КРАЩІ ФІЛЬМИ ПРО ЧОРНОБИЛЬ: 5 ФІЛЬМІВ. ОПИС + ТРЕЙЛЕРИ
  • Post category:Кіно

Чорнобиль – точка на карті, про яку вже склалося безліч чуток і легенд. Після трагедії у квітні 1986 року, що сталася в одному з енергоблоків атомної електростанції, мертве місто стало відомим об’єктом для екскурсій.

Місто, яке покинули всі жителі за одну добу, стало надихати багатьох письменників і кінорежисерів. Всю ту атмосферу, якою просякнутий Чорнобиль, неможливо передати за допомогою фотографії або відеоматеріалу, але є деякі фільми про Чорнобиль, які дійсно заслуговують перебувати в топі найкращих кінострічок про чорнобильську аварію.

Кращі фільми про Чорнобиль

Сьогодні в нашому огляді ви побачите топ-5 кращих фільмів і серіалів, пов’язаних, так чи інакше, з Чорнобильською аварією на АЕС.


Чорнобиль (Британія, США), 2019

«Чорнобиль» Крейга Мазіна сколихнув весь світ, обігнавши по рейтингу на кіносайті IMDB навіть «Гру престолів», і дехто вже навіть називає його найуспішнішим серіалом на планеті.

В основу серіалу лягла книга нобелівського лауреата з літератури Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва». Книга написана в особливій документальній манері на основі свідчень очевидців. Вона перекладена на 40 мов і видана по всій планеті.

Дія історичного серіалу «Чорнобиль» починає свій розвиток в Україні в 1986 році. Теплий квітень приносить нові надії на світле майбутнє, однак раптово на найбільшій атомній електростанції трапляється непередбачена ситуація, яка призводить до аварії. Цій катастрофі судилося стати однією з найтрагічніших в історії Радянського Союзу.

Читайте також: ФІЛЬМИ ЗА КНИГАМИ СТІВЕНА КІНГА: КРАЩІ ЕКРАНІЗАЦІЇ КІНГА

Кращі фільми про Чорнобиль
Кращі фільми про Чорнобиль

Коли з’ясовується, що на станції стався потужний вибух, то працівники заводу й пожежники, які опинилися поблизу, ризикують своїми життями для того, щоб знизити рівень потенційних наслідків від аварії.

Маючи незліченні мільйони людей, які перебувають під загрозою, співробітники станції роблять відчайдушну спробу попередити колег про загрозу другого вибуху. Одночасно з цим починається оперативна розробка плану дезактивації всього Чорнобиля. Стає зрозуміло, що жертв уникнути не можна. Лише тільки завдяки відвазі й хоробрості людей можна врятувати місцеве населення.


Метелики (Україна), 2013

«Метелики» – це історія про двох дівчат – юну Алю Широкову, ученицю 10-го класу, і її старшу сестру Мар’яну, які вирішили провести вихідні у родичів у Прип’яті.

Щоб зрізати шлях, дівчата попрямували через Чорнобиль. Автомобіль заглох біля атомної електростанції. Раптом загула земля, і здивовані сестри побачили потужний вибух, викид вогненних каменів і стовп, який світиться.

Читайте також: ВІДМІННІ СЕРІАЛИ ЗА МОТИВАМИ КНИГ: 7 СЕРІАЛІВ + ТРЕЙЛЕРИ

Кращі фільми про Чорнобиль
Кращі фільми про Чорнобиль

Мчали пожежні машини знесли зі шляху їх маленький жигуль. Вранці міську тишу порушили тривожні сирени швидкої допомоги й колони військових вантажівок з солдатами. Городяни йшли у своїх справах, в магазинах брали продукти, весільний кортеж зупинився, і молодь висипалася на вулицю, щоб відзначити щасливу подія. Ніхто з жителів не знав, що зовсім поруч уже гинули рятувальники, які працювали в пеклі реактора, що вибухнув, а над територією в радіусі тридцять кілометрів навис невидимий купол смерті.

Аля й Мар’яна стають свідками руйнівного вибуху на 4-му блоці ЧАЕС.


Чорнобиль. Зона відчуження (Росія), 2014

У центрі уваги сюжету опиняються п’ять молодих друзів, які відправляються на пошуки негідника, що кількома годинами раніше вкрав у них вісім мільйонів рублів. Головні герої сідають за кермо старої “Волги” й направляються світ за очі. Вони поки не знають, що грабіжником виявився звичайний айтішник зі столиці.

