ФІЛЬМИ ЗА КНИГАМИ СТІВЕНА КІНГА: КРАЩІ ЕКРАНІЗАЦІЇ КІНГА
  • Post category:Кіно

Стівен Кінг по праву є одним з найуспішніших і відомих письменників в стилі жахів і фантастики. Його твори настільки популярні, що протягом багатьох десятиліть екранізації Кінга з’являються мало не щороку.

Фільми за книгами Стівена Кінга: екранізації Кінга

Ми зібрали 10 кращих кіноадаптацій по численних романах і розповідях Стівена Кінга. Фільми розташовані по даті виходу.

Читайте також: 35 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО СТІВЕНА КІНГА

Цікаві факти про життя Стівена Кінга
Фільми за книгами Стівена Кінга: кращі екранізації Кінга

Керрі, 1976

Керрі Уайт з самого дитинства була не зовсім звичайною дівчиною – і все через її здібності до телекінезу. Ці здібності, проте, нітрохи не полегшували її життя: в школі Керрі страждала від знущань однокласників, а вдома від фанатично побожної матері.

Як і всім дівчатам, Керрі теж хотілося піти на випускний бал. Знайшовся навіть хлопець, якого одна з однокласниць, які розкаювалися, вмовила запросити Кері.

Читайте також: НАЙОЧІКУВАНІШІ ЛІТЕРАТУРНІ ЕКРАНІЗАЦІЇ 2020 РОКУ. ТРЕЙЛЕРИ

Фільми за книгами Стівена Кінга
Фільми за книгами Стівена Кінга. Керрі, 1976

І все йшло добре до тих пір, поки Керрі в черговий раз не стала об’єктом для злого жарту. На цей раз, правда, жарт зайшов занадто далеко, але і Керрі у відповідь на нього вирішила не залишатися в боргу.


Залишся зі мною, 1986

В основі сюжету фільму “Залишся зі мною” лежить невелике оповідання Стівена Кінга «Тіло».

Четверо хлопчаків, четверо друзів Кріс, Тедді, Верн і Горді відправляються на пошуки місця, де загинув їхній одноліток Рей. Здається, якщо мова йде про труп, а автором ідеї є Стівен Кінг, значить фільм переповнений жахом, страхом та іншими страшними деталями. Але тільки не ця картина.

Читайте також: ВІДМІННІ СЕРІАЛИ ЗА МОТИВАМИ КНИГ. ТРЕЙЛЕРИ

Фільми за книгами Стівена Кінга
Фільми за книгами Стівена Кінга. Залишся зі мною, 1986

Насправді фільм оповідає про справжню, хоч і дитячу, але міцну дружбу, про взаємовиручку й взаєморозуміння. Про те, як за такий короткий термін під час, начебто і не потрібного, але такого важливого походу можна стати дорослішим. Це фільм – ностальгія. Кожне слово, кожен пейзаж наче з дитинства


Мізері, 1990

Пол Шелтон – відомий письменник, з яким популярність зіграла злий жарт. Опинившись у безвихідному становищі, він змушений прийняти допомогу від незнайомої жінки, яка виявляється гарячою прихильницею його творчості.

Фільми за книгами Стівена Кінга
Фільми за книгами Стівена Кінга. Мізері, 1990

Хворий і розбитий письменник навіть не уявляє, яким небезпечним для нього виявиться ця зустріч, адже його нова знайома ні за що не побажає розлучитися зі своїм кумиром і зробить все можливе, щоб той залишився у неї назавжди.


Втеча з Шоушенка, 1994

Стівен Кінг написав повість «Рита Хейворт і порятунок з Шоушенка». А в 1994 році на екрани вийшов культовий фільм «Втеча з Шоушенка». Стрічка у прокаті не була успішною, але після виходу фільму на DVD зайняла провідні позиції за результатами глядацьких симпатій.

Фільми за книгами Стівена Кінга
Фільми за книгами Стівена Кінга. Втеча з Шоушенка, 1994

Сюжет фільму розповідає про талановитого банкіра Енді Дюфрейна, якого засудили на довічний термін за подвійне вбивство. Дюфрейна відправили відбувати покарання до виправної установи «Шоушенк», де він проходить не одне коло пекла. У в’язниці він знаходить спільну мову з іншими ув’язненими, і навіть начальником в’язниці. Енді став застосовувати свої професійні навички, щоб начальник і охорона в’язниці уникли сплати податків. А тим часом, він готує втечу…


Долорес Клейборн, 1995

Життя норовливої ​​жінки зі складним характером Долорес Клейборн не особливо склалося: шлюб з чоловіком-п’яницею Джо був кошмаром і його смерть стала звільненням для Долорес. Відносини з дочкою Селін, яка давно переїхала жити в Нью-Йорк, ніколи не були теплими й близькими.

Фільми за книгами Стівена Кінга
Фільми за книгами Стівена Кінга. Долорес Клейборн, 1995

Більшу частину свого життя Долорес пропрацювала прислугою в будинку багатої пані Віри Донаван, яка мешкає в невеликому містечку на острові. За довгі роки роботи Долорес удостоїлася честі бути внесеною до заповіту роботодавиці. Однак, коли Віра Донаван гине в результаті нещасного випадку все місто вважає, що це справа рук Долорес, як і загибель чоловіка, який помер двадцять років тому.

Незважаючи на довгі роки без особливого спілкування, підтримати матір приїжджає її донька Селіна, яка стала процвітаючою журналісткою. Попереду жінку чекає довге розслідування й низка допитів в поліції. Але ніхто, включаючи дочку, не знає про її важке минуле і відносини з Вірою Донован.


Зелена миля, 1999

«Зелена миля» видатного режисера Френка Дарабонта. Сценарій до фільму писав Стівен Кінг. Тільки два цих імені вже забезпечують колосальний успіх стрічці.

екранізації Кінга
Фільми за книгами Стівена Кінга. Зелена миля, 1999

Зовсім не справедливо, але даний фільм не отримував гучних нагород, проте мільярди глядачів не забувають про фільм протягом двадцяти років. І це є заслужений успіх, адже не кожен фільм через такий величезний термін буде перебувати в десятці кращих світових картин і буде змушувати численну аудиторію говорити про нього постійно.

Звинувачений у страшному злочині, Джон Коффі опиняється в блоці смертників в’язниці «Холодна гора». Новоприбулий володів вражаючим зростом і був аж надто спокійний, що, втім, ніяк не впливало на ставлення до нього начальника блоку Пола Еджкомба, який звик виконувати вироки.

Фільми за книгами Стівена Кінга
Фільми за книгами Стівена Кінга. Зелена миля, 1999

Гігант здивував всіх пізніше, коли з’ясувалося, що він володіє неймовірною магічною силою.


Таємне вікно, 2004

Фільм «Таємне вікно» розповідає історію письменника Морта Рейні, якого покинула муза після того, як він дізнався про зраду дружини. Герой оселився разом з собакою в заміському будинку й цілими днями насолоджується сном. Одного разу в двері стукає незнайомець Кокні Шутер і заявляє, що Морт вкрав одне з його оповідань.

Фільми за книгами Стівена Кінга
Фільми за книгами Стівена Кінга. Таємне вікно, 2004

У героя вже був досвід плагіату й тому він зніяковів. За сюжетом фільму «Таємне вікно» Шутер просить письменника змінити кінцівку книги й залишає свій рукопис під дверима. Морт починає звіряти текст і розуміє, що той один в один схожий на його власний. Потім з’ясовується, що розповідь Шутера написана на 2 роки пізніше, але щоб довести це, Рейні повинен дістати журнал з власною публікацією.

екранізації Кінга
Фільми за книгами Стівена Кінга. Таємне вікно, 2004

Тим часом починають коїтися дивні речі. Шутер вбиває собаку Морта, спалює будинок, де зараз живе колишня дружина, розправляється з агентом і старим Томом. Далі стає зрозуміло, що нова кінцівка оповідання з вбивством дружини може стати реальністю для Морта.


Імла, 2007

Фільм знятий за романом «Туман». У невеликому містечку пройшла буря. Шалена стихія завдала чимало шкоди. Подружжя Дрейтон підраховує втрати, і оглядає руйнування. Девід зауважує, що раніше мальовничий пейзаж гір і озера, на які відкривається вид з їх ділянки, оповитий туманом і не схожий на звичайний. Разом зі своїм сином і сусідом чоловік відправляється в будівельний супермаркет, щоб закупити необхідні речі для усунення поломок внаслідок негоди.

Фільми за книгами Стівена Кінга
Кращі екранізації Кінга. Імла, 2007

Перебуваючи в магазині, вони помічають дивацтва – правоохоронні органи їдуть до гір, де розташувалася військова база. А потім всі бачать імлу, що наближається, вона поглинає людей, які зустрілися їй на шляху. Що відбувається там невідомо, але відчайдушні крики з неї дають зрозуміти, що там щось страшне.


1408, 2007

Щасливий письменник Майкл Енслін збирається почати писати нову книгу, яка буде присвячена випадкам прояви полтергейсту в готелях.

Фільми за книгами Стівена Кінга
Кращі екранізації Кінга. 1408, 2007

Чоловік не вірить в те, що надприродні явища мають місце бути, а також в загробний світ. Він справжній цинік і прагматик, а тому не боїться відвідувати таємничий номер 1408 в готелі Дельфін. А слова керуючого готелем про те, що в номері всі постояльці загинули містичним чином, а не своєї природною смертю, анітрохи не лякають чоловіка.

Спочатку в номері все було спокійно. Тишу переривав лише відлік стрілки на будильнику, який ні з того ні з сього почав вести зворотний відлік. Чоловік усвідомлює, що влип в небезпечні неприємності, вибратися з низки ірраціональних жахів, які стали його оточенням на деякий час, більше не є можливим.

екранізації Кінга
Кращі екранізації Кінга. 1408, 2007

Потойбічні сили раді своїй новій жертві, а тому так просто не збираються відпускати письменника зі своїх обіймів.


Воно, 2017

Тихий побут невеликих населених пунктів нерідко наповнений масою загадкових явищ. У невеликому містечку Деррі в штаті Мен відбуваються дивні події, розібратися в яких офіційна влада не в силах. Поліція ретельно намагається відшукати зниклих дітей, однак доказів, які могли б однозначно вказати на особу викрадача роздобути не вдається. За неперевіреною інформацією до справи причетний хтось в костюмі клоуна.

Фільми за книгами Стівена Кінга
Кращі екранізації Кінга. Воно, 2017

Місцеві активісти не хочуть миритися зі страшною правдою, яка посіяла страх в душах жителів. Вони збираються самостійно залучити до відповіді маніяка, який приніс жах на рідні вулиці. Відважні хлопці навіть не уявляють, з яким жахом їм доведеться зіткнутися.


Чи сподобалася вам наша підбірка з фільмами, які зняті за романами Короля Жахів? Діліться в коментарях, які екранізації Кінга любите найбільше.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь