Дрібні надокучливі мошки з’являються немов самі по собі і незабаром вони вже всюди, знайома ситуація? Тоді ви на вірному шляху до вирішення проблеми! Ми підготували для вас всю необхідну інформацію з даного питання. Як позбутися від мошок на кухні ми розповімо трохи нижче, а для початку давайте познайомимося ближче з потенційним ворогом.
Хто вони такі домашні мошки?
Фруктові або плодові мошки, яких також називають дрозофіли, не несуть для людини небезпеки, як такої, вони не кусаються і не переносять небезпечних захворювань. Але якщо мошкара завелася, то вона активно знищує запаси ваших органічних продуктів харчування і докучає своєю присутністю практично всюди. Той, хто хоч раз стикався з цими комахами, точно знає, що позбутися від них – завдання не з легких. Але для початку вам потрібно зрозуміти, звідки вони беруться, знайти їх лігво і знищити, а вже далі в більш спокійному режимі вирішувати проблему видалення їх з окупованої території.
Чому ж мошки з’являються на кухні?
Варіантів, як правило, не багато: або вони прилітають з вулиці на аромат залежавшогося або зіпсованого продукту, або яйця мошок ви принесли самі разом з купленими фруктами чи овочами, або ж вони завелися в грунті домашніх рослин. Щоб зрозуміти, як позбутися від дрібних мошок на кухні, потрібно спочатку визначити, що це дійсно плодові мошки, а не, скажімо, каналізаційна мошкара, лісова мошкара або інші комахи.
Як швидко визначити плодових мошок?
- Якщо мошки з’являються у вас в будинку з зливних отворів на кухні або ванній, то це каналізаційні мухи. Вони густо вкриті волосками.
- Якщо мошки окупували кімнатні рослини, і від цього вони стали в’янути і чахнути, значить ви натрапили на слід грибних комариків.
- Якщо комахи з’являються із вбиральні або кухонних шаф, то ви зіткнулися з міллю.
- Якщо недалеко від вашого житла розташована водойма, а настирливі мошки, що залетіли в будинок, лізуть в очі і норовлять вкусити, ймовірно, це комарі або гнус.
А якщо забуті на столі фрукти або на балконі овочі почали псуватися, а навколо них літають мошки, вітаємо, це плодові мошки, вони також можуть заводитися в зіпсованих солодощах або залишках соку і алкоголю.
Швидкого розмноження дрозофіл сприяє наявність доступних продуктів харчування на вашій кухні. Найбільше вони люблять поласувати зіпсованими фруктами чи овочами, причому їжі не обов’язково має бути багато, досить забутого помідора або огризку від яблука. Вони знайдуть їжу по запаху і, влаштувавши там своє гніздо, стануть відкладати личинки.
Як позбутися від дрібних мошок на кухні
Способи боротьби з комахами досить прості і під силу кожному. Очевидно, що починати варто з генерального прибирання в квартирі. В першу чергу вам потрібно знищити гніздо мошок, потім необхідно дістатися до найдальших кутів і перевірити, чи немає де забутої їжі, крихт, розлитого соку. Потрібно перебрати всі продукти, ретельно перевірити крупи, домашні консерви, особливо варення, перебрати фрукти й овочі. Наступний етап – відмити всі поверхні. Якщо у вашій квартирі сиро, необхідно регулярно її провітрювати, також перевірте всі труби, якщо десь щось тече, то потрібно усунути. При наявності вдома акваріуму, регулярно стежте за його чистотою.
Якщо квартира відмита до блиску, а джерела живлення усунені, через пару днів кімнатні мошки повинні зникнути. Але в разі, якщо вони не йдуть, можна вдатися до альтернативних методів:
- Зробіть пастку. Візьміть пластиковий стакан або обрізану пластикову пляшку, підійде і непотрібна банка чи бокал, покладіть на дно фрукт або налийте трохи соку, компоту, вина, і оберніть харчовою плівкою. Потім плівку проткніть в декількох місцях і чекайте, поки мошки попадуться на приманку.
- Також можна використовувати хімічні засоби для боротьби з комахами: спеціальні крейда, аерозолі, курильні палички або ароматичні масла. Дрозофілів відлякують різкі запахи пачулі, лайма, іланг-ілангу.
- Народні засоби у боротьбі з ними – це лимон і часник. Їх запах також відлякує комах.
Щоб плодові мушки не з’являлися знову, ви повинні дотримуватися таких правил:
- Слідкуйте, щоб відро з відходами регулярно оновлювалося.
- Не залишайте їжу і напої на столі.
- Крупи й інші сипучі продукти зберігайте в спеціальних контейнерах.
- Не збираєте брудний посуд.
- Регулярно робіть прибирання. Насухо витирайте поверхні на кухні.
- Не заливайте кімнатні рослини.