Звичайно подорожувати! Причина проста: поки ви не побуваєте в інших країнах, ви не усвідомлюєте і не можете усвідомлювати, наскільки ви – продукт того середовища, в якому ви виросли.
Ви не можете собі навіть уявити, скільки ваших переконань і думок, які ви вважаєте своїми, сформовані вашою країною. А подорожі приводять вас до країни, де все по-іншому, виявляється, що люди можуть жити без цих переконань. Що люди можуть мислити і дивитися на речі кардинально інакше. Що те, що ви вважали аксіомою буття, виявляється всього лише кумедною (або не дуже) примхою, яка властива населенню маленького клаптика землі, на якому ви народилися
Напевно, кожен з нас хоч іноді хотів радикально змінити своє життя після якоїсь подорожі: змінити місце проживання, кинути роботу або взагалі почати все з чистого аркуша. Ви не самотні. До того ж психологи довели, що будь-яка поїздка може змінити нас назавжди. Чого варті, наприклад, Мачу-Пікчу чи Гранд-Каньон? Після того, як ви там побуваєте, отримаєте враження на все життя, а ваш світогляд може кардинально змінитися.
Читайте також: КОЛИ НЕ ВИГІДНО БРОНЮВАТИ ЖИТЛО ЗАЗДАЛЕГІТЬ?
Що говорять вчені?
Дослідники з Йенского університету (Німеччина) проаналізували психологічні наслідки подорожі. Вони працювали з групою німецьких студентів, половина з яких готувалася вчитися за кордоном, в той час як інша половина – залишитися в коледжі в своїй рідній країні. Всі студенти пройшли тести, які їм довелося повторити в кінці навчання.
Результати не залишили сумнівів: поїздки змінюють нашу особистість, впливаючи на п’ять ключових областей: емоції, екстраверсію, доброту, відповідальність і відкритість до нових вражень.
Чому корисно подорожувати?
Подорожі – це один з найбільш ефективних способів навчитися мислити нестандартно; зробити своє мислення більш глибоким і гнучким.
Але, що більш важливо, подорожі – це спосіб знайти свободу мислення і сприйняття. І свободу вибору. Тому що свобода – це і є можливість вибирати. І це не про можливість вибирати, де жити – це про можливість вибирати, яким / якою бути саме вам.
Читайте також: ЯК ПЕРТВОРИТИСЯ ІЗ МРІЙНИКА НА МАНДРІВНИКА?
Ми стаємо більш відкритими для нових переживань
Будь-який мандрівник може підтвердити, що справи не завжди йдуть за планом. Затримки рейсів, погана погода або інша проблема може змусити нас змінити свій маршрут. Але ж головне не те, що відбувається, а те, як ми до цього ставимося. Тому поїздки, особливо спонтанні, виробляють у нас корисну стресостійкість і допомагають бути більш гнучкими і відкритими для нових вражень.
Менше засуджуємо інших людей
Людям зазвичай не подобається те, що вони не розуміють або не приймають. Однак, коли під час подорожі ми тісно взаємодіємо з різними культурами, традиціями, бачимо інший спосіб життя, ставимо себе на місце інших людей, це сильно зміняє наш світогляд, ламає стереотипи і допомагає стати більш терплячими.
Читайте також: ЇЖА В ГОТЕЛЯХ, ЯКУ КРАЩЕ НЕ КУШТУВАТИ
В подорожі стаємо більш комунікабельними
Під час поїздок нам доводиться спілкуватися з великою кількістю людей. Все це «прокачує» екстравертну сторону нашої особистості. Поступово ми починаємо відчувати себе більш комфортно в діалозі з незнайомими людьми і навіть знаходимо нових друзів.
Розширюємо зону комфорту
Чим більше ми подорожуємо, тим краще відчуваємо себе в тих ситуаціях, в яких раніше нам було б некомфортно. Це відбувається тому, що наш мозок поступово розуміє: немає нічого поганого чи небезпечного в тому, щоб вийти за рамки наших звичаїв і звичок. Ця навичка дуже стане в нагоді у повсякденному житті.
Читайте також: ПОДОРОЖ НА САМОТІ: ГОРДА Й НЕЗАЛЕЖНА
Розвиваємо творчі здібності
Новий ландшафт, інша архітектура, незнайомі аромати підвищують наш творчий потенціал. Саме тому людям, чиї професії пов’язані з креативом в тому чи іншому вигляді, необхідно якомога частіше виїжджати куди-небудь з дому, щоб отримати нову порцію натхнення.
Більше цінуємо дрібниці життя
Відпочинок від повсякденного життя дозволяє нам переосмислити свої пріоритети і поглянути на життя по-іншому, почати цінувати те, що ми зазвичай приймали як належне. Ми припиняємо скаржитися і стаємо більш вдячними за те, що маємо. Це дозволяє відчувати себе ще щасливішим.
Під час подорожі стаємо більш відповідальними
Під час подорожі краще розумієш, що будь-який наш крок має наслідки. Якщо ми десь забарилися, то можемо спізнитися на рейс, а це змінить цілий ланцюжок подій. Такі маленькі стреси допомагають нам пристосуватися до життя в іншій країні, роблять нас більш дорослими, організованими й відповідальними.