Маски для обличчя – справжнє задоволення для шкіри. Правда, готові маски – задоволення не з дешевих. Тому іноді ми вдаємося до альтернативних варіантів – робимо маски для обличчя в домашніх умовах.
Маски для обличчя в домашніх умовах
Час від часу варто живити шкіру натуральними продуктами, щоб вона була більш ніжною й шовковистою. Саме тому багато косметологів радять робити домашні маски, додаючи в них мед, авокадо, вівсяні пластівці. Давайте подивимося, які можна зробити маски для обличчя в домашніх умовах.
Маски для очищення обличчя
Очищувальні маски для обличчя в домашніх умовах позбавляють від блиску, прищів, розширених пор, нормалізують вироблення шкірного сала.
- Очищаюча маска з косметичною глиною – білої, блакитною, зеленою, чорною. Розвести порошок у чистій прохолодній воді, витримати 10-15 хвилин.
Читайте також: ТКАНИННІ МАСКИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ: СЕКРЕТИ ВИКОРИСТАННЯ

- Маска проти прищів. Наріжте моркву на шматочки, зваріть її і протріть, потім нанесіть на ділянки, уражені прищами. Роздавіть пару таблеток аспірину й змішайте з водою до стану пасти. Паличкою нанесіть розчин на прищі, і його в’язка сила зменшить їх.
- З вівсяними пластівцями. 1 ст. л. вівсянки або вівсяних висівок заварити окропом, остудити, вмішати яєчний білок або лимонний сік (1 ч.л.), нанести на 15-20 хвилин і прилягти. Якщо використовуються висівки, маска при нанесенні діє як скраб.
- З пшеничного, рисового або картопляного борошна. Крохмаль чи борошно розвести водою до крему, потримати на обличчі чверть години й змити. При надмірному блиску обличчя воду замінити на кефір, кисле молоко.
- З сухих трав. З усіх домашніх засобів найкращий ефект дають маски для обличчя з травами, що містять дубильні речовини: звіробій, фіалка, кульбаба, шавлія. Ромашка м’яко дезінфікує, а лаванда прискорює загоєння, що корисно при запаленнях. Готується трав’яна маска як з одного виду трави, так і з їх суміші. Траву подрібнити, залити окропом на ¼ ч, нанести кашку на марлеву серветку і витримати 15 хв.
Читайте також: ЯК ВИЗНАЧИТИ ТИП ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ – ДОГЛЯД ЗА ОБЛИЧЧЯМ

- З медом, яйцем і картоплею. Бульбу картоплі натерти, білок збити в піну, 1 ч.л. меду злегка підігріти. Все змішати й нанести на шкіру на 15 хв.
- Медова маска. Нанесіть мед на обличчя і залиште на 15 хвилин. Видаліть його ватою, змоченою в теплій воді.
- Сметана, петрушка й огірок. Чистимо огірок від шкірки, потім натираємо на дрібній тертці, ріжемо петрушку й додаємо в суміш одну столову ложку сметани. Ця маска підходить для всіх типів шкіри. Після неї шкіра обличчя стає оксамитовою й доглянутою.
Зволоження обличчя в домашніх умовах
Зниження рівня вологи загрожує сухістю, зниженням еластичності й тургору, а як наслідок – передчасними зморшками, лущенням, провисанням. Ефективні зволожувальні маски для обличчя в домашніх умовах:
- Глиняна. Допоможе зволожити й забезпечити жирну шкіру поживними речовинами косметична глина, змішана з водою й соком 1 апельсина.
- З помідора. Кашка з помідора, натертого на тертці й змішаного з крохмалем, зволожує, звужує пори, тонізує.
- З алое. Алое – рослина з багатьма цілющими властивостями: вирівнює тон обличчя, загоює ранки, підсушує запалення, захищає від прищів.
Читайте також: ЯК ВИГЛЯДАТИ МОЛОДШЕ СВОЇХ РОКІВ: 10 ПРОСТИХ ПОРАД