Подорож героїв стає все небезпечнішою й таємничою з кожним кілометром дороги. Чи вийде у них залишитися живими та що змусило зібратися разом саме їх? На що можна піти заради порятунку чужого життя? І чи правда, що минуле – це те, чого вже не повернути?

Читайте також: ФІЛЬМИ ПРО НЕЧИСТЬ: ВАМПІРИ, ЗОМБІ ТА ВІДЬМИ

Кращі фільми про Чорнобиль
Кращі фільми про Чорнобиль

Автори вміло грають з жанрами, перетворюючи розповідь з роуд-муві в містичний трилер, з бойовика в фільм-катастрофу, залишаючи до самого кінця відкритим питання – чому саме ці п’ятеро молодих людей повинні були опинитися в таємничій і повній загадок зоні навколо Чорнобильської АЕС.

Зона – це справжній культовий герой серіалу. Це не просто місце дії. Зона може змінювати зовнішність і голоси, лякати або приходити на допомогу. Але головне – у неї теж є план. І він відомий тільки їй одній.


Щоденники Чорнобиля (США), 2012

Заборонена зона – американський фільм жахів, трилер від творців Паранормального явища і Астрала, реліз якого відбувся 24 травня 2012 року. Режисерська робота виконана Бредлі Паркером.

Фільм оповідає про компанію молодих туристів, які вирішили відвідати екстремальну екскурсію в українське місто-привид. Після аварії на ЧАЕС велика кількість радіації викинулася в повітря, внаслідок чого ці місцевості стали непридатними для проживання. Люди покинули Прип’ять. Місто завмерло. Вулиці спорожніли. Бажання відчути атмосферу міста-примари, походити по порожніх вулицях запалило компанію туристів.

Кращі фільми про Чорнобиль
Кращі фільми про Чорнобиль

Досліджуючи Прип’ять, компанія починає помічати дивні речі, не надаючи їм спочатку великого значення. Але з заходом сонця вони про це пошкодують. Нелюдські крики й стогони лунають з глибин мертвого міста. Героям ця ніч дасться нелегко. Поки інші люди спокійно сплять вдома, друзі борються за виживання, захищаючись від невідомих істот, які запанували в мертвій зоні.

Стрічку знято на території Сербії та Угорщини. Під час показу стрічки ходили чутки, що фільм знімали дійсно в Прип’яті, але їх спростували. Зараз насправді є така можливість – відвідати мертве місто з туристичною групою, але перебувати в ньому довго все ще небезпечно.


Аврора (Україна), 2006

СРСР. 1986 рік. У дитячому будинку на околиці міста Прип’яті Української РСР живе й виховується дванадцятирічна дівчинка на ім’я Аврора Недєліна, яка обожнює танцювати й мріє стати великою балериною, щодня відпрацьовуючи складні па.

Найближча людина Аврори – Тарас Савченко, що працює на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС). Вона відноситься до нього, як до батька, якого зовсім не пам’ятає.

Після вибуху на ЧАЕС, під час якого Тарас Савченко перебував на своєму робочому місці, Аврора біжить на електростанцію, сподіваючись зустріти його, і отримує там величезну дозу радіаційного опромінення. Смертельний діагноз лікарів залишає дівчинці єдиний шанс на виживання – дорогу операцію в США.

Кращі фільми про Чорнобиль
Кращі фільми про Чорнобиль

Аврору відвозять на лікування в американську клініку, де вона зустрічає свого кумира Миколу Астахова, зірку радянського, а потім і світового балету, який емігрував з СРСР п’ятнадцять років тому. Він проходить у цій же клініці курс лікування й переживає при цьому глибоку творчу кризу та страшну депресію. Переситився життям, розбещений грошима, увагою публіки й наркотиками, цинічний Нік спочатку в упор не помічає юну прихильницю, яка мріє стати балериною. Але подальше знайомство та спілкування з вмираючою цілеспрямованою та сильною духом радянською дівчинкою, врятувати яку може тільки диво, стає для нього своєрідною «шоковою терапією» й відроджує його до нового життя.


25 квітня 1986 рік. Цей день увійшов в історію, адже саме тоді й сталася наймасштабніша в історії атомна катастрофа. Величезне число загиблих, тисячі зіпсованих доль. Звичайно ж, ця подія знайшла своє відображення в кінематографі. Багато з цих фільмів засновані на реальних подіях, хоча і без містики й вигадки тут не обійшлося.

КРАЩІ ФІЛЬМИ ПРО ЧОРНОБИЛЬ: 5 ФІЛЬМІВ. ОПИС + ТРЕЙЛЕРИ 1

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь