийде у хлопчаків вибратися з виру і розгребти неприємності протизаконного світу, що обрушилися на них.
Мене звати Хан (2010)
Хлопцеві, який страждає від синдрому Аспергера, дуже складно вдається влитися в нормальне суспільство, його незграбність дає про себе знати кожну хвилину. Але саме завдяки їй він знайомиться з дівчиною своєї мрії.
Мандира – найкраща з усіх, вона добра і лагідна, вона любить Хана і він готовий прийняти її, навіть разом з сином. Але рідня Хана проти, і молодій сім’ї коштує великих зусиль, щоб відстояти своє право на любов.
Незабаром життя налагоджується, вони відкривають свій спільний невеликий бізнес. Життя і радісні дні сім’ї порушують події, які відбуваються 11 вересня 2005 року, ставлення всього світу до таких людей, як Хан, різко змінюється. Мусульман починають ненавидіти й гнобити. До того ж син дружини гине.
Пошук (2012)
Індійські фільми, наприклад даний фільм Пошук, ще раз підтверджують, що індуси вміють знімати не тільки музичні мелодрами, а й кримінальні трилери.

Головний герой Шекхват, який трагічно втратив сина, дізнається про аварію, в результаті якої гине відомий кіноактор Армана Капура. На перший погляд проста аварія, яких, кожен день у світі відбувається безліч. Але професійному слідчому, в будь-якому випадку, на думку прийдуть цілком закономірні питання. Як жертва виявилася саме в цьому місці? Чому тверезий актор не зміг впоратися з керуванням? Чому перед смертю Арман зняв велику суму грошей?
Біжи, Мілка, біжи! (2013)
Біжи, Мілка, біжи! є біографічним індійським фільмом. Він присвячений життю відомого спортсмена, який подолав безліч труднощів на шляху до свого успіху.
Мілка Сінгх – прославлений бігун на короткі дистанції став знаменитий на весь світ після перемоги на популярних Азіатських іграх. Досить твердо зміцнившись на спортивному Олімпі й показавши свою міць, він незабаром став призером в загальному забігу на римській олімпіаді.
Скромний, працьовитий і цілеспрямований юнак з радістю поділився подробицями своєї біографії, яка згодом і лягла в основу драми.
Ланчбокс (2013)
Дія картини Ланчбокс відбувається в Індії, в колоритному місті Мумбаї. Сюжет розгортається з помилкової та випадкової доставки обіду в коробочці молодій та самотній домогосподарці. Це стає початком листування з невідомим чоловіком за допомогою маленьких записок, які вони передають один одному в коробочках з їжею.
Це історія початку незвичайного і цікавого роману, історія про випадковості й подарунки долі, історія про людські емоції й про романтику звичайних днів.
У фільмі розповідається про місто з усіх його сторін. Показано, чим живуть його мешканці, чим дихають, як влаштований їхній побут. Це дає фільму свою динамічність і специфіку. Фільм легкий, як малюнок аквареллю, але в той же час в ньому присутня своє напруження.
Піф-Паф (2014)
Якось Харлін в голову закрадеться думка про те, що вона до цих пір не заміжня. Й стане початком всіх її пригод. Така думка приводить її до того, що дама реєструється на сайті знайомств, щоб зустрітися з яким-небудь хлопцем, який, можливо, в подальшому стане її чоловіком. А далі що? А далі, природно, побачення.
На цій зустрічі вона бачить молоду людину, яка володіє неймовірним шармом і чарівністю, але він якийсь таємничий і точно щось приховує від неї. Харлін зауважує, що в кишені нового знайомого знаходиться національне індійське надбання – знаменитий діамант «Кохінур». Але вся справа в тому, що саме цей «камінчик» пропав, і весь світ обговорює його зникнення.
Все нудне життя нашої героїні вмить змінюється. Попереду Харлін чекають перестрілки, розбирання з мафією, і багато-багато дзвінких куль над головою.
Весільний гість (2018)
Саміра – молода дівчина, яка повинна вийти заміж за людину, яку зовсім не любить. Вона виросла в мусульманській сім’ї, і батьки самі вибрали їй відповідну кандидатуру.
Коли на її весіллі з’явився найманець зі зброєю і мішком, дівчина зовсім не злякалася. Вся справа в тому, що її викрадення було заздалегідь сплановано, і реалізувати його допомагав саме той, кого вона любить більше життя.
Але незабаром все пішло зовсім не за планом. Коханий повідомив їй по телефону, що більше не має наміру брати участь у всьому цьому і кидає її. Саміра в свою чергу не хоче повертатися додому. Несподівано для самого себе найманець Джей вирішує допомогти дівчині почати нове життя, яке буде кращим за попереднє. Але разом їм належить справлятися з труднощами, які призначалися зовсім не для них.