ЯК ЗАВАГІТНІТИ – ПЛАНУВАННЯ, СЕКС ТА ОВУЛЯЦІЯ

Далеко не завжди, переставши користуватися контрацепцією під час сексу, жінці вдається завагітніти відразу ж. Ключовими моментами, що впливають на можливість завагітніти швидко, є:

  • здоров’я обох партнерів;
  • обчислення кращих для зачаття днів;
  • виключення негативних факторів

Дотримання представлених рекомендацій дозволить жінці легко завагітніти, виносити й народити здорового малюка

Планування вагітності

Проходження процесу підготовки пари до зачаття малюка, являє собою основну рекомендацію, як завагітніти з першого разу. Завчасне планування настання вагітності дозволяє легко підготуватися до неї, знизити ризики виникнення проблем зі здоров’ям майбутньої матері та її малюка. Починати підготовку краще за три-шість місяців. Для вирішення питання, як завагітніти, в цей період слід пройти обстеження, здати аналізи, зробити необхідні щеплення. При виявленні проблем зі здоров’ям, відвідати відповідних фахівців.

Читайте також: ПМС ТА ПЕРЕПАДИ НАСТРОЮ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

Як завагітніти

Безпосередньо за місяць-два до планованого зачаття, припинити прийом ліків, вживання алкогольних напоїв, кинути палити. У період підготовки до зачаття, додатково рекомендується знизити вживання кави, відмовитися від лазні, сауни, прийому гарячих ванн, додати в щоденний раціон овочі та фрукти.

Відповідаючи на питання, як завагітніти, гінеколог порекомендує подружнім парам займатися сексом, не захищаючись, не менше двох-трьох разів на тиждень. При дотриманні цього побажання, для настання вагітності знадобитися від одного до 12 місяців. При відсутності вагітності через рік, слід додатково звернутися до гінеколога.

Як завагітніти, якщо не виходить

Найголовніше, що повинне робити подружжя – це перебувати в гарному настрої, часто радіти, повноцінно відпочивати, займатися спортом, вести активний спосіб життя, повноцінно харчуватися, уникати їжі з консервантами, напоїв з великим вмістом шкідливих речовин. Подружжю слід приймати комплекс вітамінів, що містять крім усього іншого залізо та йод, відмовитися від шкідливих звичок.

Як завагітніти

Стрес впливає на організми чоловіка й жінки, тому зачаття не відбувається. В цьому випадку слід виділити час на відпочинок, поміняти умови проживання й добре відпочити. Доцільне застосування різних поз в сексі, які можуть допомогти зачаттю.

Важливо своєчасно лікувати запальні процеси в статевій сфері, статеві інфекції, відповідально ставитися до вибору статевого партнера. Для того, щоб перевірити роботу яєчників, як йде зростання фолікулів, коли настане день овуляції – слід пройти фолікулометрію. Процедура визначить день овуляції. У разі, якщо присутня проблема зі здоров’ям (мало сперматозоїдів в спермальної рідини, проблема з овуляцією), а лікування виявилося недостатньо ефективним – лікарі радять вдатися до штучного запліднення.

Овуляція або як завагітніти

Настання вагітності безпосередньо залежить від овуляції, яка являє собою процес виходу готової до запліднення яйцеклітини з фолікула. При її зустрічі зі сперматозоїдом може статися те найбажаніше запліднення, в результаті якого, вже запліднена клітина або по-науковому зигота, потрапляє в матку, де прикріпляється до її стінки. Таким чином, настає вагітність.

Як завагітніти

Успіх зачаття на 100 відсотків залежить від занять сексом в найбільш сприятливі для цього дні. До таких належать день овуляції, а також два-три дні до овуляції.

Переймаючись питанням, як завагітніти, пара повинна в цей період збільшити кількість сексу. Розрахувати період настання овуляції нескладно, використовуючи спеціальний календар овуляції або провівши тести. Ще один спосіб визначення готовності жінки зачати – ведення графіка базальних температур.

Визначивши день настання овуляції, парі слід сконцентруватися на процесі зачаття.

При відсутності патологій репродуктивної системи або інших захворювань, заняття любов’ю в дні найбільшої здатності до зачаття (фертильності), сприяє вирішенню проблеми, як завагітніти швидко.

Як завагітніти

Секс та вагітність

Коли рекомендується займатися сексом для того щоб зачати дитину? Сучасні дослідження показують, що найвищий шанс зачати дитину тоді, коли пара займається сексом за день або два до овуляції, а не в день овуляції. Оскільки сперматозоїд може вижити в слизовій шийки матки до 6 днів, шанс на зачаття збільшується в тому випадку, якщо пара починає жити статевим життям за 5 днів до овуляції, а також і в сам день овуляції. Оскільки дуже вдалий час для сперматозоїда запліднити яйцеклітину є від 2 до 6 годин після овуляції, статеві відносини після овуляції, як правило, не ефективні для зачаття дитини. Що в черговий раз доводить важливість визначення дня овуляції.

Як часто потрібно займатися сексом для зачаття дитини? Заняття сексом кілька разів на період «вікна плодючості», тобто 5 днів до овуляції і в сам день овуляції значно підвищує шанс зачаття. Парі без порушень плодючості та з відомою датою овуляції рекомендується жити статевим життям щодня. Це має однозначну перевагу рідкісним статевих стосунків, оскільки кожен статевий акт підвищує шанс отримання вагітності. Незважаючи на те, що концентрація еякуляту знижується, у більшості чоловіків кількість сперматозоїдів все одно залишається достатньою для запліднення яйцеклітини при щоденних статевих відносинах. До сих пір не доведено, що чоловікам з порушеннями в результатах спермограми рекомендується рідше жити статевим життям.

Оскільки кращий результат спермограми можна отримати лише після 5 днів утримання від статевого акту, є певна частка логіки, не займатися сексом 5 днів до «вікна плодючості». Теоретично, це повинно поліпшити якість еякуляту, проте це не було доведено науковими дослідженнями.

Як завагітніти

Як часто потрібно жити статевим життям, якщо невідома дата овуляції? Постійні статеві відносини, кожні 2-3 дні, повинні забезпечити достатньо часу для «зустрічі» яйцеклітини й сперматозоїда, навіть якщо день овуляції невідомий. Разом з тим, для багатьох пар, більш зручно жити частим статевим життям в період наближення овуляції, а не протягом декількох тижнів поспіль.

Чи існує поза сприятлива для зачаття дитини? Поза особливу роль не грає, але за умови, що еякулят потрапляє в піхву. Однак, має сенс після статевих стосунків жінці лягти на спину притиснувши коліна до грудей (протягом 15-20 хвилин), для того щоб дати можливість еякуляту більш ефективне зіткнення з шийкою матки, таким чином більша кількість сперматозоїдів зможе проникнути в порожнину матки.

Яким чином можна збільшити шанс на зачаття? Існує кілька факторів, здатних впливати на зачаття дитини, і найзначнішим з них, є куріння. Куріння обох партнерів тісно пов’язане зі зниженням шансу зачати дитину, крім цього, куріння збільшує ризик на спонтанне переривання вагітності (викидень). Значна зайва вага або худорба можуть бути причиною нерегулярної овуляції.

Як завагітніти

Припинення куріння обох партнерів, нормалізація ваги, а також застосування в помірних кількостях алкоголю і кофеїну можуть сприяти збільшенню шансу на зачаття.

Коли потрібно звернутися до лікаря

Приблизно 50% пар зможуть зачати малюка протягом 3 місяців, 75% протягом 6 і понад 90% через рік. Здоровій парі, без факторів ризику безпліддя, рекомендується звернутися за консультацією фахівця з безплідності, якщо протягом року немає бажаної вагітності. Якщо мова йде про пару, яка жила статевим життям протягом 6 місяців, і при цьому спроби зачати дитину були відповідні до днів овуляції, рекомендується, звернутися до лікаря через 6 місяців невдалих спроб.

Оскільки важливим фактором, що впливає на зачаття, є вік жінки, тому якщо жінка старше 35 років, лікарі рекомендують звертатися за консультацією набагато раніше.


На закінчення хочеться сказати що, якщо пара здорова, то завагітніти швидко не так вже й складно, головне – не нервувати! Стрес негативно позначається на зачатті. Тому рекомендується більше гуляти на свіжому повітрі, не займатися виснажливим фізичним навантаженням. Якщо з першого разу зачаття не вдалося, не потрібно впадати у відчай, тому що ймовірність завагітніти з 1 разу близько 25%.


Ми у FACEBOOK

Залишити відповідь