Сухе повітря негативно впливає як на обстановку в приміщенні, так і на здоров’я людини. Дефіцит вологи в повітрі може спровокувати сухість шкіри, подразнення слизових оболонок, зростання хвороботворних бактерій в організмі. Крім цього, страждають кімнатні квіти й меблі. Звичайно ж, цю проблему можна легко вирішити придбавши зволожувач повітря →.
Але для когось це може виявитися занадто дорого, в інших просто нема часу чекати, а зволожити повітря потрібно негайно. Сьогодні поговоримо про те, як зробити зволожувач повітря своїми руками.
Небезпека сухого повітря
З проблемою сухого повітря в квартирі або офісі можна зіткнутися як влітку, так і взимку. Літня спека й опалювальні прилади, що працюють на повну потужність, згубно впливають на рівень вологості повітря. Особливо небезпечний сухе повітря в зимову пору. Чому? Тому, що тоді ми активно користуємося обігрівальними приладами, які сушать його.
Наприклад, радіаторні батареї, газові конвектори та масляні обігрівачі – все це причина сухого повітря в будинку або квартирі. У такому випадку його слід зволожувати.
Читайте також: ЯК НЕЗВИЧНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ПЕРЕКИС ВОДНЮ

Але, навіщо потрібен зволожувач повітря? Без нього, людина може відчувати на собі багато недуг. Допомогти дізнатися вам, що повітря дійсно сухе, допоможуть рослини. Від такого середовища вони будуть жовтіти.
Навіщо зволожувати повітря
- Правильна вологість допоможе полегшити життя, якщо в будинку живуть алергіки. Може знизитися гострота симптомів, таких як нежить і кашель.
- Хороший мікроклімат допоможе тим, хто страждає сухістю слизових, наприклад, в носі, особливо вранці.
- Для молодості й здоров’я шкіри це також важливо – якщо ви постійно відчуваєте сухість рук, губ або шкіри обличчя, варто задуматися про те, як зволожити повітря будинку.
- Оздоблення й меблі з натурального дерева вимагають якісного догляду, в який входить і підтримка оптимальної вологості. Якщо цим знехтувати, предмети точно прослужать недовго.
- Зайва сухість сприяє появі статичної електрики. Грубо кажучи, предмети «електризуються» – так ми звикли говорити, коли до одягу починають липнути волосся, а ковдра «б’ється струмом». Можна купити антистатик, але він допоможе на короткий термін. А ось зволоження навколишнього середовища – довгостроковий спосіб позбутися від неприємних відчуттів.
- Недостатня кількість вологи несприятливо позначається на кімнатних рослинах, особливо примхливих в догляді. Листя може пожовтіти, а квітка – захворіти.
Як зробити зволожувач повітря своїми руками
Розповімо про три варіанти зволожувачів повітря, які легко можна зробити в домашніх умовах:
Найпростіший зволожувач повітря
Найбільш елементарний спосіб зволожити повітря – використовувати мокру тканину або рушник. Повісьте вологий матеріал на радіатор, волога відразу ж почне випаровуватися.
Пам’ятайте про те, що рушник на батареї швидко висихає: необхідно регулярно змочувати його, після чого повторювати описану процедуру.
Читайте також: ПАПЕРОВІ РУШНИКИ: 5 ПРИЧИН НЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ

Переваги даного способу очевидні. З недоліків відзначимо малу ефективність – зволоження повітря відбувається тільки біля батареї. Якщо ви не хочете постійно «чергувати» біля радіатора, змочуючи рушник, поставте біля батареї таз, наповнений водою, і опустіть в нього один кінець тканини. Другий кінець повісьте на радіатор – вода просочуватиме полотно й поступово випаровується на батареї.
Зволожувач повітря за 5 хвилин
Потрібна склянка води, кілька паперових рушників і шматочок поліетиленової плівки. Наливаєте в стакан воду, накриваєте паперовим рушником і плівкою. Щільно притиснувши папір і плівку до склянки як кришку, обхопіть склянку з країв, притискаючи папір і плівку до країв склянки, швидко переверніть склянку догори дном і швидко поставте на рівну стійку до вологи поверхню, або на підлогу з лінолеумом, або на пластикове підвіконня чи стіл з полімерним ламінуванням.
Вода стане просочуватися по паперовому рушнику і випаровуючись зволожувати повітря. Щоб зволоження йшло швидше можна додати паперових рушників по краях першого, поклавши їх внакладку, збільшуючи тим самим площу випаровування.

З огляду на простоту і швидкість цього методу, можна збільшити зволоження зробивши не один зволожувач, а кілька, наприклад поставивши по парі стаканів на кожен підвіконня. Щоб води вистачило надовго, стакан можна замінити скляною банкою, важливо щоб ємність була важкою.
Можна замість паперу використовувати марлю або бинт, замість плівки фольгу. Не варто замінювати паперові рушники туалетним папером, правильний туалетний папір робиться так, щоб розпадатися у воді, а паперові рушники щоб збирати й тримати воду.
Такий зволожувач повітря варто ставити на стійкі поверхні, там де не бігають діти й не лазять домашні тварини, якщо поставити велику банку й штовхнути, вода швидко й неприємно розіллється, поки край ємності притиснутий вода просочується тільки по рушникам.
Зволожувач повітря із замороженого рушника
Змотайте валик з рушника, щоб визначитися, якої довжини він буде. Підберіть тонку паличку з дерева або пластику, яка буде довше валика на 15-20 см – це буде стрижень. Важливо підібрати таку довжину, щоб вона помістилася у вас в морозилці.
Щоб приступити до скручування загніть край рушника навколо підготовленого стрижня. Його потрібно добре зафіксувати. Зробити це найпростіше наклавши рядок з ниток вручну, або скориставшись швейною машиною. Відзначте відстань, щоб паличка могла вільно проходити, і прошийте.

Після рушник потрібно намочити й віджати, щоб вода не капала. Просуньте паличку в отвір у рушник так, щоб вона виступала з двох сторін на однакову довжину. Тепер Змотайте рушник в тугий валик і покладіть його в сухий пакет або обмотайте харчовою плівкою. Це потрібно для того, щоб мокрий рушник не прилип в морозилці.
У такому вигляді поміщаємо його в морозильну камеру приблизно на добу. Далі таку заморожену “качалку” потрібно підвісити в кімнаті з сухим повітрям. З двох сторін за виступи стрижня фіксуємо валик мотузкою. У міру відтавання рушник буде розкручуватися й просихати, наповнюючи повітря свіжістю та вологою.
І на останок корисна порада: водяні саморобні зволожувачі краще використовувати взимку в сезон опалення, а ті, що включають застосування льоду – в спекотну погоду влітку. Наприклад, щоб охолодити і зволожити приміщення в спеку – використовуйте заморожений валик з рушника.