ВИДІЛЕННЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ – ПАТОЛОГІЯ І НОРМА

Вагінальним виділенням слід приділяти увагу ще в період планування вагітності, адже в залежності від їх виду, рясності й властивостей можна зробити висновок про те, наскільки сприятливий той чи інший момент часу для зачаття дитини. Після того як зачаття відбулося, ставитися до виділень варто ще більш серйозно.

Після того як зачаття відбулося, ставитися до виділень варто ще більш серйозно, оскільки вони є найважливішим індикатором стану здоров’я майбутньої мами і самого процесу протікання вагітності. А значить, кожна жінка повинна знати, якими мають бути виділення під час вагітності.

Патологічні виділення під час вагітності

Нормальними для вагітної жінки є слизові або білі виділення під час вагітності невеликої консистенції, без запаху або з ледь помітним запахом кислого молока. Поява будь-яких інших виділень при вагітності буде вказувати на наявність патології, з якою варто звернутися до лікаря. Найчастіше наявність патологічних виділень буде вказувати на приєднання мікробної інфекції або розвиток бактеріального вагінозу (дисбактеріоз піхви).

Виділення під час вагітності
Виділення при вагітності – патологія і норма

До таких виділенням відносять:

  • жовті виділення при вагітності;
  • сірі або жовтуваті виділення під час вагітності з неприємним рибним запахом;
  • зелені (гнійні) виділення при вагутності;
  • рясні, прозорі виділення з домішками слизу, піни, бульбашок і неприємного запаху.

У разі виявлення подібних виділень на білизні, необхідно відвідати гінеколога з взяттям мазків і визначенням патогенної флори. Такий стан може загрожувати малюку, оскільки збудники можуть проникати в порожнину матки та інфікувати плід і його оболонки, приводячи до загрози викидня або передчасних пологів. Зазвичай жінці призначається місцева антимікробна й протизапальна терапія у вигляді свічок або вагінальних таблеток.

Які виділення при вагітності є нормальними

Відзначається, що у деяких вагітних жінок кров’янисті виділення при вагітності можуть з’являтися за 5-7 днів до початку очікуваної менструації (якої не буде). Причому в цей момент жінка часто ще не знає, що вона при надії. Боятися цих виділень не варто (якщо вони не дуже рясні), оскільки вони сигналізують про те, що запліднена яйцеклітина «впроваджується» в матку жінки.

Виділення під час вагітності
Виділення при вагітності – патологія і норма

Дане явище називається фахівцями імплантаційною кровотечею і зустрічається далеко не у кожної жінки. Отже, вважати, що вагітність не наступила, грунтуючись на тому, що ви не спостерігали у себе подібних виділень, – помилка. Була у вас кровотеча імплантації чи ні, якщо менструація затримується, доцільно зробити тест на вагітність.

У нормі виділення при вагітності бувають прозорі або білі, як правило, липковаті, без явно вираженого запаху. Якщо на білизну або прокладці віділення залишають жовтуваті сліди, не варто турбуватися. Під час вагітності рівень гормонів естрогену та прогестерону росте, а приплив крові до піхви збільшується, тому виділень також може стати більше, особливо в другому триместрі. Насправді виділення під час вагітності захищають плід від інфекцій, адже так піхва природним шляхом очищається та виводить відмерлі клітини.

Після закінчення повного терміну винашування, на 39-ту тижні виділення можуть стати слизовими. Це слизова пробка, яка починає відходити перед пологами.

Водянисті виділення під час вагітності

Поява рясних або рідких нетипових виділень, особливо в другій половині вагітності, має сильно насторожити майбутню маму. Зазвичай у другому триместрі кількість виділень зростає, але також можуть під виглядом виділень підтікати й навколоплідні води при порушенні цілісності плодового міхура. Такий стан небезпечний для плода, оскільки пологи при цьому можуть розпочатися в будь-який момент, а до дитини відкритий доступ інфекції.