- Бананова. Банан розім’яти, змішати з підігрітим медом і потримати ¼ години.
- Бананова маска з вівсянкою. Розімніть банан, додайте столову ложку меду та п’ять столових ложок вівсянки, перемішайте до утворення однорідної маси. Нанесіть суміш на все обличчя, крім очей, і залиште на 15 хвилин. Вимийте обличчя теплою водою.
- З оліями. Підійде оливкова, обліпихова, персикова олія або їх суміш. Можна наносити на ніч не змиваючи.
- Петрушка й сметана. Необхідно взяти половину пучка петрушки, дрібно нарізати й потовкти, щоб зелень пустила сік. Додаємо столову ложку сметани. Наносимо маску на чисту шкіру обличчя на 15 хвилин. Така маска зволожує шкіру, прибирає почервоніння й лущення.
Живильні маски для жирного обличчя
Живильні маски для обличчя в домашніх умовах найкраще підходить для жирної шкіри, вони містять компоненти, здатні звужувати пори, очищати їх від забруднень і надлишків жиру, поставляти клітинам корисні речовини.
- Вівсяна маска. Змішайте дві столові ложки вівсяної муки з водою, щоб отримати гладку пасту. Нанесіть на шкіру, залиште на 15 хвилин і змийте теплою водою. Цю маску можна використовувати й для сухої шкіри, замість води потрібно додати молоко.
- Дріжджова. Зробити суміш із сухих дріжджів, 1 ч.л. кислого молока або кефіру, 1 ч.л. соку ягід і нанести на 15 хв. Змити водою кімнатної температури.

- Кисломолочна. Взяти порівну сиру домашнього, кислого молока або йогурту, трохи посолити й, витримавши чверть години, зробити контрастне вмивання.
- Полунична маска. Півсклянки перетертої полуниці змішайте з такою ж кількістю простого йогурту й нанесіть на обличчя та шию на двадцять хвилин, потім видаліть теплою водою.
- Яєчна. Натуральна поживна маска для обличчя вийде, якщо змішати сільський сир, сік алое і 1 яйце (білок і жовток). Тримати 30 хв.
- Глиняно-масляна. Порошок білої, чорної або блакитної глини розвести зеленим чаєм, додати оливкову або лляну олію й пару крапель олії паростків пшениці. Тримати 20 хв., змити мінеральною водою.
Як омолодити обличчя
Потреба в тонізації, підтягуванні шкіри виникає після різкого зниження ваги, при вікових змінах. Підтягувальні маски для обличчя в домашніх умовах наноситься і на обличчя, і на шию – при такому підході засіб дає максимальний ліфтинг-ефект.
- Маска з яйця і меду. Збити яєчний білок і додати по столовій ложці меду і лимонного соку: добре перемішати і нанести на обличчя на двадцять хвилин.

- Желатинова. У харчовому желатині присутній колаген, незамінний в боротьбі з гравітаційним птозом (обвисанням). 4 ч. л. желатину замочити в 4 ст. л. води, розтопити на водяній бані й охолодити. Маска повинна висохнути повністю, після чого її акуратно знімають, не розтягуючи шкіру.
- Експрес-маска. Засіб, який діє швидко й наводить порядок на обличчі. Знадобляться: 3 перепелиних яйця, 1 ч. л. цедри лимона, 1 ч. л. лимонного соку, 1 ч. л. подрібненого мигдалю. Все змішати, нанести тонким шаром, почекати 10 хв й змити.
- Огіркова. Беремо маленький огірок, зрізаємо з нього шкірку, натираємо на дрібній тертці. Додаємо половину чайної ложки меду. Для початку необхідно нанести цю суміш на зап’ястя й потримати 5 хвилин. Якщо немає почервоніння та свербіння, значить алергія на ці компоненти відсутня. Після цього треба нанести маску на обличчя на 10 хвилин. Така маска тонізує, освіжає й вибілює шкіру.