Ви зараз переглядаєте ЯК ВИВЕСТИ ЖИРНІ ПЛЯМИ В ДОМАШНІХ УМОВАХ
  • Категорія запису:Побут

У нашому повсякденному житті досить часто зустрічається неприємна ситуація, коли з різних причин на улюбленому одязі утворюється масна пляма і, здається, що річ безнадійно зіпсована, але не потрібно поспішати її викидати.

Сьогодні, в цій статті ми постараємося докладно розглянути варіанти як вивести жирні плями на одязі, ви дізнаєтеся корисну інформацію про те, що потрібно зробити, як тільки жир потрапив на тканину і в чому полягає складність виведення жирних плям.

Як вивести жирні плями

Щоб зрозуміти, як вивести жирні плями, потрібно постаратися визначити їх давність. Визначається це легко: якщо пляма темніше решти поверхні тканини, значить вона свіжа. Якщо навпаки, світліше решти тканини, то це застаріла масна пляма.

Коли мова заходить про те як вивести жирні плями, потрібно діяти без зволікання. Адже чим раніше ми вживемо заходів, тим більше шансів на успіх.

Перше, що потрібно зробити, як тільки жир потрапив на тканину:

  • Промокнути пляму серветкою, яка добре вбирає вологу, щоб якомога менше жиру встигло всмоктатися.
  • Присипати пляму кухонною сіллю і міняти її кожні 10-15 хвилин.

Читайте також: ЯК ВИВЕСТИ ПЛЯМИ В ДОМАШНІХ УМОВАХ: 11 ВИДІВ ПЛЯМ

як вивести плями

Запам’ятайте декілька простих порад:

  • Жирні сліди на одязі треба відразу ж відчищати.
  • Перш ніж використовувати будь – який засіб для жирних слідів, його слід протестувати з виворітного боку одягу.
  • Перш ніж почати відтирати жир, треба прибрати всю грязь і пил з одягу.
  • Чистять жирні плями рухами від краю до центру плями – так забруднення, в крайньому разі, не збільшиться.
  • Краще для виведення забруднень використовувати білі серветки і ватяні диски.
  • Якщо залишиться бруд на одязі, то гаряча праска обов’язково «проявить» залишки плями. Тому зчищати жир обов’язково треба повністю.

Якщо швидко зреагувати, цього може бути достатньо. Але що робити, якщо пляма залишилася?

Як вивести жирні плями рідиною для миття посуду

Рідиною для миття посуду або ж шампунем для жирного волосся. Обидва цих засоби містять компоненти, що поглинають жир. Для таких матеріалів, як бавовняні або ж лляні тканини доцільніше застосовувати рідину для миття посуду. Нанесіть її на зволожену пляму на 15 хвилин. Для таких тканин, як шерсть, оксамит або шовк, застосовують шампунь, який наносять на півгодини.

Як вивести жирні плями господарським милом

Цей метод, як відіпрати масну пляму на одязі, доступний кожної домогосподарці. За допомогою простого господарського мила можна навіть відіпрати застарілі жирні забруднення. Якщо слід тільки посаджений, то можна відразу ж натерти його милом і залишити на пару-трійку хвилинок. Старий жир треба натерти милом і залишити мінімум на 12 годин. Після цього речі ретельно полощуть.

як вивести жирні плями

Як вивести жирні плями сіллю або крохмалем

Сіль – це найпоширеніший метод боротьби з жирними слідами. Жир, а також забруднення від поту й крові, дуже просто видалити, якщо зверху засипати забруднену ділянку, попередньо зволоженою сіллю, а потім злегка потерти. Можна виводити жир і просочуючи його соляним розчином. Після чистки одяг перуть.

Ці сухі речовини допоможуть видалити жирне забруднення з пуховика без прання. Присипте пляму сіллю і злегка розітріть. Приберіть сіль, яка вже поглинула деяку частину жиру, і посипайте, поки пляма не зникне. Якщо необхідно терміново прибрати забруднення з болонієвої куртки, яку вже випрали, використовуйте гарячий крохмаль. Нагрійте сухий крохмаль в тефлоновій ємності й нанесіть на пляму, підклавши із зворотного боку серветку. Процедуру також слід повторювати кілька разів, щоб підсилити ефект.

Варіант з крохмалем підійде як для виведення плям з кольорової сорочки, також і для скатертин або брюк. В плями жиру треба втерти сухий крохмаль, якщо вони свіжі. Якщо забруднення від жиру вже старі, то тканину на брюках або іншої речі треба намочити, а потім втерти в них крохмаль. Якщо плямочка маленька, то картопляний крохмаль легко видалить його повністю. Якщо ж жир в’ївся, то треба залишити намазану крохмалем ділянку на всю ніч. Після цього одяг перуть і добре полощуть. Навіть застарілий жир відпирається таким способом.

Як вивести жирні плями оцтом

Слід розбавити оцет навпіл з водою, а потім промочити розчином пляму, що в’їлася, залишити на пару-трійку хвилинок, а після промити гарячою водою. Цей спосіб, як видалити жир з одягу, підходить для білих речей. Для кольорових краще змішувати оцет і кухонну сіль, роблячи слабкий розчин. Після оцту речі треба добре відпирати.

як вивести жирні плями

Як вивести жирні плями нашатирним спиртом

Як відіпрати жирні плями, якщо вони встигли в’їстися в тканину? Допоможе нашатир. Старі плями від жиру і навіть іржі легко видаляються нашатирем. Одну чайну ложечку спирту треба розвести в 200 мл ледь теплої води, і після, ватним тампон відчистити забруднення, притискаючи тампон до тканини. Після цього треба покласти шматок бавовняної тканини і пропрасувати її праскою.

Як вивести жирні плями праскою

Застарілі плями слід попередньо обробити паром, потримавши над ними праску з парогенератором. Після цієї процедури прибрати стару пляму буде легше, використовуючи один з тих засобів, про які ми розповіли. Якщо ж пляма свіжа, візьміть пергаментний папір. Покладіть його зверху на пляму, а також під неї і пройдіться по поверхні речі гарячою праскою. Також можете присипати забруднення тальком або присипкою для дітей, накрити пергаментом або серветкою і пропрасувати річ.

Як вивести жирні плями бензином або ацетоном

Позбутися «жирності» на улюбленому одязі після прання буде складніше. Якщо ви виявили жирний слід на темному одязі вже після того, як його випрали, змочіть серветку бензином і розмістіть її під областю з плямою. Саму пляму обробіть ватним тампоном, також змоченим у бензині. Таким же способом застосовуйте ацетон.

Залишити відповідь