Виділення під час вагітності
Виділення при вагітності – патологія і норма

Зазвичай рясні прозорі виділення під час вагітності, що підтікають по краплях або постійно підмочують білизну, вимагають проведення тесту на підтікання навколоплідних вод. Для цього проводиться огляд в кріслі лікаря (доктор визначить води спеціальними реактивами) або використовуються спеціальні тест-прокладки, які змінюють свій колір при наявності у виділеннях навколоплідної рідини. Насторожити повинні рясні прозорі й дуже рідкі виділення під час вагітності без будь-яких домішок з солодкуватим запахом. При такому стані потрібна негайна госпіталізація в стаціонар і вирішення питання про подальше пролонгування вагітності.

Білі виділення при вагітності

Однак нормальними можуть вважатися тільки ті білі виділення під час вагітності, які не доставляють жінці ніяких незручностей. Деякі види виділень можуть свідчити про різні хвороби й патології різного ступеня серйозності, але в будь-якому випадку вимагають лікування.

Приводом для занепокоєння можуть стати виділення під час вагітності, які змінилися, свербіж, поява запаху або інших неприємних симптомів.

Так, дуже багато жінок стикаються з білими зернистими виділеннями з кислим запахом. Втім, багато хто з них знайомі з цими симптомами і до вагітності. Такі виділення говорять про молочницю, або кандидоз. Грибок, який викликає це захворювання, є практично у кожної жінки, проте активно розмножуватися він починає зазвичай в період зниження імунітету, наприклад, на тлі прийому антибіотиків або під час вагітності.

Виділення під час вагітності
Виділення при вагітності – патологія і норма

Небезпека молочниці під час вагітності криється, крім іншого, і в тому, що багатьом жінкам це захворювання відоме. Вони просто не бачать потреби звертатися до лікаря і лікуються звичними способами. Однак майже всі препарати від молочниці з легкістю проникають в кров, а потім і в організм малюка, що навряд чи позитивно позначиться на його розвитку. Всі препарати під час вагітності повинен призначати тільки досвідчений лікар.

Білі слизові виділення під час вагітності можуть бути елементарною алергією на щоденні прокладки. В цьому випадку зазвичай буває досить змінити їх для усунення симптомів. Перевагу варто віддавати тим, які не містять будь-яких косметичних і ароматичних добавок.

Рясні білі виділення під час вагітності, які мають неприємний запах, найчастіше говорять про наявність гострої інфекції піхви. Необхідно брати мазок і визначати конкретного збудника і призначати ліки. Пролікувати всі інфекційні захворювання необхідно до початку пологової діяльності. Під час пологів і проходження малюка по родових шляхах, він вступає в контакт з мікрофлорою піхви. Патогенна флора може потрапити на слизові оболонки дитини, і викликати серйозні захворювання.

Коричневі виділення при вагітності

На самих ранніх термінах вагітності, практично відразу ж після затримки менструації, жінка може виявити у себе коричневі виділення. Кількість їх, як правило, не дуже велика, а колір – значно темніше кольору звичайної менструальної крові. Залишати цей вид виділень без уваги ніяк не можна, адже вони представляють собою тривожну ознаку.

Виділення під час вагітності
Виділення при вагітності – патологія і норма

Найчастіше коричневі виділення у жінки, яка чекає на дитину, свідчать про виникнення загрози вагітності. Причиною появи їх переважно є недолік прогестерону. Якщо в організмі майбутньої матері спостерігається недолік даного гормону, то ендометрій починає частково відшаровуватися і відторгатися – це і є коричневі виділення під час вагітності.

Як же боротися з подібною загрозою? Перш за все, необхідно здати аналіз крові, за яким лікар зможе з упевненістю визначити, чи дійсно ви страждаєте від нестачі прогестерону. Якщо аналіз це підтвердить, лікар повинен виписати вам певні препарати.

Крім того, на час слід відмовитися від фізичних навантажень, поберегтися від стресів і хвилювань, які можуть бути дуже небезпечні для життя майбутнього малюка.

Кровотечі у вагітних

Гірше, якщо у жінки під час вагітності спостерігаються не просто коричневі виділення, а справжні кровотечі (чим світліше і яскравіше колір крові, тим гірше). Кровотеча – серйозна загроза вагітності, яка вимагає негайного звернення до лікаря (див. ЯК ВИГЛЯДАЮТЬ МІСЯЧНІ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ АБО… КРОВОТЕЧІ?).

Правда, у деяких жінок виникнення кровотеч обумовлено генетичними особливостями організму і не представляє дуже велику небезпеку. Відсоток таких жінок невеликий, тому це саме той випадок, коли краще перестрахуватися. Пам’ятайте, що тільки кваліфікований лікар зможе зупинити розпочатий викидень і врятувати вашого майбутнього малюка!

Виділення під час вагітності
Виділення при вагітності – патологія і норма

Кровотечі можуть бути наслідком механічного пошкодження. Природно, кров’янисті виділення у вагітних не завжди виходять безпосередньо з матки. Буває і так, що статевий акт або лікарський огляд стають причиною пошкодження судин піхви. Такі пошкодження викликають кров’янисті виділення, і якщо вони незначні, прямої загрози для малюка вони не несуть.

Виділення під час вагітності з неприємним запахом

Виділення під час вагітності з неприємним запахом свідчать про статеву інфекцію або внутрішні неполадки в організмі, наприклад, порушення мікрофлори в піхві або бактеріальний вагіноз. Причини все ті ж – зміна гормонального фону, кислотності в піхві, знижений імунітет.

Інфекції підвищують ризик розвитку запалення плодових оболонок, передчасних пологів, післяпологових запалень у малюка. Для постановки точного діагнозу робиться бактеріальний посів і ПЦР-діагностика. При виявленні обов’язково проводитися курс місцевої терапії. При статевій інфекції також проводиться антибактеріальна терапія, яка не зашкодить малюкові.

Які виділення під час вагітності є ознакою інфекції

На жаль, в цікавому положенні організм більш схильний до вагінальних інфекцій. Причина в тому, що через гормони вагітності змінюється склад піхвової флори, тому організм більш схильний до таких захворювань як, молочниця і бактеріальний вагіноз.

Виділення під час вагітності
Виділення при вагітності – патологія і норма

Про інфекції може свідчити будь-яка зміна кольору, запаху або консистенції вагінальних виділень, тому будьте напоготові. Зміни відбуваються і при бактеріальному вагінозі – через нього виділення, як правило, набувають різкий рибний запах і сірий, білий або зелений колір. При молочниці виділення можуть бути в’язкими, грудкуватими, білого кольору. Якщо ви помітили у себе ці симптоми або щось ще викликає у вас занепокоєння, обговоріть це з лікарем, який підбере лікування. Невилікувана вагінальна інфекція може перейти на матку, а це вже небезпечно для здоров’я плоду.

Коли слід звернутися до лікаря

Якщо колір або консистенція виділень змінилася або якщо з’явився неприємний запах, зверніться до лікаря. Також до лікаря варто звернутися при появі свербежу або хворобливості при сечовипусканні. Водянистість або сліди крові в виділеннях можуть означати, що у вас відходять води або слизова пробка. Якщо ваш термін менше 37 тижнів, це може свідчити про початок передчасних пологів. В цьому випадку до лікаря потрібно звернутися при перших же симптомах. Якщо на якомусь етапі вагітності у вас виникає кровотеча з піхви (більш серйозна, ніж незначні кров’янисті виділення), відразу ж зверніться до лікаря або викличте швидку допомогу.


У будь-якому випадку, зіткнувшись з нетиповими виділеннями під час вагітності, не варто намагатися з’ясувати їх природу і причину появи самостійно. Негайно звертайтеся до лікаря! Не ризикуйте життям своєї майбутньої дитини і своїм власним здоров’ям!


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь